Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Coupe 16V?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Coupe 16V?

    Малко рано, но реших да отворя тема за следващата си кола... :D :D :D Докато обикаляхме събота и неделя с Митко да търсим Алфа за Красимир, разгледахме и няколко Купета. Е - очите ми останаха по тази кола. Вече твърдо мога да заявя, че ще направя всичко това да е следващото ми возило. Отпаднаха всички мераци за разни други бегачки... Сега по темата - някой ако кара Купе, да пише ... Както и Фиат с такъв двигател...Купетата са се произвеждали от 1994 до 2000 г., по това което имам като данни. Ползват два двигателя - 1.8 16V и 2.0 16V. През 99-та излиза и 20V, но него няма да го разглеждам по финансови причини. Също отпадат и турбо версиите на двата мотора - 190 коня са дълбоко в акциза. Така споменатите коли вървят между 8000 и 10000 лева в мобиле.бг, като няма богат избор, но все пак се намират. Намирам различни данни за двата двигателя - 1.8 на едно място е 131, на друго 136 коня, 2.0 пък е или 139 или 146 к.с.? Кои се монтират на купетата? Нека колеги с такива двигатели да споделят мнението си за тях, като вървене, разход, подръжка? Знам че Mit е със 1.8 16V сега? По ходовата част май повечето неща са от Типо/Темпра, или греша? Спирачните дискове забелязах че са по-големи, за друго не знам. Като ламарини и прочее части сигурно ще им е трудно намирането, а?Изобщо кой каквото се сеща, да пише за тия коли, темата предполагам е интересна.

    #2
    за Купето

    Здравей! Значи,това,което мога да ти кажа, е чиста теория, и аз като теб се побърках на тема Купе! Не можех да спа спокойно! Сега,от 3 дни съм притежател на Купе,тепърва ще му разучавам магариите.Ок,по въпроса. Купетата ги започват както си отбелязал ’94 година,правят ги до 2000-ната година.Дизайна на колата не е на Пининфарина,както всички казват.Дело е на Крис Бенгъл,американец,които работи сега в БМВ.Въпреки това,интериора е дело на студиото,достатъчно според мене за да добие уникален вид тази кола.’94 година започвава производството на Купе-то в заводите на Пининфарина,като се предлагат два двигателя,2.0 16в(стария двигател на Лампреди)с мощност 102 кв, както и 2.0 16в турбо с 140кв мощност.Този 146 к.с. които посочваш е същия,но не се ползва на Купе(тои маи е преди покриване на по-новите газови норми).Здрави двигатели, дефектите може да ги посочи някои които кара Типо/Ланча с такива мотори,като цяло се посочва електрониката,аз не мога да коментирам.Колата се предлага със значително серийно оборудване,като екстри се предлагат кожа,металик,климатик,които са серийни за модификацията ’’Плюс’’.Педлагани цветове-жълто и червено акрилни след това черно и бяло,синьо и зелено металик.Гуми 15 ’’,като за турбо’’плюс’’се предлагат 16’’. ’96 година идва с нови предложения за двигатели,цветове и оборудване.Мотора на Лампреди е заменен с нов 1.8 16в от Баркета.Въпреки понижената мощност(96 кв).поради обновената концепция на двигателя,както и използването на променливо газоразпределение на всмукателните клапани се твърди,че мотора е запазил динамичните характеристики на 2.0 16в.Този мотор е получил с течение на годините репутация като наи-здравия мотор на Купе.Естествено и тои си е с проблеми,като това се явява именно променливото газоразпределение.Вариатора,които го причинява обикновенно ’’забива’’в положение така,че фазите на газоразпределение остават променени както при високи обороти.От Фиат заявяват официално,че никакви промени и проблеми няма да настъпят в работата на двигателя.Като цяло,получаваш достатъчно мощност при високи обороти,и тракане като на дизел при ниски. Последната версия на вариатора оправя проблема доживот По-нататък,предлага се и 2.0 20в с мощност 108 кв. в края на ’96.Този,които си посочил през ’99 е след покриване на нормите Д3,мощност 112 кв май.Както казах интериора е обновен значително,изглежда много по-добре.Монтира се климатроник от ново поколение. Предлага се и едно интересно двигателче,2.0 20в. турбо,предлагащо мощност 162кв.,ускорение от 0-100 за 6,5 сек. с двама човека и 20кг. багаж.Използва се скоростна кутия’’Вискодрайв’’ както при 16вт за 20в турбо.Предлагат се серийно 16’’ за 20в. турбо.’98 година пускат ЛЕ версия на 20в турбо.Всяка кола от лимитед едишън-а е номерирана,като се твърди,че номер 0001 е била за кратко притежание на М.Шумахер(пак реклама)Правят 1471 ЛЕ коли.Още в ЛЕ-Рекаро седалки с двуцветна кожа,Брембо спирачки,копче за пускане на двигателя и други глупости като титаниево покритие на бензиновата капачка,предната решетка,огледала,джанти,лайцни на таблото и вратите,много избухващо!А,прагове и спойер на предна броня,много добре му стоят! През ’99 пускат за 20в турбо с + пакет всички глезотии от ЛЕ,като се предлагат и нови цветове кожа,нов цвят бяла перла.Променят малко и джантите.’00 пускат последните Купета,с нови джанти като опция,вафлена кожа,предна маска боядисана. И толкова. По слухове нова кола,наследник на Купе-то-2008. Еми това е,много много красива кола,за качеството се срещат и добри и лоши отзиви. Аз не се вслушах много много Но това е,италианските коли са красиви,елегантни и за импулсивни хора :D Пък нека немските да са по-здрави! Ако има нещо-питай.Дано сам ти помогнал.

    Коментар


      #3
      А,забравих,понеже не ти дадох инфо за това колко харчи,проблеми и там други работи,виж в fccuk.org, много полезен за такива въпроси. За тенекиите няма какво да питаш,колко Купета по моргите си видял.. Само каското те спасява,тенекии няма. За двигателите ти си избираш,там ДДС-та,акцизи знаеш. Пък ако имаш пари за едно ЛЕ, взимай! Нали си слушал за народното феррари-20вт. П.С. Да ти кажа атмосферните Купе-та са с добри характеристики,но пък супер чак бегачки не са. Тежат малко повечко. Карах няколко, но пък и 130-140 к.с. не са чак толкова много за там 1250 кг празно тегло. Но пак си е относително. Началото на червения сектор е към 7-те хиляди

      Коментар


        #4
        Малко инфо за моделаhttp://www.supercars.net/cars/1995@$Fiat@$Coupe%202.0%2016V%20Turbox.htmlhttp://www.supercars.net/cars/1998@$Fiat@$Coupe%202.0%2020V%20Turbo%20Plusx.html
        Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

        Коментар


          #5
          За Coupe/то знам, че започват да го произвеждат през 1993, но това не е чак толкова важно... Иначе me_to_u даде добра информация, само да допълня, че през 1998 започват да предлагат и 6 степенна скоростна кутия :D п.с. Честита придобивка me_to_u, няма ли да ни кажеш кой модел е твоето Coupe?
          #FiatBg

          Коментар


            #6
            Първо благодаря, Cobain! Това е първата ми италианска кола. Моето е с двигателя, внедрен първоначално в Баркета,то си личи сигурно от пристрастния ми постинг Еми исках да е по-ново(мойто е ’99)и да е атмосферка(не че бих отказал едно ЛЕ ).Колебанията ми бяха само за 20в,ама взех това,което ми падна малко уточнение само(не че има значение)-купето е представено на автосалона в Брюксел малко преди края на ’93(маи е било жълто),но първите излязли от завода коли са ’94 година(а Бенгъл е направил първите скици още ’90-та). За 6-те скорости май забравих да спомена,но Cobain го е направил. Слагат на 20вт 6 скорости през ’97 като го пускат.

            Коментар


              #7
              me_to_u браво изглежда доста си поразучил за това, което купувш, така и трябва. Иначе двигателя 1.8 16V, както сам казваш, си е доста стабилен и издръжлив, дори още го вграждат в моделите си Е хайде, безавариино каране и по-нататък като я поразучиш колата да пишеш отзиви. :P
              #FiatBg

              Коментар


                #8
                Здравейте! Това ми е първия пост във форума! Искам да си закупя едно Coupe и се надявам да ми помогнете с малко инфо. Какво да гледам, за какво да внимавам при този модел и тн.

                Коментар


                  #9
                  http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=416 :D
                  FIAT Tipo 1,4mi - EX
                  Alfa Romeo 146ti - EX
                  Alfa Romeo 156 2,4JTD

                  Коментар


                    #10
                    Samo Ednoto mu farce struva 1000 leva. Ot tempra po hubava nyama :D
                    Fiat Tempra 1.6 sxac
                    AR 164 super V6 2.0 TB

                    Коментар


                      #11
                      А пък на Темпрата само едното и фарче струва поне 100 лв. По-хубаво от Трабантчето няма!П.С. Как ги намести тея 1000 лв. за фар

                      Коментар


                        #12
                        Tam moje dae 100lv.V İstanbul 20$. marka MAKO dostavcik na FİAT-tofasМоля използвай кирилица, ако е възможно
                        Fiat Tempra 1.6 sxac
                        AR 164 super V6 2.0 TB

                        Коментар


                          #13
                          Еми суперско! Аз пък и левче не съм и не смятам да давам за фарове...хората са измислили застраховките за тая работа! Само за сведение, чисто нов фар за Фиат Купе, с фактура от Фиат-186 евро. Така че аргументите, които си изложил не са много много обективни. П.С. Не се правя на модератор, но ПЛС,пиши на кирилица. Благодаря. Днес намерих и фарове по 230лв.

                          Коментар


                            #14

                            Коментар


                              #15
                              Оки, не знаех

                              Коментар

                              Working...
                              X