Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за смяната на задни амортисьори на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за смяната на задни амортисьори на Брава

    Дойде време да си сменя задните амортисьори и имам въпрос как се свалят.Разгледах ръководството, но там е показано на свален мост. Долният болт е ясен, но въпроса ми е за горният - неговата гайка заварена ли е за моста, защото ако не е не мога да си представя как ще хвана контра за да развия болта
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    #2
    Заварена е и проблема не е с гайката ,а с болта и неговото изваждане защото е на дълбоко.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Благодаря Торнадо. Значи ще трябва да търся гидория с дълго рамо. Знаеш ли кой номер е камъка за горният болт и какво ще стане ако падне болта вътре в моста?
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #4
        Ако има пласмасовата втулка болта няма да падне ,но с гедорето може и да не го извадиш.Виждал съм как го вадят с едни специални щипки.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          15-ти номер е камъка!

          Коментар


            #6
            Re: Въпрос за смяната на задни амортисьори на Брава

            ilko-gd написа:
            Дойде време да си сменя задните амортисьори и имам въпрос как се свалят.Разгледах ръководството, но там е показано на свален мост. Долният болт е ясен, но въпроса ми е за горният - неговата гайка заварена ли е за моста, защото ако не е не мога да си представя как ще хвана контра за да развия болта
            И аз мислих сам да ги сменя, но се отказах. Не ми се рискуваше да падне в моста. Гледах като ми ги сменяха при Христо в Ямбол - вътре в самото гедоре имаше нещо като ос, която се набиваше в главата на болта (май има отвор) и държи болта докато изваждаш камъка с удължителя от отвора.

            Коментар


              #7
              Колега Airfan колко ти струваше смяната да имам някакъв ориентир за цена ако се откажа да ги сменя сам? Иначе съм решил да си купя от Христо Cofap мисля че бяха, ти какви сложи?
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #8
                Аз сложих Монро Рефлекс от Христо, но имах път към ямбол и ми ги смениха там момчетата на Христо.Взеха ми 10-15 лв на амортисьор, което за извършената работа по смяната е адски много, но като цяло за мен са смешни пари (общо 30 лв примерно). Ако имаш нужните инструменти, задния амортисьор се сменя за... да кажем 10 мин, като дори гумата не се сваля, а само леко се повдига задницата.Кривото в цялата работа е ваденето на болта и аз реших да не се вкарвам в приключение и да си им ги дам тези 30 лв (живи и здрави да са пичовете), въпреки че съм технически грамотен и голяма част от ремонтите на старата кола сам съм си ги правил. Инструмент също имам, но точно такова нещо нямах.Иначе да споделя, че моите стари амортисьори са също газови - двойнодействащи, както и новите.

                Коментар


                  #9
                  Re: Въпрос за смяната на задни амортисьори на Брава

                  Airfan написа:
                  ilko-gd написа:
                  Дойде време да си сменя задните амортисьори и имам въпрос как се свалят.Разгледах ръководството, но там е показано на свален мост. Долният болт е ясен, но въпроса ми е за горният - неговата гайка заварена ли е за моста, защото ако не е не мога да си представя как ще хвана контра за да развия болта
                  И аз мислих сам да ги сменя, но се отказах. Не ми се рискуваше да падне в моста. Гледах като ми ги сменяха при Христо в Ямбол - вътре в самото гедоре имаше нещо като ос, която се набиваше в главата на болта (май има отвор) и държи болта докато изваждаш камъка с удължителя от отвора.
                  Има една пластамасова втулка която препазва болта да не падне в някоя кухина.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Re: Въпрос за смяната на задни амортисьори на Брава

                    Tornado написа:
                    Има една пластамасова втулка която препазва болта да не падне в някоя кухина.
                    Възможно е да е с такава цел поставена, но не ми беше удобно да им се вра в ръцете да гледам подробности. Иначе наистина се вижда една втулка в отвора, но до този момент незнаех каква е ролята й.

                    Коментар

                    Working...
                    X