Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Грее пунтото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Грее пунтото

    значи въпроса ми е следнияприятелка ми си купи пунто тази седмицата днес ходихме малко на разходка с него и ми направи впечатление че греее !!!и то забележете примерно карам си го със 120 и като е на скорост колата си работи нормално не променя температуратакато я изключа от скорост почва да се качва температуратаперките и втория кръг си работят, така да се каже демек отваря термостата от какво може да еТемата е за този раздел.Модераторски екип на fiat-bg.org.
    Fiat Brava
    Volkswagen Golf
    и тия три неща

    #2
    Освен да е от водна помпа друго не се сещам. Какви градуси достига?
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      ми качва си се и подминава следващата стрелка,не знам колко градуса е
      Fiat Brava
      Volkswagen Golf
      и тия три неща

      Коментар


        #4
        ако можеш пусни снимка или нарисувай скалата, да не би пък да работи на много ниска температура и като изключиш да се връща в нормата ...от кой модел пунто ?

        Коментар


          #5
          ми значи аз имам и брава която стандартно си работи на средата нямам снимка а това отива малко пред черената зона
          Fiat Brava
          Volkswagen Golf
          и тия три неща

          Коментар


            #6
            Щом всичко е нормално ( Ниво на охлаждащата течност ,Термостат,Скорости на перката) остава само две неща. Виж дали капачката на разширителния съд е добре стегната.Като я отвориш при загрял но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ИЗГАСЕН двигател се чува звук като че ли отваряш бира или безалкохолно. Ако и това е така остава и най-вероятната възможност: Радиатора да е протекъл и да са му сипвали от онези добавки за спиране на течове.Е вече не тече но пак е за изхърляне понеже е позапушен.Големи бели правят тези добавки.Малко вероятно според мен е да е от гарнитурата на главата. Вариант всичко да е наред и да грее няма -нали знаеш.Така че още един път прегледай всичко и изключвай причините една по една.

            Коментар


              #7
              Като сменихте ремъците,не сменихте ли водната помпа,много вероятно е да е от нея.
              ex. punto elx 1.2i
              Lancia Libra 1.6

              Коментар


                #8
                Re: грее пунтото

                [quote="Dimi3x"]и като е на скорост колата си работи нормално не променя температурата[b]като я изключа от скорост почва да се качва температурата[/bАбе хора стига сте поввтаряли като папагали за тази вадна помпа Четете по внимателно какво е написал човека ако искате да му помогнете.Ако е водна помпа ще го прави постоянно.

                Коментар


                  #9
                  значи пич тя мацката ми го взе от една автокъща дето шефа и е партия със собственика и те и смениха ремъци ала бала и не знам изобщо какво е състоянието на помпатаа помпата възможно ли е да е износена нещо и при работеща на свободен ход кола да не може да циркулира добре водата
                  Fiat Brava
                  Volkswagen Golf
                  и тия три неща

                  Коментар


                    #10
                    99% вероятност за въздух в системата.Пунтака след като му смених водната помпа не ги бяхме обезвъздушили добре и правеше точно този номер.Има една врътка на тръбата за парното от където се вади излишния въздух някоко пъти.Обезвъздушаването да става само на ПУСНАТО парно - за да може и от там да излезе въздуха.Вентилатора може и да не се пуска
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар

                    Working...
                    X