Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за термостат на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за термостат на Браво

    Здравейте имам един въпрос: Колата ми е браво 1.8 та днеска ходих до селото ми и забелязах че температурата на колата стига до малко над чертичката преди средната черта на уреда,при условие че съм се качил на магистралата и карам само на 5-та някаде със 100 и нагоре без да сменям предавки.Преди това карах колата само градско около 200км само в софия и температурата си стигаше точно до средата а когато мине много малко отгоре се включва перката,та въпроса м,и е термостата ли се ебава или просто е нормално като съм изванградско малко да пада работната тремпература.Модерирано.Темата беше в неподходящ раздел.Модераторски екип на fiat-bg.org.
    Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

    #2
    Re: Въпрос за термостат на Браво

    Harzulov написа:
    Здравейте имам един въпрос: Колата ми е браво 1.8 та днеска ходих до селото ми и забелязах че температурата на колата стига до малко над чертичката преди средната черта на уреда,при условие че съм се качил на магистралата и карам само на 5-та някаде със 100 и нагоре без да сменям предавки.Преди това карах колата само градско около 200км само в софия и температурата си стигаше точно до средата а когато мине много малко отгоре се включва перката,та въпроса м,и е термостата ли се ебава или просто е нормално като съм изванградско малко да пада работната тремпература.Модерирано.Темата беше в неподходящ раздел.Модераторски екип на fiat-bg.org.
    по мойте впечатления - да нормално е.съвет : НЕ си взимай термостат Вернет !! ако се наложи смяна де

    Коментар


      #3
      Термостата ти не работи правилно. Той трябва да подържа работна температура от 90 градуса във всякакви режими на движение на автомобила. В градски условия нямаш проблеми, но извън града при движение с по-висока скорост температурата ти пада. Явно термо-клапата , която се намира вътре в термостата не си върши вече коректно задълженията :D .
      SEAT Leon Cupra 300
      Triumph Street Triple 765 R

      Коментар


        #4
        VooDoo написа:
        Термостата ти не работи правилно. Той трябва да подържа работна температура от 90 градуса във всякакви режими на движение на автомобила. В градски условия нямаш проблеми, но извън града при движение с по-висока скорост температурата ти пада. Явно термо-клапата , която се намира вътре в термостата не си върши вече коректно задълженията :D .
        Ок,какво препоръчваш да направя да го сменявам или нещо да го почиствам аз просто в градски условия не мога да го хвана че не работи нормално,просто трябва всеки път да излизам изванградско за да видя дали бачка точно,мноо странно..
        Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

        Коментар


          #5
          Harzulov написа:
          VooDoo написа:
          Термостата ти не работи правилно. Той трябва да подържа работна температура от 90 градуса във всякакви режими на движение на автомобила. В градски условия нямаш проблеми, но извън града при движение с по-висока скорост температурата ти пада. Явно термо-клапата , която се намира вътре в термостата не си върши вече коректно задълженията :D .
          Ок,какво препоръчваш да направя да го сменявам или нещо да го почиствам аз просто в градски условия не мога да го хвана че не работи нормално,просто трябва всеки път да излизам изванградско за да видя дали бачка точно,мноо странно..
          Аз имах същия проблем като теб. Реших го като смених термостата. Разбира се,че е добре да го смениш, ако имаш тази възможност. Но ако караш предимно градско може би не си заслужава смяната. Пък и от сега на татък ще става все по-топло и според мен дори и извънградско ще ти показва стрелката в средата. Въж, като зехладнее на есен и особено на зима ще ти се наложи да смениш вече термостата. Ако имаш въпроси питай и на лични , ако искаш.edit: термостата не подлежи на ремонт
          SEAT Leon Cupra 300
          Triumph Street Triple 765 R

          Коментар


            #6
            Ами незнам колата ми е нова взех я преди две седмици и не сам разу4ил вси4ко по нея ето даже сега гледам че имало две степени на въртене на перката а аз знам само за едно на моята и ще видя утре даи направя тест на празен ход колко ще загреее кога ще се вклучи перката и т.н.А между другото чета че термостата е 80лв ама аз май не няма да мога да го сменя сам та препорачайте ми и сервиз за смяната му.
            Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

            Коментар


              #7
              покарай ощене сменяй нищо засегане може точно да се кажепри Браво/Брава уреда е много чувствителен и показва и малки разлики в температурата, за разлика от много други колипрочети и това http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=4508
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Да ще изчакам още малко макар че градско няма проблеми освен че ми се струва че изтива малко бавно,но то ако е термостат той не би трябвало да се влияе от това какво е карането градско или изванградско,а и тия две степени на перката ме притесняват малко незнам пускат ли се или не аз с триста зора карам колата да загрее малко над средната чертичка (имам предвид че като закотви в средата и неще да мърда или мърда много трудно нанякъде)
                Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

                Коментар


                  #9
                  имаш климатик нали?колите с клима имат две степенипървата степен вътре от купето не се усещавтората е като хеликоптер обачено щом стрелката леко подминава средата и се връща обратно - считай че перката и степените са наредвсе пак може да проверишчакаш да загрее, отваряш капака и чакаш да завърти перкатаслед това пусни климатика и пак гледайслед около минута перката ще работи на втора степен
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Да с климатроник съм.Попринцип хеликоптера го чух ама другата степен не съм.Хеликоптера се чува малко над средата ама много малко над нея.Чудя се още ако е термостат той трябва да се ебава и с разхода а той ми излезе много приличен между 10-11градско,също и вървежа а той е страшен просто не усещам кога стигнах днеска 140 а можеше още много ,чудна работа....
                    Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

                    Коментар


                      #11
                      хммм, сигурен ли си че това е втората степен?не е нормално да се пуска толкова раноможе да са няколко проблемите, но са дребниако работи само втората степен, най-вероятно не работи т.нар. реостатако степените се включват по-рано - датчик за перкатаили уреда на таблото лъжеи трите части по-горе струват 20-на лева всякаможе да е комбинация от две нередностине бързай да сменяш каквото и да е обачепърво дай да видим степенитена студена кола пусни климатика и гледай перкататребва двете степени да се включат една след друга
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Значи утре паля колата пускам климата и чакам да гледам перката кога ще се включи и как ще работи ...така ли ?требе да загреее барзо и над 90 градуса да почнат перките една след друга...
                        Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

                        Коментар


                          #13
                          не си ли с една перка?като пуснеш климатика и на студена кола перката ще тръгнепърво бавната степен, после бързатавиж как се въртиако скоростта на въртене не се промени - това е бързата скоростпосле при спрян климатик чакаш да загрее и пак гледай за да сравниш и разбереш коя степен работипосле ще го мислим пак
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            Значи ако правилно съм разбрал при пускането на климата веднага трагва първа степен на перката и после вече като загреее доста и мине средата трябва да се пусне втора степен на перката.А ако не пускам климата пак ли трябва да върти две степени на перката и кога е първата и кога е втората.
                            Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

                            Коментар


                              #15
                              пускаш климатика при студена коласлед около половин минута трябва да тръгне бавната степени след още 10-15-20 секунди бързатаа при спрян климатик първата степен се пуска малко след средата на скалатаа втората на около 3/4 от цялата скалапри нормална работа на охладителната система, почти никога не се стига до работа на втората степен при спрян климатик
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X