Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аванс на пунто - много трака

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аванс на пунто - много трака

    здравейте, колеги карам пунто 1.1 ми, проблемът ми е такъв, че много ми трака аванса, отнякъде мога ли дам малко закъснение на двигателя, карам на бензин дори слагам 98 А и пак трака, зацепил съм маховика на белега с цифра 0, ако някои има идея моля нека сподели.

    #2
    А колата губи ли антифриз?
    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

    Коментар


      #3
      не не губи, какво имаш впредвид

      Коментар


        #4
        ами колко градуса ти е преди ГМТ?защото ако не можеш да регулираш аванса от делко ,мога да ти кажа че фабрично настроения е малкодори на бензин,ама какво да се прави, екология.
        типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
        хюндай акцент 1.5 CNG
        киа каренс +метан

        Коментар


          #5
          аз нямам делко,на мястото на делкото стоят бобините незнам дали те не се местят,на прозорчето на маховика се вижда че е зацепена на 0 градуса а има и 5-10-15 тези градуси какви са за закаснение ли са или за предварение ако я зацепя на 5 дали ще трака повече аванса

          Коментар


            #6
            Недей пипа никакви маховици, никакви белези, да не счупиш нещо, ами смени свещите със такива ТОЧНО за твоя мотор. Ако това не помогне, значи има много нагар в камерите, който запалва бензина по-рано. Ангренажа трябва да е на нула и на двата вала. А 10 и 15 са предварение, но те са отбелязани за да си го видиш със стробоскоп, което е идея всъщност за да спиш спокойно че не е от това. Накрая ЕКУ-то си определя аванса и не виждам защо да се бута от там преди да се провери всичко друго. Карай с хубав бензин не на последно място.
            FIAT BRAVO II 1.4 GPL
            FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
            FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
            FIAT UNO 1.5

            Коментар


              #7
              policaiko написа:
              не не губи, какво имаш впредвид
              Ами имах такъв проблем.С една КИА.Почна леко да губи антифриз,почна да чука аванса,пък тя с пълен инжекцион,след това прегоря гарнитурата на главата и т.н.Единственото обяснение,което ми хрумна тогава е че е започнала да надува охладителната система,нарушило се е охлаждането на главата и оттам детонациите от ранното запалване на бензина.В интерес на истината и температурата на двигателя беше леко повишена,но не толкова че да се разтревожи човек.След смяната на гарнитурата "аванса" изчезна.Дано да греша де.
              FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

              Коментар

              Working...
              X