Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мирис на бензин в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мирис на бензин в купето

    Здравейте, колеги!Имам следният проблем.Когато отворя един от прозорците или и двата по време на движение в купето замирисва на бензин. Колата е Браво 1.6/16V/96. Ако карам на затворени прозорци не усещам мирис. Не мога да преценя дали мирише на изгорял или пресен бензин. Така е още щом я купих през зимата, но тогава не ми правеше впечатление,защото карах на затворени прозорци. Карах я в сервизи, но там казват че всичко и е наред, само че миризмата е нетърпима. Разхода на гориво е 6.5 извън градско и 10 - 11 градско (нормално ли е). Върви перфектно.Прави ми впечатление, че като зареждам бензин и отворя капачката за горивото не се чува съскане никога. Допускам,че може мириса да идва някъде от към багажника и с отворените прозорци да го завихря и вкарва в купето. А като спра и душа колата от всякъде не усещам да мирише на бензин. Дайте съвет относно казуса. Предварително благодаря!
    фиат браво sx 1.6/16в/96

    #2
    Ела да видиш как мирише на бензин около моята и ще се успокоиш.Разхода ти е перфектен.Струва ми се че трябва да усещаш миризмата на бензин само когато си спрял а не в движение.

    Коментар


      #3
      Зравей Погледни тази тема http://axm-auto.com/pBB2/viewtopic.php?t=365&highlight= , може да ти помогне

      Коментар


        #4
        npace написа:
        Ела да видиш как мирише на бензин около моята и ще се успокоиш.Разхода ти е перфектен.Струва ми се че трябва да усещаш миризмата на бензин само когато си спрял а не в движение.
        мирише само в движение и то много
        фиат браво sx 1.6/16в/96

        Коментар


          #5
          kristian_22 написа:
          npace написа:
          Ела да видиш как мирише на бензин около моята и ще се успокоиш.Разхода ти е перфектен.Струва ми се че трябва да усещаш миризмата на бензин само когато си спрял а не в движение.
          мирише само в движение и то много
          90% е от капачката на резервоара! И при мен не правеше никакъв вакуук. Но сега се прави и фъщи мноогоо. Както съм написал и в другите теми, махни от пред клапанчето на капачката, почисти го и може би ще спре да мирише! Ако не, може пак да питаме Хит-ко, за да ни насочи към друг евентуален проблем.
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            уплътнението на помпата? тя е под задните облегалки
            fiat bravo 16_16v 103hp

            Коментар


              #7
              къде по точно се намира тая бензинова помпа.нищо не ми прилича на помпа под облегалките.само в багажника между резервната гума и облегалките има кръгъл отвор около 20см с кпапачка с три винта, ама не сам я отварял.знаеш какво има под нея? но от нея не мирише. и другото дето искам да питам е за една малка дупка до капачката за гориво.тя за какво е? и има ли вариант от нея да мирише/
              фиат браво sx 1.6/16в/96

              Коментар


                #8
                Roko написа:
                kristian_22 написа:
                npace написа:
                Ела да видиш как мирише на бензин около моята и ще се успокоиш.Разхода ти е перфектен.Струва ми се че трябва да усещаш миризмата на бензин само когато си спрял а не в движение.
                мирише само в движение и то много
                90% е от капачката на резервоара! И при мен не правеше никакъв вакуук. Но сега се прави и фъщи мноогоо. Както съм написал и в другите теми, махни от пред клапанчето на капачката, почисти го и може би ще спре да мирише! Ако не, може пак да питаме Хит-ко, за да ни насочи към друг евентуален проблем.
                колега,какво точно е това клапанче на капачката? на самата капачка ли е и вижда ли се на прав поглед? а и каква е функцията му?
                фиат браво sx 1.6/16в/96

                Коментар


                  #9
                  Главния заподозрян за бензиновия мирис е клапанчето на налягането, което е на рейката на дюзите- извади малкото вакуумче от него и ако е мокро с бензин- от него е.
                  Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                  Коментар

                  Working...
                  X