Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с дигитално табло на темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с дигитално табло на темпра

    Здравейте, нов съм във форума и се надявам темата да не се повтаря. Значи карам Фиат Темпра 91г. 1,9TD. Проблемът е, че не ми работи индикаторът на турбото, не отчита нищо все едно турбото не работи. А в същото време го чувам как се задейства. Къде може да е проблемът, огледах връзките и нищо не открих.
    "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

    Fiat Tempra 1.9 TDs
    Subaru Legacy 2.0i

    #2
    тъй като таблото е дигитално е много вазможно да не го показва,проблема щеше да е ако не ти включва турботопо принцип дигиталните табла често ’’изгармяват’’

    Коментар


      #3
      muf_bi4 написа:
      тъй като таблото е дигитално е много вазможно да не го показва,проблема щеше да е ако не ти включва турботопо принцип дигиталните табла често ’’изгармяват’’
      А кой ги разправя тези глупости, че дигиталните табла изгармяват и то често???Blade SG, погледни под предната част на стоиката на акумулатора има един куплунг. Утре ще погледна пак да не съм объркал нещо и може да направя 1-2 снимки

      Коментар


        #4
        сигурно аз съм ги разправял :D :D :D

        Коментар


          #5
          Petrov написа:
          muf_bi4 написа:
          тъй като таблото е дигитално е много вазможно да не го показва,проблема щеше да е ако не ти включва турботопо принцип дигиталните табла често ’’изгармяват’’
          А кой ги разправя тези глупости, че дигиталните табла изгармяват и то често???Blade SG, погледни под предната част на стоиката на акумулатора има един куплунг. Утре ще погледна пак да не съм объркал нещо и може да направя 1-2 снимки
          В този куплунг ли трябва да е проблемът? Нещо откачени жици ли или ... ?Иначе таблото не е изгоряло. Брат ми го отваряше, но не намери изгоряла схема.
          "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

          Fiat Tempra 1.9 TDs
          Subaru Legacy 2.0i

          Коментар


            #6
            На дигиталните табла има възможност за тест на индикацията натискат се едновременно двата бутона за регулиране на осветеността и за превключване на километража trip/total и трябва да светне абсолютно всичко по него. Ако светне индикатора на турбото, значи проблема не е в таблото, а по-скоро в някой датчик или кабел
            FIAT Tipo 1,4mi - EX
            Alfa Romeo 146ti - EX
            Alfa Romeo 156 2,4JTD

            Коментар


              #7
              tonov написа:
              На дигиталните табла има възможност за тест на индикацията натискат се едновременно двата бутона за регулиране на осветеността и за превключване на километража trip/total и трябва да светне абсолютно всичко по него. Ако светне индикатора на турбото, значи проблема не е в таблото, а по-скоро в някой датчик или кабел
              Това не го знаех За няколко дни колата няма да е при мене, като си я взема обратно ще пробвам.
              "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

              Fiat Tempra 1.9 TDs
              Subaru Legacy 2.0i

              Коментар


                #8
                Малко съм се объркал Натискат се едновременно "trip/total" и "0 trip". Другата комбинация пак е някакъв тест но на километража
                FIAT Tipo 1,4mi - EX
                Alfa Romeo 146ti - EX
                Alfa Romeo 156 2,4JTD

                Коментар


                  #9
                  И да направя едно уточненйе към колегата Тонов, само лампите в долния ред в ляво не влизат в теста.А ето къде се намира въпросният куплунг който при смяна на съединителя бяхме забравили да закачим и в последствие и на мен не ми бачкаше индикацията на турбото.muf_bi4, искам реални примери от собственици на изгорели табла, не празни приказки...
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #10
                    Petrov, кабелите на този куплунг ли да проверя или нещо в самия куплунг?
                    "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                    Fiat Tempra 1.9 TDs
                    Subaru Legacy 2.0i

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте, и аз имам въпрос за дигиталното табло на темпра.Не ми работи километража Отчита скоростта, но не и изминатите километри - на дисплея си стоят само чертичките Моля насочете ме към някой сервиз, защото съм с две леви :D

                      Коментар


                        #12
                        valeri написа:
                        Здравейте, и аз имам въпрос за дигиталното табло на темпра.Не ми работи километража Отчита скоростта, но не и изминатите километри - на дисплея си стоят само чертичките Моля насочете ме към някой сервиз, защото съм с две леви :D
                        при мен се беше получило същото нещо когато азглабях таблото да сменям крушки оказа се че единия куплунг не го бях сложил добре и не даваше контакт,наместих го и всичко се оправи така че не ти трябва сервиз таблото се сваля много лесно
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          valeri написа:
                          Здравейте, и аз имам въпрос за дигиталното табло на темпра.Не ми работи километража Отчита скоростта, но не и изминатите километри - на дисплея си стоят само чертичките Моля насочете ме към някой сервиз, защото съм с две леви :D
                          За съжаление този дефект не е елементарен. Получава се при манипулации по километрите, явно е пипано. Най-добрия вариант е да намериш някой познат с дигитално табло и да презапишете данните от неговата памет на твоята. Само че тогава ще заработи с неговия пробег.
                          FIAT Tipo 1,4mi - EX
                          Alfa Romeo 146ti - EX
                          Alfa Romeo 156 2,4JTD

                          Коментар


                            #14
                            не ми работи часовника

                            здравейте, аз също имам проблем с таблото, но не ми работи часовника.Някой имали идея, как да го оправя.

                            Коментар


                              #15
                              tonov написа:
                              Малко съм се объркал Натискат се едновременно "trip/total" и "0 trip". Другата комбинация пак е някакъв тест но на километража
                              Здравете," Другата комбинация пак е .." Тази комбинация "trip/total" и "яркост на подсвета" изваждат на дисплея на скоростомера числа 01 или 02 или 03 те показват колко пъти е превъртал километража т.е 01=199.999 км. Като прибавите и показанията на километража ще получите километрите на които е вашата "любима"!

                              Коментар

                              Working...
                              X