Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.6 16v Brava - Не дърпа!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1.6 16v Brava - Не дърпа!

    Здравейте,Моята бензинова фятка не ще да дърпа на първа. Вдига обороти а не е пъргава. Сложих Redex - добавка и мисля ,че има резултат. Втора и трета предавки са добре не виждам там да има проблем. Някои път от кофти бензин така се е държала. Но на първа си остана проблема - дига обороти а не тегли. Топла студена все тая. Не придърпва оборотите са нормални само не тегли на първа. Смених на скоро всички масла и филтри. Свещи и кабели не съм гледал. Лаик съм в тази област. Преди да тръгна по майстори някакъв съвет търся и насока.Мерси!

    #2
    Re: 1.6 16v Brava - Не дърпа!

    pook написа:
    Здравейте,Моята бензинова фятка не ще да дърпа на първа. Вдига обороти а не е пъргава. Сложих Redex - добавка и мисля ,че има резултат. Втора и трета предавки са добре не виждам там да има проблем. Някои път от кофти бензин така се е държала. Но на първа си остана проблема - дига обороти а не тегли. Топла студена все тая. Не придърпва оборотите са нормални само не тегли на първа. Смених на скоро всички масла и филтри. Свещи и кабели не съм гледал. Лаик съм в тази област. Преди да тръгна по майстори някакъв съвет търся и насока.Мерси!
    Мисля че най-лесно ще намерят проблема на ЕЛКОН, ако нищо не покаже трябва да са дюзите
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #3
      Или да не ти е зацепен правилно ангренажния ремък.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Re: 1.6 16v Brava - Не дърпа!

        pook написа:
        Здравейте,Моята бензинова фятка не ще да дърпа на първа. Вдига обороти а не е пъргава. Сложих Redex - добавка и мисля ,че има резултат. Втора и трета предавки са добре не виждам там да има проблем. Някои път от кофти бензин така се е държала. Но на първа си остана проблема - дига обороти а не тегли. Топла студена все тая. Не придърпва оборотите са нормални само не тегли на първа. Смених на скоро всички масла и филтри. Свещи и кабели не съм гледал. Лаик съм в тази област. Преди да тръгна по майстори някакъв съвет търся и насока.Мерси!
        По начина който описваш ми прилича на приплъзващ съединител.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Re: 1.6 16v Brava - Не дърпа!

          Tornado написа:
          pook написа:
          Здравейте,Моята бензинова фятка не ще да дърпа на първа. Вдига обороти а не е пъргава. Сложих Redex - добавка и мисля ,че има резултат. Втора и трета предавки са добре не виждам там да има проблем. Някои път от кофти бензин така се е държала. Но на първа си остана проблема - дига обороти а не тегли. Топла студена все тая. Не придърпва оборотите са нормални само не тегли на първа. Смених на скоро всички масла и филтри. Свещи и кабели не съм гледал. Лаик съм в тази област. Преди да тръгна по майстори някакъв съвет търся и насока.Мерси!
          По начина който описваш ми прилича на приплъзващ съединител.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            И аз докато четях на това ми заприлича.
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #7
              Доколкото разбрах - дюзи да почистя още, една диагностика да мина на компютър, ангренажния сега не е сменян но да мина някакъв тест предполагам - сменян на 55 000. И за съединителя какво се прави с това приплъзване - колата е на 76 000 все пак. Мерси!

              Коментар


                #8
                и според мен е съединителя най добре варви в някой сервиз да го погледнат щото то няма друга причина да си вдига обороти а да не варви
                FIAT ili FERRARI se tam
                FIAT UNO 1.0 i.e fire 45 h/p
                FIAT BRAVO 1.6 16v 103 h/p
                FIAT BRAVO II 1.9 multijet 16v 150 h/p

                Коментар


                  #9
                  Абе едва ли е от съединителя - той винаги е по-склонен да приплъзва на високи предавки - проблем на първа, а нормална работа на четвърта или трета - според мен това е невъзможно...По-скоро - дюзи - зацапани, а защо не и кофти гориво.Наистина едно закачане на комп е добре да се направи.
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар

                  Working...
                  X