Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задни спирачки на Брава не влачат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задни спирачки на Брава не влачат

    Колеги, задните спирачки на новопридобитата Брава 1.4 12V не могат да завлачат. Тестовете правя в/у прах или мокра настилка(при ниско сцепление) и досега съм имал отлични резултати пред КАТ или ГТП на валците. Смених накладките, понеже едната от 4 те беше много износена и резултата е същия - на педал не влачи а ръчната влачи. Остана да мисля че проблема е в регулатора на налягането (кантара) на задния мост. Ако някой може да даде съвет или покаже със снимки този възел и реглажа му ще съм благодарен. Предварително благодаря.
    Не е виновна бобината, а магарето в кабината.

    #2
    щом на валяците стойностите са нормални няма какво да ги мислишколата спира основно с предните гуми, задните няма причина да се "влачат"
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Sev написа:
      щом на валяците стойностите са нормални няма какво да ги мислишколата спира основно с предните гуми, задните няма причина да се "влачат"
      А ако има и ABS никое колело не трябва да влачи.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        За да ти влачат задните гуми,трябва да ти е натоварена колата,за да се задейства това "кантарче" и да увеличи спирачното усилие на задните колела.

        Коментар


          #5
          Доколкото знам усилието е 70%/30% в полза на предните гуми. Щом при прегледа нямаш проблем не му мисли. Но все пак да си сигурен свали джантата и завий на няколко оборота болтовете в барабана. Промуши някоя щанга и напъвай или скачай върху нея да видиш ще се върти ли барабана. Един вътре да натиска педала. Сам човек не би трябвало да може да помръдне щангата. При мен като не бяха регулирани добре задните накладки и 70кг човек като скочеше на щангата и барабана се врътваше.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Ако ти влачат задните спирачки,значи имаш проблем!!!Дори и при липса на АБС не трябва да влачат!Защото при нормална експлоатация при задействане на спирачките ако имаш блокиране на задните колела ще си главен герой на някой филм,т.е. първо ще се завъртиш и след това ще се обърнеш!
            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
            http://www.keepfighting.ms

            Коментар


              #7
              Много хубав отговор!
              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
              FIAT UNO 1.5

              Коментар

              Working...
              X