Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за климатик

    Здравейте ,искам да ви попитам относмо моят климатроник на браво гт та значи днеска пускам компресора врътката я давам на 18 градуса и давам силата на ауто и чакам да почне да изстудява понеже термометъра в колата ми показа 38 градуса на сланце и после 28 на сянка.Значи след около 2-3 минути почна да духа хладен въздух и след още 9-10 минути в колата вече имаше чувствителна разлика от това преди да го пусна климатика но забелязах че климатика не духа студен въздух а хладен и като чели не може да смогне да навакса температурата.Та въпроса ми е какво да проверя защото четох че ако всичко е ок трябва след 2-3 минута да не мога да си държа ръката на духалките в купето от студ.Единствено проверих филтъра на купето този отпред където под чистачките той е чист и е сменяван миналата година 09 месец.на него имаше дата на производство .И другият ми въпрос е колко литра на 100км вдига разхода климатроника.
    Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

    #2
    И на мен ми предстои проверката от която се нуждаеш и ти ,а имено добавяне на фреон.Процедурата включва изсмукване на количеството в системата проверка за херметичност добавяне на масло за компресора и фреон.Всичко се извършва от машинка в сервизите за климатици/автомобилни/
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      И ориентировъчно колко горе долу струва цялата процедура
      Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

      Коментар


        #4
        Ами да речем 70 лв. ама зависи колко фреон ти липсва защото ако е всичкия ще е по скъпо.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Harzulov написа:
          И ориентировъчно колко горе долу струва цялата процедура
          Зависи колко е нужно да се допълни системата !При нормално допълване отиват около 30 до 40 лъвчета !
          Никога не е късно да откриеш себе си!
          Lancia Lybra 1.8cm3 131hp V.V.T. 2002г. Бивша
          Fiat Stilo 1.6 16v Dynamic 2002

          Коментар


            #6
            Ок ясно значи ще я закарам да и диагностират фреона,но не ми казахте колко вдига разхода климатроника за да знам каква сметка да си правя
            Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

            Коментар


              #7
              Harzulov написа:
              Ок ясно значи ще я закарам да и диагностират фреона,но не ми казахте колко вдига разхода климатроника за да знам каква сметка да си правя
              Много относително е това да ти кажем колко вдига разхода.Ако 1 литър нагоре те устройва приеми го.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Бях на профилактика днес на климатроника.Допълниха ми 500 гр. фреон и всичко ми излезе 74 лв.Сега вече друго казва като го пусна.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  Бях на профилактика днес на климатроника.Допълниха ми 500 гр. фреон и всичко ми излезе 74 лв.Сега вече друго казва като го пусна.
                  Къде те одраха толкова на мен пълненето на системата ми излезе 40лв. а беше празна.
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    относно разхода с колко се вдига, и аз зная по принцип, че е с около 1 л на 100 км.Harzulov, сори, че ти пиша в темата. имам въпрос към колегите от търново, понеже накрая те говорят за допълване на фреон. трябва ми майстор по климатици, тъй като на моята кола и липсва отпред радиаторът (изпарителят) на климатика. аз ще си намеря радиатор, но може да се окаже, че освен него ми трябват и други части. затова ми трябва човек, който не само допълва, но и да поправя климатици. да погледне нещата и да каже какво трябва да се направи. знаете ли свестен майстор в търново?
                    Alfa 147 JTD 115 hp
                    ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

                    Коментар


                      #11
                      И на мен 74 лева ми се виждат доста ама знае ли човек може да са ъпдейтнали цените.Аз в края на март ходих да ми направят една профилактика на климатика.Видях на компютъра им че БравоБрава са с еднакво количество фреон и си делят на преди 98-ма и след 98-ма година.Цялата система събира 850 грама фреон.На мен ми допълниха 130 грама но платих доста по-малко.Все пак за Бравото ли става въпрос или за Мареята? Ако е за Мареята ме съмнява цялата система да събира повече от 950 грама и ако миналата година си имал хубав климатик нали се сещеш че не може системата да е херметична да изпусне 500 гр. фреон.

                      Коментар


                        #12
                        lubobg написа:
                        И на мен 74 лева ми се виждат доста ама знае ли човек може да са ъпдейтнали цените.Аз в края на март ходих да ми направят една профилактика на климатика.Видях на компютъра им че БравоБрава са с еднакво количество фреон и си делят на преди 98-ма и след 98-ма година.Цялата система събира 850 грама фреон.На мен ми допълниха 130 грама но платих доста по-малко.Все пак за Бравото ли става въпрос или за Мареята? Ако е за Мареята ме съмнява цялата система да събира повече от 950 грама и ако миналата година си имал хубав климатик нали се сещеш че не може системата да е херметична да изпусне 500 гр. фреон.
                        Опитай пак колко събира системата като направиш справка в ръководството.Профилактиката на климатиците е препоръчителна всяка година.Това ,че липсва почти всичкия фреон говори само по себе си ,че не е обслужван никога.Херметичността на системата е проверява с машината и нямам пропуски ,а не както някой майстор на хладилници да пълни системата с цветна тенчост и да се оглежда после.
                        Прикачени файлове
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          van_dal написа:
                          Tornado написа:
                          Бях на профилактика днес на климатроника.Допълниха ми 500 гр. фреон и всичко ми излезе 74 лв.Сега вече друго казва като го пусна.
                          Къде те одраха толкова на мен пълненето на системата ми излезе 40лв. а беше празна.
                          Къде е това ,че съм тук с Бравото?
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар

                          Working...
                          X