Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На среща с чичо ушев !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На среща с чичо ушев !

    БЕСЕН съм!!! Какво да ви кажа приятели, сдобих се с първия си акт за минаване на червено или поне така пише на него. Това ми е и първия акт и ваобще, това ми е и първото спиране от полицай през живота ми. Бесен съм, защото са нагли и гладни и си го изкарват на нас без причина. Разбрах, че размера на акта е някаде към 50лв и 10 точки. А сега да ви разкажа и какво се случи. Карам майка ми на работа и ги виждам в храстите след светофара на крастовището на Илиенско шосе и Първа Българска Армия /военна рампа/. Завивам надясно по Илиенско и след 10 мин. се връщам по същия път и съотверно завивам наляво. Отлично ги виждам от крастовището и савсем нормално и прилично си спирам на червено. Чакам зелена светлина и с ляв мигач навлизам посредата на кръстовището и чакам да мине насрещния поток от коли. Той естествено е доста голям и вече към края на зелената светлина почват да се разреждат колите, намерих пролука и си завих нормално, а в същия момент стана жълто и аз излезнах от крастовището на жълто. 20м по-надолу почнахме да се разправяме, като аз си държах на моето. Във възражението написах, че съм минал на жълто без да смущавам пътната обстановка. Бесен съм, защото заради тяхната наглост, небрежност или късогледство сега съм без талон и ме чака солен акт. ТЪПОТО е, че аз минавам оттам 4 пъти на ден и ги виждам почти всекидневно през последната седмица, може би и утре ще са там!!! Все пак да питам може ли да направя нещо и има ли смисъл. Yellow_Flash_Colorz_PDT_44
    "What shall it profit a man, if he should gain the whole world and lose his own soul"
    Кара любимата червена Brava 1,4 12V


    #2
    По правилник щом си навлязъл в кръстовището, можеш да се изтеглиш на жълто и дори на червено. Ако е така то в нарушение ще е насрещния, който е влязъл на жълто в кръстовището и ти е попречил да направиш маневрата си в срок. Но пак повтарям - щом си влязъв на зелено, с мигач и т.н. чакаш на опашката за ляв завой - прав си. Варианта е - подава се жалба срещи тези полицаи че са гаврят и нарушават правомощията си с цел - лични облаги.

    Коментар


      #3
      Точно затова мисля да подам възражение. На всичкото отгоре АЗ бях първа кола на светофара!!!
      "What shall it profit a man, if he should gain the whole world and lose his own soul"
      Кара любимата червена Brava 1,4 12V

      Коментар


        #4
        не забравяй, че възражение се прави до три дни след съставянето на акта.
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          на същото място на един приятел му бяха писали акт и пак за същото нещо самоче го бяха настигнали след около 400метра след светофара с буркани и сирени.Пича ги съди и спечели делото

          Коментар


            #6
            Педали смотани, утре така или иначе имам среща с нотариус и ще се консултирам какво точно да правя. Възражение ще напиша със сигурност!!!
            "What shall it profit a man, if he should gain the whole world and lose his own soul"
            Кара любимата червена Brava 1,4 12V

            Коментар


              #7
              killertoon написа:
              Педали смотани, утре така или иначе имам среща с нотариус и ще се консултирам какво точно да правя. Възражение ще напиша със сигурност!!!
              Айде после кажи какво е станало.

              Коментар


                #8
                Колега във възражението не е трябвало да пишеш, че си минал на жълто, а да опишеш подробно станалото, както тук - от момента на навлизане в къстовището до излизането от него - нищо, че няма място на самата бланка. Но това е поправимо в тридневен срок от съставянето на акта - написваш си всичко и го отнасяш в КАТ.След направата на това възражение, административният орган може и да не издаде (не ми се вярва) наказателно постановление за глоба и съответно да не ти отнемат точки. Ако го издадат ги съдиш до дупка, никаква евала Лошото е, че те не си взимат поука тяхната м........ Полицаите са си милицонери
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  Re: На среща с чичо ушев !

                  Mitko написа:
                  killertoon написа:
                  БЕСЕН съм!!! Какво да ви кажа приятели, сдобих се с първия си акт за минаване на червено или поне така пише на него. Това ми е и първия акт и ваобще, това ми е и първото спиране от полицай през живота ми. Бесен съм, защото са нагли и гладни и си го изкарват на нас без причина. Разбрах, че размера на акта е някаде към 50лв и 10 точки. А сега да ви разкажа и какво се случи. Карам майка ми на работа и ги виждам в храстите след светофара на крастовището на Илиенско шосе и Първа Българска Армия /военна рампа/. Завивам надясно по Илиенско и след 10 мин. се връщам по същия път и съотверно завивам наляво. Отлично ги виждам от крастовището и савсем нормално и прилично си спирам на червено. Чакам зелена светлина и с ляв мигач навлизам посредата на кръстовището и чакам да мине насрещния поток от коли. Той естествено е доста голям и вече към края на зелената светлина почват да се разреждат колите, намерих пролука и си завих нормално, а в същия момент стана жълто и аз излезнах от крастовището на жълто. 20м по-надолу почнахме да се разправяме, като аз си държах на моето. Във възражението написах, че съм минал на жълто без да смущавам пътната обстановка. Бесен съм, защото заради тяхната наглост, небрежност или късогледство сега съм без талон и ме чака солен акт. ТЪПОТО е, че аз минавам оттам 4 пъти на ден и ги виждам почти всекидневно през последната седмица, може би и утре ще са там!!! Все пак да питам може ли да направя нещо и има ли смисъл. Yellow_Flash_Colorz_PDT_44
                  Помниш ли името на катаджията?
                  И да не го помни - в акта задължително се изписват името, длъжността и чина на актосъставителя.
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Да в акта си пише актосъставителя и свидетел. Иначе за kiro - има само 2 реда да опиша моето възражение, които стигат доникаде. Затова утре ще дам допълнително такова с подробно описание на случилото се. Аз му обяснявам на чичето с палката, че по тая логика трябва да спира всеки втори и той ме гледа тъпо и нищо не казва, защото знае, че съм прав. Тяхната кожа
                    "What shall it profit a man, if he should gain the whole world and lose his own soul"
                    Кара любимата червена Brava 1,4 12V

                    Коментар


                      #11
                      [quote="killertoon"]Да в акта си пише актосъставителя и свидетел. Иначе за kiro - има само 2 реда да опиша моето възражение, които стигат доникаде. Затова утре ще дам допълнително такова с подробно описание на случилото се. Аз му обяснявам на чичето с палката, че по тая логика трябва да спира всеки втори и той ме гледа тъпо и нищо не казва, защото знае, че съм прав. Тяхната кожа [/quotтака ще е винаги щото като ги осъдиш /ако въобще стане/ него го боли ку.а ако има нещо за плащане тя държавата плаща но ако му бръкнеш на него в джоба и плати разноски по дело хонорари и т.н да видим дали ще се заяждат за глупости като извади 2-3 пъти по 400-500лв да видим дали ще е толкова наперен следващия път
                      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                      UNO 1.0 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        мамка им. Излиза че това го правят редовно - и на мен ми се е случвало. Малко по -различно -карам по патриарха към Витошка и на светофара на Раковска и Патриарха (до френската гимназия) тръгвам да пресичам на зелено с типото пред мен има още една кола и тъкмо сме на средата на кръстовището от дясно (от Раковски) излетя някакъв мерцедес (на него му е напълно червено) и ни засече на средата на кръстовището. Колата пред мен спря за да на се блъснат, аз спрях и след като се изтегли мерцедеса продължихме за да се изнесем от кръстовището и да не задръстваме. Тъкмо минахме и от ляво се изтича едно копеленце с жълта жилетка и вместо да спре мерцедеса спря мен. Тогава колата ми беше с КН регистрация. Обясних му цялата ситуация а той ми каза да не му обяснявам защото е видял всичко. Написа си акта идиота мръсен и ме бави почти 45 мин за да изчакаме от Попа да дойде и колегата му за свидетел (ебати свидетеля). Та много си позволяват. Тогава не съм ги съдил, но ако сега ми се случи ще ги съдя до дупка (особенно като знам че 75 % от делата ги губят защото техните юристи не са успяли да се явят на делото)
                        The world belongs to those who dare to be first

                        Коментар


                          #13
                          Има смисъл да отидеш в КАТ и да пуснеш едно възражение. При мен поне свърши работа.Та случая беше от "Васил Левски" правя десен завой и излизам на "Гурко" и веднага ме спират 2-ма (мъж и жена). Влизам на края на зеленото ама там завоя е малко по-дълъг и като излизам вече си свети червено. Та спират ме и жената казва - що минаваш на червено ? Аз понеже бързам за работа изобщо не противореча и казвам ако може нещо да почерпя та по-бързо да се махна. Тая като полудя нещо - "ти са на къв ми се праиш, сега щи пиша акт". Викам, айде пиши, накрая написах възражение, че съм си минал на зелено. Тая полудя още повече, взе акта и добави, че съм карал без колан (а аз си бях с него). След още малко разправия как така добавя разни работи без да има право си тръгнах и айде в КАТ. Там си подадох жалбата (образец има вдясно от гишето дето връщат талона) След месец отидох да си платя акта и да си взема талона. В интерес на истината изобщо не мислех, че жалбата ще доведе до някакъв резултат, но когато отидох на гишето ми върнаха талона и казаха, че акта ми е отменен.Така че, нищо не пречи поне да пробваш.
                          Ex Fiat 126P
                          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                          Alfa Romeo 147 1.6 TS
                          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                          Коментар


                            #14
                            trace написа:
                            Има смисъл да отидеш в КАТ и да пуснеш едно възражение. При мен поне свърши работа.Та случая беше от "Васил Левски" правя десен завой и излизам на "Гурко" и веднага ме спират 2-ма (мъж и жена). Влизам на края на зеленото ама там завоя е малко по-дълъг и като излизам вече си свети червено. Та спират ме и жената казва - що минаваш на червено ? Аз понеже бързам за работа изобщо не противореча и казвам ако може нещо да почерпя та по-бързо да се махна. Тая като полудя нещо - "ти са на къв ми се праиш, сега щи пиша акт". Викам, айде пиши, накрая написах възражение, че съм си минал на зелено. Тая полудя още повече, взе акта и добави, че съм карал без колан (а аз си бях с него). След още малко разправия как така добавя разни работи без да има право си тръгнах и айде в КАТ. Там си подадох жалбата (образец има вдясно от гишето дето връщат талона) След месец отидох да си платя акта и да си взема талона. В интерес на истината изобщо не мислех, че жалбата ще доведе до някакъв резултат, но когато отидох на гишето ми върнаха талона и казаха, че акта ми е отменен.Така че, нищо не пречи поне да пробваш.
                            бих казал че ти си нещо повече от късметлия
                            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                            UNO 1.0 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              Stilo написа:
                              По правилник щом си навлязъл в кръстовището, можеш да се изтеглиш на жълто и дори на червено. Ако е така то в нарушение ще е насрещния, който е влязъл на жълто в кръстовището и ти е попречил да направиш маневрата си в срок. Но пак повтарям - щом си влязъв на зелено, с мигач и т.н. чакаш на опашката за ляв завой - прав си. Варианта е - подава се жалба срещи тези полицаи че са гаврят и нарушават правомощията си с цел - лични облаги.
                              Това не е вярно. В правилника много ясно е казано, че навлизаш в кръстовище само ако си уверен, че ще можеш да го пресечеш. Самото спиране в средата на кръстовището е нарушение. Друг въпрос е колко абсурдно е това в градски условия.
                              Fiat Bravo GT -> дзверчето

                              Коментар

                              Working...
                              X