Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дава грешка в бобина, а бобината работи...Какво му е тогава?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дава грешка в бобина, а бобината работи...Какво му е тогава?

    Здравейте, от известно време пунтото ми прави един проблем - по някой път пали на 2-3 цилиндъра и като го изфорсирам над 1300-1500 оборота се оправя ... ходил съм на диагностика - в началото ми даваше грешка "Cylinder 4 ignition coil", след това премина в "Ignition Coil 1" ... мисля, че така бяха ...Но малко по малко проблемът зачестяваше, докато днес едвам успях да запаля Отидох, смених едната бобина - не се оправи, сложих кабелите на старата ми бобина, опрях я добре на корпуса и пробвах да запаля - пак по същия начин, едвам запали, като я изфорсирах се оправи ... Вечерта запали съвсем нормално 2-3 пъти, повече не съм пробвал ... Единственото различно е, че 1 или 2 пъти от тези изчаках да спре подкачващата помпа преди да завърта ... тук да питам - задължително ли трябва да я чакам всеки път ? (не ми е проблем да чакам - не бързам за никъде, но до сега си работеше и без да я чакам) ..."Та Ви питаме..." - от какво може да е това ? Знам, че са много неща, но все пак - само при палене да работи на 2-3 цилиндъра (по принцип на 2) - после да се оправя ...Вариантите, които ми хрумват са тези:лоши свещилоша маса на компютъраокислена букса на компютъраднес ми казаха да проверя възвратния клапан за излишното гориво ????? Горивен филтър ми казаха дилърите на нови фиати, че нямам ... не съм търсил, но не съм и виждал като съм я вдигал, може да е някъде под предния капак, но не съм го търсил ... ама ако е задръстен би трябвало постоянно да не работи ?Утре не вярвам да имам време, но вдругиден ще започна 1 по 1 да проверявам тези неща ...тук възниква и другия въпрос - къде трябва да търся компютъра ? :D На други коли мога веднага да го намеря, ама моята не съм се занимавал да правя нищо по нея - като изключим свещи и въздушен филтър (консумативи все пак) - нищо друго не бях правил сам - винаги в сервиз :D Под предния капак не съм го виждал, предполагам, че ще е в краката на пътника в стената отдясно ? Или може би шофьорската ? Никаква идея ...

    #2
    Колко са бобините? Пробвай да смениш другата/ другите. Преди това дублирай масите на компютъра и на двигателя. КАбелчетата за ниско напрежение към бобините също прегледай. Накрая идва и най-неприятната възможност повреда в крайното стъпало на ЕКУ-то.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      Паленето с прекъсвания е най- често от свещи- смени ги и 4- те.Бобината, ако прекъсва- ще го прави и на високи обороти.
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        кола

        това да не е Пунто от М2 може да прави проблем лоша маса на ЕCU или + така по нататък почва да работи на 2 цилиндъра -често срещан дефект а може и вярно нещо от бубините да е
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Бобините пробвах и 2те ... работят ... в смисъл смених едната, смених другата - същата работа ...когато изчаквам подкачващата помпа да спре да работи го прави по-рядко Ще пробвам със смяна на свещи, не съм ги сменял от около 10000 км ... като се замисля и възд. филтър не съм сменял от тогава ... 1-2 дни нямам никакво време и не мога да се занимавам, очертава се и в следващите 1-2 да съм така ... ще гледам още утре обаче да се заема със свещите и по възможност ще проверя с 8 квадрата кабел (имам 1 такъв метър в колата) масите ... Буксите с управляващите кабели на бобините ги вадих, проверявах, размърдвах - няма признаци да им има нещо ... На този етап като задача остават свещи и маси - надявам се ще е последният етап ...за повредата в ЕКУ-то - бях свидетел на един такъв случай, в който даваше грешка бобини, смениха ги и не се оправи, смениха ЕКУ-то и се оправи ...

          Коментар


            #6
            kiler_4o написа:
            Бобините пробвах и 2те ... работят ... в смисъл смених едната, смених другата - същата работа ...когато изчаквам подкачващата помпа да спре да работи го прави по-рядко Ще пробвам със смяна на свещи, не съм ги сменял от около 10000 км ... като се замисля и възд. филтър не съм сменял от тогава ... 1-2 дни нямам никакво време и не мога да се занимавам, очертава се и в следващите 1-2 да съм така ... ще гледам още утре обаче да се заема със свещите и по възможност ще проверя с 8 квадрата кабел (имам 1 такъв метър в колата) масите ... Буксите с управляващите кабели на бобините ги вадих, проверявах, размърдвах - няма признаци да им има нещо ... На този етап като задача остават свещи и маси - надявам се ще е последният етап ...за повредата в ЕКУ-то - бях свидетел на един такъв случай, в който даваше грешка бобини, смениха ги и не се оправи, смениха ЕКУ-то и се оправи ...
            Дано да греша колега, но от това което си написал най ми мяза на ECU - при мен бяха същите симптоми. Пу пу пу...дано не съм прав.ECU-то се намира зад двигателя, като махнеш кутията на въздушния филтър.Между другото свети ли лампата за чек-а?
            Brava 1.6 16v ELX 2001г.
            Punto М2 1.2 SX 2000г.
            МРАЗЯ НАП!!!

            Коментар


              #7
              Neosi написа:
              kiler_4o написа:
              Бобините пробвах и 2те ... работят ... в смисъл смених едната, смених другата - същата работа ...когато изчаквам подкачващата помпа да спре да работи го прави по-рядко Ще пробвам със смяна на свещи, не съм ги сменял от около 10000 км ... като се замисля и възд. филтър не съм сменял от тогава ... 1-2 дни нямам никакво време и не мога да се занимавам, очертава се и в следващите 1-2 да съм така ... ще гледам още утре обаче да се заема със свещите и по възможност ще проверя с 8 квадрата кабел (имам 1 такъв метър в колата) масите ... Буксите с управляващите кабели на бобините ги вадих, проверявах, размърдвах - няма признаци да им има нещо ... На този етап като задача остават свещи и маси - надявам се ще е последният етап ...за повредата в ЕКУ-то - бях свидетел на един такъв случай, в който даваше грешка бобини, смениха ги и не се оправи, смениха ЕКУ-то и се оправи ...
              Дано да греша колега, но от това което си написал най ми мяза на ECU - при мен бяха същите симптоми. Пу пу пу...дано не съм прав.ECU-то се намира зад двигателя, като махнеш кутията на въздушния филтър.Между другото свети ли лампата за чек-а?
              свети, преди угасваше, но сега свети постоянно (в см. преди угасваше след няколко паления) ... скоро не съм го тествал, но и това ще направя...благодаря, че ми каза къде се намирак омпаще се погрижа днес да го проверя ...

              Коментар


                #8
                Оф...кво да му провериш...?В него влизат две букси с кабели...едва ли е от хлабави връзки...Дава закъснение на дюзата с милисекунди, и от там бачка на 2 цилиндъра..крива работа. В самото ECU има два основни интеграла - единия изпушва и идва проблема(при това не всеки път). Имах същия проблем като твоя - проверих всичко - кабели, свещи, бобини, и въобще квото се сетиш ...но не би...Ново ECU и Пунтото заспа...Лошото е, че ако е това проблема самото ECU не се ремонтира, щото било хибридно и незнам кво си..даже го гледаха под микроскоп във физическия факултет на СУ..(поне в тук в София опитаха но не..)Ако с нещо мога да помогна пиши! Поздрави!
                Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                Punto М2 1.2 SX 2000г.
                МРАЗЯ НАП!!!

                Коментар


                  #9
                  [offtopic]Круме една зелена Баркета/Бaрчета кабрио ми се мярка около нашите блокове и кафетата, а днес се разминах с нея до кметството. Вземи го прилъжи към сектата, май до вас живее[/offtopic]
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    редовно паркира пред кметството ...Ами ще проверя, защото на чинкуечентото, което преди карах му се беше окислила буксата на компютъра (2-3 крачета само) и не палеше !Точно това гледам дали е ... че не ми се ще нов комп ... ако ще се стига до там то по-добре да я забия някъде и тотална щета ;(

                    Коментар


                      #11
                      kiler_4o написа:
                      редовно паркира пред кметството ...Ами ще проверя, защото на чинкуечентото, което преди карах му се беше окислила буксата на компютъра (2-3 крачета само) и не палеше !Точно това гледам дали е ... че не ми се ще нов комп ... ако ще се стига до там то по-добре да я забия някъде и тотална щета ;(
                      Дано да е от това, макар че е възможно, ама не ми се вярва...ново ЕКУ е 880 лв. с гаранция..не че е малко ама....
                      Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                      Punto М2 1.2 SX 2000г.
                      МРАЗЯ НАП!!!

                      Коментар


                        #12
                        Neosi написа:
                        kiler_4o написа:
                        редовно паркира пред кметството ...Ами ще проверя, защото на чинкуечентото, което преди карах му се беше окислила буксата на компютъра (2-3 крачета само) и не палеше !Точно това гледам дали е ... че не ми се ще нов комп ... ако ще се стига до там то по-добре да я забия някъде и тотална щета ;(
                        Дано да е от това, макар че е възможно, ама не ми се вярва...ново ЕКУ е 880 лв. с гаранция..не че е малко ама....
                        Проблема е дали има гаранция, че е от него ... трябва да търся пунто като моето да пробвам с неговото ако не стане с буксата ... Утре или вдругиден ще проверя ...

                        Коментар


                          #13
                          kiler_4o написа:
                          Проблема е дали има гаранция, че е от него ... трябва да търся пунто като моето да пробвам с неговото ако не стане с буксата ... Утре или вдругиден ще проверя ...
                          Малко си далечко, иначе с можеше да направим проба.В същност на диагностиката казват ли нещо да ЕКУ-то?
                          Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                          Punto М2 1.2 SX 2000г.
                          МРАЗЯ НАП!!!

                          Коментар


                            #14
                            Днес бях на елкон ... Ще спестя, че всичко, в което се съмнявах работи ... дюзите на 2 от цилиндрите по някой път не получават управляващ сигнал... имат си захранване, но нямат сигнал ... което не е много добре работата отива на компютър май ... интересното е, че си работи, само от време на време го прави проблема, напоследък по-рядко и нямам какво да направя освен да си я карам така май ...btw - ако сменяме компютри - ми ние сме с имобилайзери бе... трябва да имаш код карта, иначе не мога да я запаля посмъртно ...

                            Коментар


                              #15
                              kiler_4o написа:
                              Днес бях на елкон ... Ще спестя, че всичко, в което се съмнявах работи ... дюзите на 2 от цилиндрите по някой път не получават управляващ сигнал... имат си захранване, но нямат сигнал ... което не е много добре работата отива на компютър май ... интересното е, че си работи, само от време на време го прави проблема, напоследък по-рядко и нямам какво да направя освен да си я карам така май ...btw - ако сменяме компютри - ми ние сме с имобилайзери бе... трябва да имаш код карта, иначе не мога да я запаля посмъртно ...
                              Здрасти колега, Точно на ECU отива рабатата. От време на време, ама бачка на 2 цилиндъра.Ако слегаш ново ECU (не внора употреба, а ново) няма никакъв проблем за имобилайзера и код карта не ти трябва ( личен опит)
                              Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                              Punto М2 1.2 SX 2000г.
                              МРАЗЯ НАП!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X