Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прохода Шипка - ВНИМАНИЕ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прохода Шипка - ВНИМАНИЕ

    Прохода е нарязан за ремонт от страната на Габрово.Има доста прагове които ще ви докарат главоболия.Внимавайте и с водачи които заобикалят нарязаното и ви излизат челно.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    От другите ти постове да разбирам ли, че вече ги няма въпросните прагове и нарязани участъци и ремонтът е приключил?

    Коментар


      #3
      Няма ги.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Пропадане на част от пътя на прохода. Внимавайте! http://www.dnes.bg/article.php?id=54904
        brava 1.6_v16 elx

        Коментар


          #5
          Днес го четох във весника казаха че ако не са опраило щяло сас секи валеж да се рути повече и повечедемек няя да има шипка след 1 2 години
          Целта е една,скороста е различна - HGT !

          Коментар


            #6
            Прясна снимка от днес.Представям си ако имаше автомобил под влекача на какво щеше да прилича.
            Прикачени файлове
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Вчера и в двете посоки минах през Бузлуджа - така се избягва огромния трафик от ТИРове през Шипка поне за половината път.Разминахме се с 4-5 коли до горе.Асфалтът не е кой знае какво, но страпни дупки няма. От долу до Бузлуджа е ОК, от Бузлуджа до Шипка (Габровския участък) е малко по-зле, но се ядва.Естествено от Шипка до Габрово няма как да се разминеш с трафика, карахме с около 25 км/час от Шипка до разклона за Етъра в непрекъсната колона от ТИРове, автобуси и коли. Шанс за изпреварване няма, пък и да има - пак влизаш в колоната няколко коли напред...Имаше и един подобен на снимката от Торнадо, само че беше извън пътя - явно беше пропуснал завоя и беше с колелата нагоре. Дано да е жив шофьора, макар че силно се съмнявам.

              Коментар


                #8
                Преди около половин час е станала катастрофа на прохода Шипка и движението е спряно в двете посоки.Движението ще бъде възстановено след справяне със ситуацията.Това беше съобщено от габровското радио,като говорителя каза че информацията е потвърдена от ОДП - Габрово.Два автомобила ( леки коли,поне така разбрах ) са се блъснали челно.уточнение:Прохода вече е проходим,за около 1 час е бил затворен.

                Коментар


                  #9
                  А сняг има ли ? На доста високи места валя сняг в края на миналата седмица и се чудя с какви гуми да тръгна да минавам Шипка след 10-ина дни.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    Tornado ще каже най-точно,но за сега мисля че няма сняг.След 10 дена

                    Коментар


                      #11
                      Прохода Шипка - ВНИМАНИЕ

                      Колеги , може да ви се стори встрани от темата , обаче бихте ли ми препоръчали хотел Казанлък .Страх ме е през нощта да минавам тоя проход.Знам че в нета има информация , но отзивите на участници във ФОРУМ-а са важни за мен.Благодаря на всички предварително.
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #12
                        С това променливо време и превалявания от дъжд всеки завой на прохода Шипка има белези от ПТП.Внимавайте колеги и не разчитайте да намалите скороста в завоя.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          а аз искам да добавя че освен хлъзгавия път при мокро време(внимавайте че наистина е доста хлъзгав) има голяма концентрация на ДУПКИ от южната страна( от към Казанлък). Бъдете изключително внимателни че има дупки с дълбочина около 1 педя... Лично аз със моето Браво( 195/50/15 гуми+ниски пружини) наместа карах на 1-ва и дори спирах..Специално за мен четвърта скорост е абсурд на този път.
                          Bravo TD100 98'- това в Гаража
                          Brava TD100 96'- Мир на праха и...
                          Bravo TD100 97'- новата придобивка на брат ми....
                          Какво остана да ви кажа освен "Fiat Diesel Power Forever"

                          Коментар


                            #14
                            Gosho_777 написа:
                            а аз искам да добавя че освен хлъзгавия път при мокро време(внимавайте че наистина е доста хлъзгав) има голяма концентрация на ДУПКИ от южната страна( от към Казанлък). Бъдете изключително внимателни че има дупки с дълбочина около 1 педя... Лично аз със моето Браво( 195/50/15 гуми+ниски пружини) наместа карах на 1-ва и дори спирах..Специално за мен четвърта скорост е абсурд на този път.
                            Така е относно дупките ,но гледам ,че е пътя е разчертан и номериран.Тов аме навежда на мисълта ,че ще бъде преасфалтиран.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              явно,че ще го правят,но защо чакат и какво,не им ли писна вече на тия некадърни лентяи Дупките са толкова големи,че се чудя как на марийка нищо не и стана ,имаше един мъж,беше се отървал само със спукана гума в един трап... Да не говорим,че тировете карат като за последно и изпреварват във завоите,навирайки те точно в най-големите трапове,думи нямам,не мисля да минавам повече от там,ако трябва през елена твърдица ще обикалям или чак през котел,но южния склон на Шипка е мамата си трака...заслужава си да се мине през Бузлуджа
                              ex.Мареа ТД100

                              Коментар

                              Working...
                              X