Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Епидемия.....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Епидемия.....

    Звъни ми вчера жиесема. Дигам - Гарвана. - Здрасти, Пуяк! - Здрасти, Гарван! - Кво правиш? - пита Гарвана. - Вечерам - викам. - Ти хубаво вечераш - вика Гарвана - обаче скиваш ли к`во стаа? - К`во? - питам. - Ми Петела - вика той - дал фира! - Айде, бе! - викам. - Кога? - Снощи... - вика Гарвана. - Пробили му дупка, докато си паркирал баварецо... - Ц-ц-ц!... - викам. - Бог да го прости! Ми разправях му аз да си нема работа с шиптъри, ама като не слуша... - Не е въпроса в шиптърите - вика Гарвана. - Птичи грип!... - Къв птичи грип? - питам. - Бе ти вестници не четеш ли?! - пита Гарвана. - Отбегвам - викам. - Като четем вестници, ме боли главата. - А телевизия не гледаш ли? - Гледам! Биг брадър... И понекога Слави... - Ле-ле, Пуяк, колко си тъп! - вика Гарвана. - Ей така и ти ше дадеш фира от глупост! Бе има птичи грип, бе! Епидемия! Преди три дена гръмнаха Щрауса и Врабчето! Миналата неделя заклаха Бухала! А снощи си отишъл и Петела! Обаче заедно с него и гаджето му! Новото! Чайката! Вдеваш ли вече? Аз, както вечерах, от един път спрех да вечерам. - Искаш да кажеш... - Точно това искам да кажа! - вика Гарвана. - Епидемия, Пуяк! Птичи грип! Мори ни един по един! - Може - викам - да е случайно... - Бе как случайно, бе! - зе да се нерви Гарвана. - Помниш ли кога взривиха Бизона и Говедото? - Помня - викам. - Преди две години... - А, така! А помниш ли тогаа к`ва епидемия имаше? - Това не помним... - Тогава, Пуяк, имаше епидемия от луда крава! И освен Бизона и Говедото, тогава си заминаха и Телето, и Бивола, и Еленчето! Абе епидемия ти казвам, бе! Онемех! Прав е Гарвана! А той продължава: - А кога катастрофираха Кучето и Лисицата? Преди пет години! Тогава па имаше епидемия от бяс! Сега сфащаш ли? Сфанах! И се укостих! Басссимамата! - И сега кво, Гарван? - питам. - Сега - вика Гарвана - друг изход не виждам, освен да си смениме прекорите... Да се кръстиме нещо... Кютука... Железото... Или Бетона... Иначе - лошо!... Де да знам!... Айде, мисли, Пуяк, мисли!... птичи грип! Кажи, бе брато? Кажи кво да права?!
    Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
    Трезвен ТУК не пиша!
    Un Italiano Vero

    #2
    Хахахаха... типично :D
    1997 Brava 1.6, 16V

    Коментар

    Working...
    X