Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.6 16V - Разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.6 16V - Разход

    Преди 5 дена си зех Фиат Браво 1.6 16V още не съм го засичал като хората но имам чуствово че гори прекалено много.. говорим за около 12 смесен разход.. кажете ми какъв е нормалния за градско и извънградско.. мислех да го остая да свърши нацяло бензина за да си я засека но ми казаха че горели бензиновите помпи така.. тея дни ще я напълня до горе и ще я засека така.. все пак ме интересува по принцип какъв е разхода
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    #2
    Re: Fiat Bravo 1.6 16V - Разход

    reter написа:
    Преди 5 дена си зех Фиат Браво 1.6 16V още не съм го засичал като хората но имам чуствово че гори прекалено много.. говорим за около 12 смесен разход.. кажете ми какъв е нормалния за градско и извънградско.. мислех да го остая да свърши нацяло бензина за да си я засека но ми казаха че горели бензиновите помпи така.. тея дни ще я напълня до горе и ще я засека така.. все пак ме интересува по принцип какъв е разхода
    По книжките съм чел 8.6/100 смесено точно за 103 коня вариянта Иначе несъм си я засичал на бензин
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #3
      При мен извънградско: 6-6.5(80-90км/час), а градско-10-11 без да се правя на спортист.
      SEAT Leon Cupra 300
      Triumph Street Triple 765 R

      Коментар


        #4
        при градското може много да ти варира расхода , пък и много зависи как я караш, от каде до каде ................ карай малко повече, и по добре си я засечи на изванградско
        Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
        ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

        Коментар


          #5
          По принцип и по книжка си му дават 6,5 извънградско, 11,0 градско и 8,2 комбинирано, ама много зависи от техническото състояние на колата. Аз не съм я засичал ама като гледам стрелката е доста чувствителна и пада бързо надолу и това ме кара да мисля че си гори даже повече от тези норми, но пък когато заредя гориво - бързо се качва нагоре повече отколкото очаквам, затова най-добрият начин е "до горе - 100км - пак до горе", ама филтрите да са сменени преди това.
          Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

          FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

          Коментар


            #6
            http://fiat-bravo.oneinform.com/teh.htmlНе говорете глупости ! Градски цикъл : 10.6при 90 км/ч : 6Комбинирано : 7.7и на мен ми гори 10-12 смесено

            Коментар


              #7
              1.6 16v най-нисък резултат, който съм постигал е 5,9 извън града (гумите бяха 175/65/14) със скорост до 100км/ч.Нормално при скорости около 120-140км/ч м/у 7,3-8 извън градско (гуми 185/55/15). Градско твърдо 10 и нагоре.

              Коментар


                #8
                slav4o_p написа:
                По принцип и по книжка си му дават 6,5 извънградско, 11,0 градско и 8,2 комбинирано, ама много зависи от техническото състояние на колата. Аз не съм я засичал ама като гледам стрелката е доста чувствителна и пада бързо надолу и това ме кара да мисля че си гори даже повече от тези норми, но пък когато заредя гориво - бързо се качва нагоре повече отколкото очаквам, затова най-добрият начин е "до горе - 100км - пак до горе", ама филтрите да са сменени преди това.
                Колега от къде я изрови тази 3 годишна тема е
                Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                Коментар


                  #9
                  195/50/15 градско 10 нормално. Максимум 12 в стъпка и малко под 10 като карам като бабичка
                  Фиат Браво 1.6 16в с ГИ
                  Ауди ТТ 1.8 турбо 180кс

                  Коментар


                    #10
                    Хахахах ми да ако падне под 11 ша си ударя гъзъ в тавана. Това за В търново, иначе смесено извънградско търново софия, софийско и търновско ми е давало и на мен 8.5 но това е друго да изкараш целия път само на 5та. И за варна същото. Иначе търново го обикалям цялото за 2 сандвича, ама с маратонките... Друго е да потегляш в града, още като я зех колата усетих колко по-тромава е при потегляне от пунто 75. Постоянно я гасях. Може би е по-тежка доста. Иначе като се засили извън града по-добре се държи а пунтото доста повече се зори
                    FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                    FIAT Punto sx 75 '94

                    Коментар


                      #11
                      reter написа:
                      slav4o_p написа:
                      По принцип и по книжка си му дават 6,5 извънградско, 11,0 градско и 8,2 комбинирано, ама много зависи от техническото състояние на колата. Аз не съм я засичал ама като гледам стрелката е доста чувствителна и пада бързо надолу и това ме кара да мисля че си гори даже повече от тези норми, но пък когато заредя гориво - бързо се качва нагоре повече отколкото очаквам, затова най-добрият начин е "до горе - 100км - пак до горе", ама филтрите да са сменени преди това.
                      Колега от къде я изрови тази 3 годишна тема е
                      Чичко Гугъл
                      Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                      FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                      Коментар


                        #12
                        Колеги с работещ термостат, аз в Пловдив имам разход от около 7,-7.5 на сто. При зареждае на шел за 30 лева - 12.24литра минавам около 155-165км, без да се режа и сменям скоростите между 2-3к оборота.
                        http://www.pljuvalnik.com
                        Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

                        Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

                        Коментар


                          #13
                          Колата е 2000г. в момента е на 129000 км, разхода е от 5,4 до 6,5 на 100 бензин комбинирано - повечето е извънградско, но не го деля зареждам до отсечката на пистолета като ми светне лампата и занулявам километража. Колата е запазена и технически изправна, няма газова, катализатора си стои на място откакто е внесена, кара се що годе икономично и с неголям товар и добре напомпани гуми 2,2 атм., зареждам предимно на Лукойл А95 а сега и от новия Екто, също и от други бензиностанции. Имам малки подозрения че километража не е напълно прецизен, но това е в рамките на до 3%.

                          Коментар


                            #14
                            Bravo 100_16v написа:
                            Колата е 2000г. в момента е на 129000 км, разхода е от 5,4 до 6,5 на 100 бензин комбинирано - повечето е извънградско, но не го деля зареждам до отсечката на пистолета като ми светне лампата и занулявам километража. Колата е запазена и технически изправна, няма газова, катализатора си стои на място откакто е внесена, кара се що годе икономично и с неголям товар и добре напомпани гуми 2,2 атм., зареждам предимно на Лукойл А95 а сега и от новия Екто, също и от други бензиностанции. Имам малки подозрения че километража не е напълно прецизен, но това е в рамките на до 3%.
                            Колега, да не си и сложил дизелов двигател. :D
                            Palio Weekend 1.7 TD

                            Коментар


                              #15
                              serge написа:
                              Bravo 100_16v написа:
                              Колата е 2000г. в момента е на 129000 км, разхода е от 5,4 до 6,5 на 100 бензин комбинирано - повечето е извънградско, но не го деля зареждам до отсечката на пистолета като ми светне лампата и занулявам километража. Колата е запазена и технически изправна, няма газова, катализатора си стои на място откакто е внесена, кара се що годе икономично и с неголям товар и добре напомпани гуми 2,2 атм., зареждам предимно на Лукойл А95 а сега и от новия Екто, също и от други бензиностанции. Имам малки подозрения че километража не е напълно прецизен, но това е в рамките на до 3%.
                              Колега, да не си и сложил дизелов двигател. :D
                              "Има нещо гнило в Дания"
                              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                              Коментар

                              Working...
                              X