Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ, Бравата умря

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ, Бравата умря

    Здравейте колеги, днес както си карах започна да се държи сякаш не и стига бензина, прекъсва трудно се форсира, няма никаква мощ и накрая умря. сега и не пали, само приблъсква и толкова, някой може ли да помогне.бравата е 1.6 103 коня, 95 г. не ми е светвала лампата на компа.
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    #2
    Re: помощ бравата умря

    янко написа:
    здравейте колеги ,днес както си карах започна да се държи сякаш не и стига бензина ,прекъсва трудно се форсира ,няма никаква мощ и накрая умря .сега и не пали ,само приблъсква и толкова .някой може ли да помогне .бравата е 1,6 103 коня 95 г.не ми е светвала лампата на компа
    Бензиновата помпа работи ли? Сменял ли си горивен филтър? Провери първо тези неща .
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      Запушен горивен филтър или бензинова помпа.Типо,Браво,Брава,Мареа имат навика да разлагат една гума около бензиновата помпа.Парченцата от гумата блокират помпата.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        помпата си бръмчи нормално ,и аз си мислех за филтъра . той къде е .без канал може ли да се смени
        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

        Коментар


          #5
          янко написа:
          помпата си бръмчи нормално ,и аз си мислех за филтъра . той къде е .без канал може ли да се смени
          Може разбира се пред задно дясно колело е.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            оправи ли бегачката?и ако да какво излезе?
            Fiat Brava 1.6 16V 2001

            Не на войната по пътищата !
            http://media.causes.com/ribbon/478500

            Коментар


              #7
              оказа се че помпата е засмукала въздух ,но има и други проблеми ,гори около 12 смесено при максимум 100-110 без да я напъвам .ипреди ми се струваше че няма мощ но сега е по зле ,но не знам от какво е .не се форсира добре ,при рязко натискане забива и тръгва чак при 3500 -4500. откачах и закачах маркучето на регулатора и няма никаква промяна в работата ,явно трябва да проверя налягането.лампата на инж продължава да не свети ,значи е нещо механично .аз карам обикновенно 1500-2500
              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

              Коментар


                #8
                янко написа:
                оказа се че помпата е засмукала въздух ,но има и други проблеми ,гори около 12 смесено при максимум 100-110 без да я напъвам .ипреди ми се струваше че няма мощ но сега е по зле ,но не знам от какво е .не се форсира добре ,при рязко натискане забива и тръгва чак при 3500 -4500. откачах и закачах маркучето на регулатора и няма никаква промяна в работата ,явно трябва да проверя налягането.лампата на инж продължава да не свети ,значи е нещо механично .аз карам обикновенно 1500-2500
                Имам подобен проблем на газ обаче се усеща на 4-та и 5-та скорост като набирам около 90 и нагоре до 120 от 120 нагоре си върви ( при 3100 оборота нагоре) :/
                Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                Коментар

                Working...
                X