Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мек педал, спирачки никакви - самооправило се

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мек педал, спирачки никакви - самооправило се

    Чудех се дали да пускам нова тема или да използвам някоя сходна стара, но все пак реших, че е по-добре да си пусна нова...Проблема е следния: Днес се катерихме по Витоша до "Бай Кръстьо" - пътя е отврат, една педя пясък и луга, останали от зимата... На връщане, някъде над Симеоново усетих, че ми омеква педала на спирачката - хлътва до долу и спирачките захващат след две-три напомпвания. Не ми е светвала никаква лампа по таблото. Беше малък ад, защото - една колона надолу по баира и аз насред колоната с па-дьо-троа върху педала на спирачката и ръка върху ръчната... Още по-страшно стана когато жената се усети, че нещо не е наред, ама това не е по тематаКакто и да е - спуснахме се благополучно и на влизане в София спрях до една бензиностанция да си проверя има ли теч и как е спирачната течност. Течността не беше мръднала, никъде не видях да е текло... Седнах, запалих и - спирачка напълно нормална, все едно нищо не е било. Прибрахме се благополучно, без никакви по-нататъшни проблеми от страна на спирачките.Някой може ли да ми каже вероятни причини? При положение, че след като спрях се оправи от самосебеси - чудя се какво да очаквам! Възможно ли е от всичките пясъци и луги по пътя нещо да се се е замърсило и заяло? Малко вероятно е, но си мислех и за такава възможност...
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    #2
    А на скорост ли спуска или пестеше нафта . Ако е второто, в комбинация с еФтини накладки - нормално е да си ги запалил и това е резултата - много натискане - а не спира. Ако е първото и си с качествени накладки - нямам идея, защо така се е получило.
    AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
    AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

    Коментар


      #3
      TRENDi написа:
      А на скорост ли спуска или пестеше нафта . Ако е второто, в комбинация с еФтини накладки - нормално е да си ги запалил и това е резултата - много натискане - а не спира.
      И аз си мисля това ама без запалване защото се усеща.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        "Девет, де девет" - прегрети ми беше мисълта.
        AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
        AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
        FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

        Коментар


          #5
          ...

          TRENDi написа:
          А на скорост ли спуска или пестеше нафта . Ако е второто, в комбинация с еФтини накладки - нормално е да си ги запалил и това е резултата - много натискане - а не спира. Ако е първото и си с качествени накладки - нямам идея, защо така се е получило.
          А бе доста си ползвах спирачка, щото пътя беше отврат и не ставаше твърде на скорост да се слиза... И аз си мислех, че може да са загряли и от тва, ама... Утре ще ида в сервиз да видя накладките...
          Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
          Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

          Коментар


            #6
            Re: ...

            karloson написа:
            TRENDi написа:
            А на скорост ли спуска или пестеше нафта . Ако е второто, в комбинация с еФтини накладки - нормално е да си ги запалил и това е резултата - много натискане - а не спира. Ако е първото и си с качествени накладки - нямам идея, защо така се е получило.
            А бе доста си ползвах спирачка, щото пътя беше отврат и не ставаше твърде на скорост да се слиза... И аз си мислех, че може да са загряли и от тва, ама... Утре ще ида в сервиз да видя накладките...
            ако не е от накладките, може да е само от спирачната помпа !а това е ОПАСНО !подходи сериозно и разбери от какво е било.

            Коментар


              #7
              Ако спирачната течност не е сменяна дълго време (> 2 години) честото използване на спирачка може да я загрее така че да кипне - спирачната течност абсорбира лесно влагата. Т.е. като е истинала, всичко се е оправило. Така че сменяйте си всичко навреме че да няма изненади! Това е само предположение, за това какво е станало, естествено че може и да не е това!
              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
              FIAT UNO 1.5

              Коментар


                #8
                Ако са ти прегрели сперачките,няма да спира,но потъване на педала няма да има.Поради друга причина е потъвал педала и се е налагало да помпиш на него за да спре.

                Коментар


                  #9
                  Колега наскоро и аз имах това неприятно изживяване.Но след влизане в бокса се оказа запушен спирачен маркуч.след като ми пропадна педала и се оправи, взеха да ми държат само предните спирачки което се осеща осезаемо с забиване на муцуната.ремонта с частите ми струваше 25 лв.,но докато разберат какво става беше много интересно.
                  ФИАТ МАРЕА 1,9ТД

                  Коментар


                    #10
                    Според мен проблема е спирачна течност - това са симптоми на кофти спирачна течност. На мой приятел се беше случило същото на магистралата при спиране от висока скорост - при престой за оглед и всичко наред. Смяна на спирачната течност с нова и качествена и проблем няма.Ако са накладки няма да хлътне педала, ако е помпа няма да се оправи след престой.Поздрави!
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Спирачна течност и от мен - тя е еквивалента на памук от към хидроскопичност... т.е. обира влагата, а като загрее спира да е това, което трябва да е. Като се поохлади ... ихаа, самооправи се... Междувпрочем - колкото и да е разбит пътя по-добре си включи втората и само леко контролирай със спирачката. А ако е много стръмен и за втора - първа и контрол със спирачка и съединител. Винаги съм ненавиждал тея дето слизат по стръмни баири и им светят яко стоповете - винаги има опасност от ПТП...П.П. Инструктора ме е учил - дори да угасне колата, по-лесно ще спреш с двигателя отколкото с току що спрелия спирачен апарат...
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        jenshen73 написа:
                        Спирачна течност и от мен - тя е еквивалента на памук от към хидроскопичност... т.е. обира влагата, а като загрее спира да е това, което трябва да е. Като се поохлади ... ихаа, самооправи се... Междувпрочем - колкото и да е разбит пътя по-добре си включи втората и само леко контролирай със спирачката. А ако е много стръмен и за втора - първа и контрол със спирачка и съединител. Винаги съм ненавиждал тея дето слизат по стръмни баири и им светят яко стоповете - винаги има опасност от ПТП...П.П. Инструктора ме е учил - дори да угасне колата, по-лесно ще спреш с двигателя отколкото с току що спрелия спирачен апарат...
                        Така си е !!!то може цяло упътване да се направи в отделна тема

                        Коментар


                          #13
                          Re: Мек педал, спирачки никакви - самооправило се

                          karloson написа:
                          Чудех се дали да пускам нова тема или да използвам някоя сходна стара, но все пак реших, че е по-добре да си пусна нова...Проблема е следния: Днес се катерихме по Витоша до "Бай Кръстьо" - пътя е отврат, една педя пясък и луга, останали от зимата... На връщане, някъде над Симеоново усетих, че ми омеква педала на спирачката - хлътва до долу и спирачките захващат след две-три напомпвания. Не ми е светвала никаква лампа по таблото. Беше малък ад, защото - една колона надолу по баира и аз насред колоната с па-дьо-троа върху педала на спирачката и ръка върху ръчната... Още по-страшно стана когато жената се усети, че нещо не е наред, ама това не е по тематаКакто и да е - спуснахме се благополучно и на влизане в София спрях до една бензиностанция да си проверя има ли теч и как е спирачната течност. Течността не беше мръднала, никъде не видях да е текло... Седнах, запалих и - спирачка напълно нормална, все едно нищо не е било. Прибрахме се благополучно, без никакви по-нататъшни проблеми от страна на спирачките.Някой може ли да ми каже вероятни причини? При положение, че след като спрях се оправи от самосебеси - чудя се какво да очаквам! Възможно ли е от всичките пясъци и луги по пътя нещо да се се е замърсило и заяло? Малко вероятно е, но си мислех и за такава възможност...
                          Абе това все на нас-Плевенчани ли трябва да се случва?!?Ама 100% идентичен на моя случай си...!Ако си намерил решение-казвай,че без малко да стане лоша работа една вечер...!Добре че е нямало коли по сфетофарите,а се случи на приятелката ми,без аз да съм там!На следващия ден,като отидох да взимам колата оттам,където беше останала,всичко си беше наред!След оглед,установихме че едно от цилиндърчетата не работи като хората,но се "самооправи",докато не тръгнахме за Варна и ми направи същия номер и на мен!Сега съм във Варна,купих си ново и отивам да търся майстор да го сменя!Ако ти си разбрал причината,пиши за да знам какво още да гледам и аз!Благодаря!п.с.Със спирачната течност какво се оказа?!?
                          THE DRUMMER!!!

                          Коментар


                            #14
                            Имам аналогичния проблем с Fiat Bravo. Може ли някой да ми каже колко ще ми струва смяната на спирачната течност?
                            Fiat Bravo 1.6

                            Коментар


                              #15
                              Към 15 лв. течността и 2-3 лв. за бири на този дето помпи педала докато ти обезвъздушаваш
                              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                              FIAT UNO 1.5

                              Коментар

                              Working...
                              X