Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Настройка обороти на FIAT Brava 1.4 12V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Настройка обороти на FIAT Brava 1.4 12V

    Здравейте колеги.Може ли някой да ми каже начин за настройка на оборотите на моята италиянска сеньора (FIAT Brava), която нещо ми се опъва последно време. Държи ми ниски обороти на свободна. Знам, че трябва да са около 900, но на мен ми падат на около 500 може и по-малко дори. Най-интересното е, че като изпусне оборотите, потреперва за миг, оборотите падат и след това не тресе, а си чука като часовник. Ако нямах оборотомер, не бих разбрал, че се получава така. По-точно и просто казано. Щом спра на светофар, за малко успава да задържи прилични обороти и след това ги "изпуска" и падат заплашително... Не гасне.Много ви благодаря за съвети!Успех
    FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

    #2
    най-вероятно имаш проблем с моторчето за празен ходима вариант да е повредено, както и да има грешка в компютъра на колатаможе да потърсиш теми във форума, има многопробвай да откачиш акумулатора за часпосле палишостави колата да работи 10 мин без да форсирашако е имало грешка трябва да се е изтрилаако не се оправи - потърси темите за почистване на моторчетоако и това не помогне може да пробваш с друго моторче, примерно от познатзащото диагностиката не винаги "хваща" този проблемв най-лошия случай, ще трябва ново моторче - цена около 150 левакато гледам снимките, ако моторчето е такова - няма много за чистенеhttp://www.axm-auto.com/index2.php?b...351&subcat=354
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Мерси много!Виждам, че и ти си с Brava. Не би ли могъл да ме ориентираш къде точно е разположено моторчето? Още веднъж, благодаря!
      FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

      Коментар


        #4
        номер 9пробвай първо номера с акумулатора
        Прикачени файлове
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Номера с акумулатора го пробвах ходих и на диагностика по-рано и ми казаха: "Имаше грешки, изчистихме ги". Не се оправи.Ще сваля моторчето да го почистя. Дано стане. Много благодаря и за линка по-горе. Ще ми е от полза. Малко е стряскаща сумата от 258 лв. за моторчето, но съм сигурен, че може и по-евтино да се намери.Схемата е идеална, мерси.Лека вечер.
          FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

          Коментар


            #6
            има и още два по-евтини вариантаако ще го сменяш, спокойно може да пъръчаш от сайта
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              ОК Мерси
              FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

              Коментар


                #8
                Пусни си дублираща маса от единия болт който захваща "компютъра" на колата за рамата до минуса на акумулатора. При мен така правеше и от лоша маса на компютъра се шашкаха оборотите. Другия вариант е също лоша маса на синия температурен датчик на термостата или датчика да не работи коректно. Ако това не оправи нещата - моторче за празен ход - около 120лв. А може да пробраш и да му смажеш буталцето без да отваряш моторчето.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  Мерси за отговора! При мен обаче оборотите на играят, а просто падат. Сигурно е от стъпковото моторче. Снощи го гледах, сложено е много кофти и не ми е ясно как мога да го сваля (не съм много майстор по тези неща, желание има ама таланат няма ) Да пробвам да му смажа буталцето без да го отварям звучи доста добре. Ще го гледам пак тази вечер. Има ли някъде инструкция как се сваля?
                  FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

                  Коментар


                    #10
                    Държи се на три болта отзад на моноинжекциона. Буталцето е с гумен маншон отгоре, махаш го и пръскаш с WD40. Може с подаване на 12В на двете крачета за самото морторче да го раздвижиш от край до край. В самото буталце има контакт, който казва на компютъра, че си пуснал газта може той да не сработва винаги. Не знам също дали е възможно от износени писти на ТПС да прави така, защото при нашите двигатели МПХ мести направо дроселовата клапа, не е като при 1.6 например.
                    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте отново. Пръсках буталцето на моторчето, но без ефект. Изглежда си иска ново Интересно ми е обаче, нормално ли е, като е студена колата да си работи добре, на смукач си поддържа 1200 1300 оборота и щом си загрее колата оборотите падат нечовешки? Дори се чудя защо не гасне... добре, че поне не гасне. Мерси.
                      FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

                      Коментар


                        #12
                        Не бързай с моторчето. Направи следният опит - откачи буксата на датчика за температурата, на термостата е навит, син на цвят. После запали колата и я остави да загрее. Да знаеш, че ще ти свети дюзата на таблото заради откаченият датчик. Ако всичко е наред с оборотите си купи нов температурен датчик (син датчик) и го смени. Съмнявам се да е МПХ защото то регулира оборотите и на студен и на загрял двигател и няма как да държи обороти на студена кола, а на загряла не.
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          #13
                          Много благодаря, звучи наистина логично да е от това. Надявам се да успея да го намеря датчика, понеже вече си казах, бос съм в тези неща
                          FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

                          Коментар


                            #14
                            А дали го има номериран в схемата по-горе, за да видя къде точно се намира? Мерси предварително!
                            FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

                            Коментар


                              #15
                              Още нещо се сетих. Ако е проблем с температурния датчик, значи няма да ми отчита правилно. Като гледам температурата на таблото си е ок. Включва си перката щом вдигне малко повечко градусите... Възможно ли е все пак наистина датчика да е кофти?
                              FIAT Brava SX 97' 1.4 12V

                              Коментар

                              Working...
                              X