Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нагар по свещите на Темпра, какво значи?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нагар по свещите на Темпра, какво значи?

    Здравейте!Наскоро си смених свещите. Поставям начало на нова тема, защото възникнаха няколко въпроса от това. Благодаря предварително за отговорите!1.Старите свещи бяха MAGNET MARELI (на неизвестни километри) с един електрод и по всичките имаше малко или много черен нагар! Питам: Какво говори черния цвят и нагара за състоянието на двигателя?Колата е Темпра 1,6 ie HSD ’94 835C1000 BOSH mono, без делко 2.Новите свещи са BERU Z24 (сцепени на ерозийка), качи леко мощността, но оборотите бавно спадат при отпускане на газта около 1,2 секунди закъснение! ЗАЩО ?

    #2
    Абе, нали пиша на кирилица

    :D Уважавам Митко, или по-точно мненията му, но въпроса ми е достатъчно изчерпателен и ясен!!!!Колата ми гори около 10 бензин на градско и от 7 до 9 на извънградско, не съм много доволен от това - ето защо питам

    Коментар


      #3
      Комшу /нали съм от Ловеч а ти от Габрово / бих ти дал съвет да пробваш когато се върнеш от извънградско пътуване остави колата и ако имаш гараж още по хубаво и като истине тогава виж какви са свещите. Ако тогава са зацапани не е добре работата.Защото в града докато тръгнеш и стигнеш до работата си тя още не може да загрее добре и работи повече на смукач.Провери си термостата дали работи.Това става най лесно вдигаш капака палиш колата и с ръка стискаш съединението което съединява радиатора отгоре с двигателя.То трябва да се затопли чак когато ти включи перката .Просто тогава ти отваря термостата а ако като запалиш двигателя и след малко се затопли и съединението то термостата пиши го бегал.Имай впредвид че термостата е от голямо значение за правилната работа на двигателя. PS. А знаеш ли какво означава HSD. И моето Пунто е HSD.
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #4
        Здравей Митко.На няколко места гледам твоя ник и на degnak и се чудех как двамата имате една и съща снимка а то се оказа че сте братя.Бъдете живи и здрави.Коцев.
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #5
          HSD-високо ниво на сигурност

          Благодаря за информацията, мисля че е много ценна за мен!Ще ги проверя едно по едно!Интересува ме все пак понятието:"разходомер за въздух"-къде се намира и как да го проверя?Чао и успех на всички във форума с нашите италиански "любими" :D ПП.Иначе с новите свещи, колата дере асфалта!!!! Пъво мисля да си сменя кабелите защото предния собственик е сменил само двата и то с неподходящи, но имам голям проблем с намирането им

          Коментар


            #6
            коцев написа:
            PS. А знаеш ли какво означава HSD. И моето Пунто е HSD.
            http://www.marcheservizi.com/Autonoleggio/Base/Parco%20Auto/fiat_punto_sx.htmVersione HSD (High Safety Drive) con idroguida, ABS a 4 sensori air-bag guidatore e passeggero, appoggiatesta sedili posteriori e correttore assetto fari di serie. Превод от z /приятелката ми /Версия HSD със хидроуправление (може би серво на волана) АБС със 4 сензора, ербег на водача и пътника до него, подглавници на задните седалки и коректор на ... не знам какво на фаровете...assetto - това дето не мога да го преведа - самата дума означава малка ос .... значи коректор на осчицата на фаровете (серийни)Надявам се да съм помогнал ....
            Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

            Коментар


              #7
              Да всичко това го има моето Пунто.Дори други хора ми казаха че имало специални ребра в вратите с което са подсилени при удар да издържат повече натоварване.Питах те защото още не съм срещал Фиат с такива инициали.
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар

              Working...
              X