Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Промяна на оборотите на Bravo 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Промяна на оборотите на Bravo 1.6 16V

    Здравейте колеги,Наскоро си взех Bravo - то, но имам следния проблем. При запалване сутрин или при студен двигател вдига оборотите много до 1500 - 2000 об./мин. Някои може ли да ми каже дали това е нормално. Минах на комп. диагностика и нищо не показа. Свещите са сменени . Благодаря предварително.
    Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

    #2
    имах същия проблем термостата ми се беше прецакал беше постоянно отворен смених го и проблема изчезна 1,6 16в даже бях пуснал тема
    брво 1,6 16в

    Коментар


      #3
      по заглавието съдя че оборотите се менят като запалишили не е така?иначе 2000 оборота са много даже и зимата1500 е по-добремежду другото този уред не е от точните
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Чесно да кажа и повреме на движвние се получава този проблем когато е на празен ход в движение или спрял на някои светофар.
        Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

        Коментар


          #5
          не е нормалнообикновено причината е повредено моторче за празен ход, което на диагностика не винаги се виждаможе и някаква грешка да епробвай да откачиш акумулатора за часпосле палиш и оставяш така да работи (без да форсираш) 10 минутисъщо потърси във форума как се чисти и смазва моточетоако колата ти е след 1998 (с пластвасовите колектори) почистването и смазването е невъзможно
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            А къде се намира термостата за да го сменя и трябва ли да източа отново антифриза тъй като вече направих тази процедура.
            Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

            Коментар


              #7
              остави термостата засега
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Значи ’97г. ми е колата, и предлагаш да откача акумолатора за 1 час, а ако го оставя така цяла нощ, нали няма нищо да се случи. И имам ли такова моторче, Извинявай но сам малко лайк в тези отношения, повече разбирам от компютри.
                Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

                Коментар


                  #9
                  Re: Промяна на оборотите на Bravo 1.6 16V

                  Junkey написа:
                  Здравейте колеги,Наскоро си взех Bravo - то, но имам следния проблем. При запалване сутрин или при студен двигател вдига оборотите много до 1500 - 2000 об./мин. Някои може ли да ми каже дали това е нормално. Минах на комп. диагностика и нищо не показа. Свещите са сменени . Благодаря предварително.
                  Здравейте,аз имах същия проблем и го реших със свалянето и почистването на стъпковото моторче.Вземете си глава 22G и огверка,развиите двата болта на корпуса на моторчето и го изкарайте плавно ,ще видите в края му контактния меден пръстен.Зачистете го с меко парцалче или някакъв зачистващ спрей , надявам се че всичко ще бъде OK.Успех!!!
                  Honda HR-V Vtec 4x4 2001g.

                  Коментар


                    #10
                    И аз имам такъв проблем. Даже бях пуснал тема. Когато беше студено времето не се проявяваше, но сега като се стопли паля на студена кола и бум 2000+ оборота. Ако тръгна рязко падат до към 1200. След като загрее колата почват не винаги, но вече все по-често да си играят пустите обороти. Чистил съм моторчето 2 пъти - ефект 2 дни и после същата работа. Сега мисля да сваля и да напръскам обилно с контактен спрей през отвора на маркучето МАП сензора. Ще замеря и кабелите, ще си сложа и старите свещи за проба и ако има някакъв резултат ще пиша. Но това не е от термостата, защото колкото и да е студена колата тези обороти не са нормални. И ако той е отворен постоянно просто ще загрява по-бавно и по-трудно колата.
                    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                    Коментар


                      #11
                      Ако си сваля клемите на акомулатора има ли вероятност да се случи нещо на компютъра тъй като сам чувал за такива неща. При сваляне на клемите и не замасен комп. да изгори.
                      Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

                      Коментар


                        #12
                        Junkey написа:
                        Ако си сваля клемите на акомулатора има ли вероятност да се случи нещо на компютъра тъй като сам чувал за такива неща. При сваляне на клемите и не замасен комп. да изгори.
                        Така тушираге временно проблема,но не го отстранявате!!!!PS:Сега се сетих,погледнете си кабелите дали няма пробив спрямо корпуса,получава се лек нагар м/у кабелите или към мястото от двигателя където дават на късо.Резултата от това е утечка по корпуса на мотара от което се шашка дроселовата клапа(вдясно от стъпковото моторче).
                        Honda HR-V Vtec 4x4 2001g.

                        Коментар


                          #13
                          Sev написа:
                          не е нормалнообикновено причината е повредено моторче за празен ход, което на диагностика не винаги се виждаможе и някаква грешка да епробвай да откачиш акумулатора за часпосле палиш и оставяш така да работи (без да форсираш) 10 минутисъщо потърси във форума как се чисти и смазва моточетоако колата ти е след 1998 (с пластвасовите колектори) почистването и смазването е невъзможно
                          Много ти Благодаря проблема ми се оправи, между временно си смених и ремъците, но не беше от тях проблема те си бяха наред. :D :D :D . Още веднъж благодаря на всички вкл. се.
                          Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

                          Коментар


                            #14
                            Е кажи какъв беше проблема де.
                            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                            Коментар


                              #15
                              имало е грешка някаква
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X