Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатроника!!-задълбочава се!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с климатроника!!-задълбочава се!!!

    Здравейте колеги,вчере беше доста топло и реших да пусна климатроника на моята Мареа/пускам го за сефте за по-дълго време,колата я купих март тази година и не ми се е налагало да го пускам на духа студено/!!!!!!Това което ми се случи е,че бях го пуснал на 18 градуса и първа степен и работеше нормално,но ми беше топло и включих на 3та степен!!Така карах няколко километра и на един светоар при спиране усетих ,че волана затегна яко-помислих че съм спукал гума и спрях!!Спрях климатроника и слязох да огледам-нямаше спукана гума,отворих капака нямах скъсан ремък/всички ремъци са сменени преди1000км/!След като спрях климатроника нещата се оправиха и аз си продължих по пътя-минах 100 км без проблем/ходих до Дратоман/и ме беше шубе да пускам климатроника!!Въмроса ми е дали климатроника товари и затова ми се одърви хидравликата!?!?

    #2
    Мдаааа, интересен въпрос. И аз чакам да видя колегите с по-голям опит какво ще коментират. Не че съм изпитал същия проблем, но и аз съм чувал че климатроника товари, но чак пък хидравликата?!
    Brava 1.2, 16V, 2000
    Ex: Golf 2, 1.3

    Коментар


      #3
      Отговор немога да ти дам :/ Но днес и аз реших да си пусна климатика и като че ли педала на спирачките ми поомекна ...
      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #4
        от климатик/климатроник колата губи мощност по принцип... аз на пунтото като пусна климатика и забивам чело във волана ама твойто кво е, не знам... заведи марийката на диагностика на климатроника, да го видят дали работи , да го допълнят ако трябва...п.п. като се купува кола с такава екстра, задължително се проверява дали работи!!!
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          Ами според мен,компресора на климатроника и хидравликата се задвижват от един ремък,което означава,че ако нещо се случи с компресора или се къса ремъка или става като при теб.Наи добре е да отидеш при специалист на климатроника.При мен всичко е наред и няма такива работи,само автомобила си става малко по тромав след вкл.на климата.

          Коментар


            #6
            Изключително интерсна ситуация. Мисля, че е напълно възможна. Моята логика е следната: ако приемем, че проблема е в компресора, който по някаква причина не се върти гладко, а оказва сериозно съпротивление е възможно да се получи разхлабване на ремъка, а от там недостатъчни обороти за хидравличната помпа. Според мен първото нещо, което трябва да провериш е състоянието на автоматичния обтегач. При счупена или уморена пружина, товара, който оказва компресора (който може да е напълно здрав) може да доведе до твоята ситуация. Не казвам, че съм прав, просто се опитвам да разсъждавам
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              В автоелектроника има важна тема как да си пуснеш климатроника на самодиагностика.Ако има грешка в компресора трябва да е запаметена.

              Коментар


                #8
                При мен също волана става твърд (колата от подписа) педала на спирачката също се втвърдява... Не съм с климатроник, а с климатик, ама идеята е същата...
                Fiat Brava 1.6
                Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                Коментар

                Working...
                X