Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подгряващи свещи за Brava TD100???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подгряващи свещи за Brava TD100???

    Имате ли представа, къде им е местонахождението, колко са на брой? От вчера странна индикация ми се появи на таблото... Като дам на контакт и изчакам докато загаснат лампите ми загасва и оранжевият символ за подгряване. Като запаля обаче същият този символ започва да мига около 20 секунди. След това загасва и така до следващото палене. Струва ми се, че дори оборотите на двигателя в началото са по-ниски... !?
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    май се намират под дюлзите,минава един кабел или пластина през всичките (4 на брой,на всеки цилиндър по 1)

    Коментар


      #3
      ако ти е изгоряла някоя свещ сутрин ще ти пали малко по трудно, то сега е топло но пак се усеща иначе на топъл двигател няма да забелжиш разлика
      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

      Коментар


        #4
        Re: Подгряващи свещи за Brava TD100???

        Vladim написа:
        Като запаля обаче същият този символ започва да мига около 20 секунди. След това загасва и така до следващото палене.
        Това наистина ми стана интересно. Не ми се е случвало, но не съм и чувал за такова нещо.
        Alfa Romeo 166 2,4 JTD
        Lancia Y

        Коментар


          #5
          В крайна сметка се оказа един брой подгряваща свещ. Но днес сутринта така ме изплаши, като запалих... започна да пуши зловещо откъм ауспуха, двигателя си менеше оборотите и се опитваше да загасне! Това продължи около 20-30 секунди след, което оборотите се стабилизираха. И разбира се по време на цялата мизерия ми мигаше индикацията за подгряване. Вече ще знам, как да разчитам този знак и да не се шашкам. Като смених свещта всичко се оправи.
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Vladim написа:
            В крайна сметка се оказа един брой подгряваща свещ. Но днес сутринта така ме изплаши, като запалих... започна да пуши зловещо откъм ауспуха, двигателя си менеше оборотите и се опитваше да загасне! Това продължи около 20-30 секунди след, което оборотите се стабилизираха. И разбира се по време на цялата мизерия ми мигаше индикацията за подгряване. Вече ще знам, как да разчитам този знак и да не се шашкам. Като смених свещта всичко се оправи.
            Искаш да кажеш, че една от четирите свещи си сменил ли? Да те попитам още и дали си ходил в сервиз или в домашни условия може да се сменят тези свещи и необходим ли е някакъв специален ключ?
            Fiat Brava 1.9 TD 100

            Коментар

            Working...
            X