Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с инжекциона при Fiat Bravo 1.6 16v 103 к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с инжекциона при Fiat Bravo 1.6 16v 103 к.с.

    Здравейте, това е първият ми пост в този форум и се обръщам към вас за съвет. Преди няколко дни приятелката ми взе Браво 1.6 16 v, смениха му се ангренажен ремък, другите три ремъка, ролки, ново масло Selenia Gold 10V 40 и започнахме да го караме - тоест предимно аз. Колата е супер запазена по купето няма една драскотина както вътре, така и вън, отдолу също е перфектна (водих я на майстори), по двигатела съчо всичко изглежда добре( поне трима майстори я разгледаха). След смяната на ремъците и другите консумативи обаче колата не подуржаше равномерни обороти на празен ход и светна лампичката за инжекциона и угасна, след това палене нямаше. Тъй като карам Голф от италианки нищо не вдевам, даже и не знаех, че това е лампата на инжекциона, закарах я на ония дървари в сервиза и си мислех че тея са скапали нещо. Пича беше свалял акумулатора и като отидох да я взема си работеше. на следващата сутрин бях на диагностика. откриха, че бобината е изгоряла и кабела за първи цилиндър. Свешите казаха че са ОК, друго на колата и няма, била пушка. Да но тя не е пила и до 2000 об е доста тромава, а чак след това се събужда, освен това при тръгван е превключване на по вискоа предавка колата се задъхва и тогава тръгва. На всичкото отгоре започна да ми свети лампата на инжекциона и колата започна да се дави и да не върви, а също и да тропа нещо в двигатела яко, покарах я малко и изведнъж се оправи и започна пак да върви. След това на няколко пъти ставаше същото - светка лампата, мига, колата не може да си поеме дъх едвам работи мени обороти, изведнъж лампата изгасва и колата започва да работи добре. Сипах STP fuel injekctor да прочисти нещо ако има налепи и сега незнам къде да я водя. Може би на диагностиката не са хванали грешка защото беше махан акумулатора и се е рестартнал компа. Не знам изчетох форума преди да пиша има някакви сходни проблеми но не същия, така че помагайте.Предварително благодаря.

    #2
    Re: Проблем с инжекциона при Fiat Bravo 1.6 16v 103 к.с.

    BookerT написа:
    ... откриха, че бобината е изгоряла и кабела за първи цилиндър....
    А смени ли кабелите и бобината с нови?
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      къди сменяха ангренажния ремък?
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Виж да не са запушени дюзите..
        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          ДОКОЛКОТО знам , с откачане на акумулатора не се трият грешките на 1.6 двигателя.така че надали има записана грешка, по скоро некадърна смяна на ангренаж..

          Коментар


            #6
            u_bo написа:
            ДОКОЛКОТО знам , с откачане на акумулатора не се трият грешките на 1.6 двигателя.така че надали има записана грешка, по скоро некадърна смяна на ангренаж..
            Колега, има ли как да се увериш в това, да знам да не го правя излишно, че имам подобен проблем. Sev ме посъветва да пробвам с разкачането ..
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #7
              не е добре да спамим темата на човекано грешките в 1,6 се чистят при разкачане на акумулатора, въпреки писанията че не ставаколегата също може да пробва товамакар че най-вероятно проблемът е друг
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Sev написа:
                не е добре да спамим темата на човекано грешките в 1,6 се чистят при разкачане на акумулатора, въпреки писанията че не ставаколегата също може да пробва товамакар че най-вероятно проблемът е друг
                Мерси за пояснението и наистина, колега сори за спама
                Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                Коментар


                  #9
                  Неравномерни обороти може да имаш поради лоша маса или поради непочистено стъпково моторче

                  Коментар


                    #10
                    Според мен има грешка в зацепването на ангренажа.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #11
                      Rokambol написа:
                      Според мен има грешка в зацепването на ангренажа.
                      И аз така мисля.

                      Коментар


                        #12
                        дотука сме 3 ма, за ангренажа ,но като препрочетох - съветвам те ПЪРВО да идеш да ти прочетат компютъра.по-добре виж препоръчаните във форума сервизи в твоя град .май за София колегите бяха много доволни от Бобо

                        Коментар


                          #13
                          Аз залагам на запушен катализатор.

                          Коментар

                          Working...
                          X