Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За накладките-какви да сложа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За накладките-какви да сложа

    Решил съм да сменям задните накладки-досега съм слагал само симер !!!Решил съм да пробвам тръстинг!!!Коя е най-добрата серия на феродо!!!!!Тук е по-подходящото място за тази тема.Модераторски екип на fiat-bg.org.

    #2
    Re: За накладките-какви да сложа!!!!!

    Всичко което ти го продават от Еврото е......Най-добрите накладки които можеш да си купиш от магазинната мрежа в страната са Текстар.Повярвай това СА накладките,казвам го от личен опит,първото също го казах от опит Хич да не е аз доста спирам щото имам нужда
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

    Коментар


      #3
      Мдааа, нормалният Текстар показва отлични качества по тукашни наблюдения.За цената си е перфектен.Аз наскоро сложих нормално Феродо Таргет червено на 1100 кубиковата ежедневка и след 5 минутно каране по трасе ги подпалих и престанаха да спират.Но това си е резултат и от невентилираните дискове.Ако говорим за най-добрите на Феродо за улична+лека пистова употреба, то това е серията ДС 2000, заменена от ДС Перформанс. Но тук говорим за цена за 4-те колела от 300++ лв
      andreigg написа:
      Решил съм да сменям задните накладки-досега съм слагал само симер !!!Решил съм да пробвам тръстинг!!!Коя е най-добрата серия на феродо!!!!!
      Внимавай да не подбереш задни накладки с по-голям коефициент на триене от предните, че ще се превърнеш в дрифтър по неволя
      sigpic
      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
      475HP 11,5/1,9/191
      YouTube

      Коментар


        #4
        Аз наскоро сложих нормално Феродо Таргет червено
        Ferodo Target - зелена кутия - за нищо не става - може би затова и не го мяркам на сайта на Ferodo.Ferodo Premier - червена кутия - за "екстремисти" - не знам как е. Аз като не такъв съм си доволен от него и с друго не карам.Ferodo SL - червено-сива кутия - от скоро (поне преди 2 години си мисля, че я нямаше) е тази серия - по писаното в сайта на Феродо, би трябвало да е на нивото и малко отгоре на Premier-a. При последната смяна на пр. и задни накладки едното комплектче ми се падна такова - някакви особености не съм забeлязал - нито като +, нито като -. http://www.ferodo.co.uk/ferodo_home/car.html#brakeИначе, както е написал ici, Ferodo Racing сериите са "върхът на сладоледа" за "екстремисти", ама вървят комплект с тубички напукопетин...http://www.federal-mogul.com/en/Afte...cingBrakePads/
        AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
        AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
        FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

        Коментар


          #5
          ATE също не са зле, предишните ми бяха такива. Сега съм с предни PERMAFUSE и разликата с ATE е съвсем малка.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Колеги, ако сравнявате ATE с Textar, кое според вас е по доброто.
            FIAT Bravo JTD GT '99

            Коментар


              #7
              TRENDi написа:
              Аз наскоро сложих нормално Феродо Таргет червено
              Ferodo Target - зелена кутия - за нищо не става - може би затова и не го мяркам на сайта на Ferodo.Ferodo Premier - червена кутия - за "екстремисти" - не знам как е. Аз като не такъв съм си доволен от него и с друго не карам.
              Оп, омешал съм моделите и цветовете.Точно Таргета е зелен и сложих такива задни, а червения Премиер отпред.И както писах се подпалиха след няколко обиколки - не търпят претоварване.Точно в това се отличават нормалните общодостъпни Текстар от другите - държат доста повече на натоварване.
              TRENDi написа:
              Иначе, както е написал ici, Ferodo Racing сериите са "върхът на сладоледа" за "екстремисти", ама вървят комплект с тубички напукопетин...http://www.federal-mogul.com/en/Afte...cingBrakePads/
              Рейсинг серията я оцених при първото нощно тестване.Направих няколко силни спирания и като видяхме дисковете - светят ярко червено Но това прегряване въобще не се отрази на ефективността на накладките.Ако бяха нормални щеше да е като с вкаменен педал и без никакво спиране.
              sigpic
              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
              475HP 11,5/1,9/191
              YouTube

              Коментар


                #8
                vsd написа:
                Колеги, ако сравнявате ATE с Textar, кое според вас е по доброто.
                според мен са на едно ниво, което и да вземеш няма да сбъркаш
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  stef написа:
                  vsd написа:
                  Колеги, ако сравнявате ATE с Textar, кое според вас е по доброто.
                  според мен са на едно ниво, което и да вземеш няма да сбъркаш
                  Бъркаш колега,Textar си е най-доброто което може да се купи.Аз лично няколко пъти съм ги подпалвал мойте и както каза Ици за неговото Ferodo нямаше никаква разлика.Това Феродо което си купуваш от магазина е пълен ташак,истинското Феродо се поръчва от специализирани фирми,една такава е Проспиид Моторспорт ,друга е Адвенчър Кар на Ники във Варна.Това Феродо което те продават не можете да го намерите по магазините.Текстар го продават Ауто Хит и В&Г(ако не се лъжа или бъркам буквите).
                  Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                  Коментар


                    #10
                    Да В&Д ауто е вносител на Textar. Преди ги бях питал за предни накладки за Bravo, и ми казаха цена около 70-80 лв. Предполагам, че и задни ще имат.http://www.vdauto.com/bg/index.php
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар


                      #11
                      Аз съм с Textar - наистина са мнооого добри. Взех ги от А1 на Черни връх. Около 60 кинта предни, не знам задните как вървят.
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар

                      Working...
                      X