Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Губи ми се охладителната течност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Губи ми се охладителната течност

    Колеги нещо от както си смених Антифриза есента се объркаха нещата. Досега от края на Ноември съм минал около 5000км и сум доливал може би 2-2,5 литра течност. От никъде не капе ?!? Няма локви, няма да е капало от снадките някъде, може ли да влиза от някъде при горивото и да излиза през аспуха ?!? Не ми се връзва сметката със смяната на антифриза и изминатите километри. Аз си мислех да го сменям на една или две години, според киолометрите, ама то май се оказва че само доливам нов!!! Пишете ако имате идеи.Грешен разделМодераторски екип на fiat-bg.org
    Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

    #2
    На мен ми намирисва на протекло радяторче на парното.

    Коментар


      #3
      ако няма видими течове - радиаторчетона пръв поглед е плашещо, но се сменя сравнително бързо и лесноразбира се лесно - при пускане на отоплението има неприятна специфична миризмапри дъдж стъклата се потят и се зацапват с тънък лепкав/мазен слойили по-лошата диагноза...макар че антфриза обикновено тече, когато колата е загряла и охладителната система е под наляганетогава и течността е с висока температура и почти директно се изпаряване е лошо да прегледаш всичко по-обстойнодруг вариант - необезвъздушена система при смянатаи малко по малко нещата си идват на мястотоколко антифриз сложи при смяната?макар че 2 литра и половина са много и това е много малко вероятен вариантпърво времето е много, както и количеството
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Най лошата диагноза е гарнитура на главата-пробива през изпускателните колектори и директно през ауспуха и теч няма.Не че е това но е вариант.
        Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

        Коментар


          #5
          Май ще се окаже радиатора за парното, защото ми изглежда доста изцапано стъклото отвътре, а аз си мислех че много дишам през зимата Четох че радиаторчето се сменя лесно ама как точно ми предстои да разбера. Тъй като се замисля, при включен климатик или просто регулатора на за температура LO през лятото не би трябвало да минава течност от там през радиаторчето и за това не ми се цапаха стъклата през лятото???
          Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

          Коментар

          Working...
          X