Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покапва ми антифриз от капачката,нормално ли е ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покапва ми антифриз от капачката,нормално ли е ?

    Здравейте днес си прибрах колата от сервиз и сега е котенце.Цял ден я карах градско и като се прибрах рекох да отворя капака да поогледам и видях че от казанчето за антифриза ми покапва,бях угасил колата.Като тръгвам да отвивам капачката почва по силно да тече,като че се образува налягане.Термостат,мермостат всичко си работи по охлаждащата система (уж).Може и да е нормално това,дано да си внушавам че е някъкъв проблем.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    #2
    Един съвет от мене- като си бил на сервиз- не отваряй капака 3 месеца и само карай.Предния капак колкото по- често се отваря- толкова повече се чупи колата- пробвай и ще видиш.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      КИМИ написа:
      Един съвет от мене- като си бил на сервиз- не отваряй капака 3 месеца и само карай.Предния капак колкото по- често се отваря- толкова повече се чупи колата- пробвай и ще видиш.
      Да разбирам ли че всичко си е в реда на нещата ?
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #4
        Нормално е, особено ако ти е бил повече антифриза (над MAX в казанчето). Следи си отвреме-навреме нивото и не се притеснявай. Не е препоръчително да развиваш капачката на загрял двигател, че там са 90-100 градуса под налягане и може да се изгориш лошо.
        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

        Коментар


          #5
          при студен двигател !!! си виж нивото на антифриза да е малко над min ти препоръчвам. ако трябва малко източи.ако е мално над мин-а а продължава проблема - възможно е да не е добре обезвъздушена.

          Коментар


            #6
            Аз имах същия проблем-оказа се,че капачката ми е спукана леко и от там сълзеше!!Смених я с нова и нещата се оправиха!!!

            Коментар


              #7
              Всичко е под контрол колеги,благодаря!
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар

              Working...
              X