Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТИПО 1.6 i.e. - начало на проект.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ТИПО 1.6 i.e. - начало на проект.

    Здравейте, пиша тук защото искам да си понаправя малко машината която е тая от заглавието. Надявам се за много компетентни отговорчета на темата. Аз съм просто един голям фен на ТИПО и изкам да запазя моето, а не да го разпродавам или да го предавам на вторични.Имам няколко идеи ще ги споделя с вас а нека всеки да изкаже мнение и да даде нови педложения. В момента колата е сток не върви на бензин защото помпата ми прави някакви чакмаци. Кара се на газ за момента. Имам идея да слагам карбове. Бяха ми попаднали едни карбураторчета от някакво сузуки 1000 куб. Мислех да слагам тях, но имаше много хора които ме разубедиха. Искам да накарам тоя мотор малко да тръгне по добре. Не разбирам много от коли на мен ми дай да свиря и да правя купони. Ще се радвам на всякакви мнения от ваша страна. И най важното има ли смисъл да помпя този мотор или просто да го забравя и да си взема някоя двойка било то 8 или 16 винтилов. С нетърпение ще очаквам мнения. За което благодаря предварително.
    Луд фен на ФИАТ ТИПО 1.6i.e DOHC

    #2
    Re: ТИПО 1.6i.e. начало на проект

    dobaracing написа:
    Здравейте, пиша тук защото искам да си понаправя малко машината която е тая от заглавието. Надявам се за много компетентни отговорчета на темата. Аз съм просто един голям фен на ТИПО и изкам да запазя моето, а не да го разпродавам или да го предавам на вторични.Имам няколко идеи ще ги споделя с вас а нека всеки да изкаже мнение и да даде нови педложения. В момента колата е сток не върви на бензин защото помпата ми прави някакви чакмаци. Кара се на газ за момента. Имам идея да слагам карбове. Бяха ми попаднали едни карбураторчета от някакво сузуки 1000куб. Мислех да слагам тях, но имаше много хора които ме разубедиха. Искам да накарам тоя мотор малко да тръгне по добре. Не разбирам много от коли на мен ми дай да свиря и да правя купони. Ще се радвам на всякакви мнения от ваша страна. И най важното има ли смисъл да помпя този мотор или просто да го забравя и да си взема някоя двойка било то 8 или 16 винтилов. С нетърпение ще очаквам мнения. За което благодаря предварително.
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=22683Ето малко инфо какво можеш да си направиш на колицата!Но според мен не си заслужава инвестицията ,по-добре с "излишните" пари си я поддържай добре ,със свестни консумативи и ще си по-доволен ,аз така направих и не съжалявам ,че не се заиграх с моторчето...Айде и успех... :D
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    Коментар


      #3
      значи отново съм в изходна позиция, аз винаги съм карал тая колица само с качествени масла, филтри и винаги съм вземал оригинални части. поне така казват доставчиците. аз работих в едно магазинче за авточасти и от там знам че рядко се намира нещо оригинално тъй че това съм го изпълнил за сега, но вземам да се замислям за едни колектори и едни карбове от мотор. играчка ще е голяма, но просто имам да си връщам на едни голфове и няма как.
      Луд фен на ФИАТ ТИПО 1.6i.e DOHC

      Коментар


        #4
        щом ти се занимава действайизказване от рода "не си заслужава" не се вслушваймотора е много корав

        Коментар


          #5
          всичко си заслужава щом ти си го направиш и ти харесва, е разбира се средствата никога не можеш да ги оправдаеш, но поне те радва това че автомобилати върви по добре, затова съм започнал, от вчера сме с нови карета и нови задни амортисиори каяба, а за напред ще започваме и другите интервенции благодаря на всички които се отзоваха....
          Луд фен на ФИАТ ТИПО 1.6i.e DOHC

          Коментар


            #6
            dobaracing написа:
            всичко си заслужава щом ти си го направиш и ти харесва, е разбира се средствата никога не можеш да ги оправдаеш, но поне те радва това че автомобилати върви по добре, затова съм започнал, от вчера сме с нови карета и нови задни амортисиори каяба, а за напред ще започваме и другите интервенции благодаря на всички които се отзоваха....
            Колега ,с нетърпение ще чакам развитието на проекта ти и ако можеш качвай снимки!!!Ще го чакам защото искам да видя една от мечтите си - тунингована двувалка!!!Успех с начинанието!!! :D
            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

            Коментар


              #7
              Не си сам, в момента се прави една друга двувалка, може колегата да каже какво точно ще става...до колкото знам турбо.
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                то много хубаво за турбина ама, как ще ги нахраним на кутии незнам, тя мойта така без да съм започвал още започна да вие ,а за тая с турбото незнам, дайте някакъв съвет от какво да сложа кутия която ще пасне и по предавателно число, трябва пак да се чете...някой отварял ли е глава на такова животно щото май имам спукан клапан и сега май ще се позабавя с проекта но ще стане....нямам търпение да започна, но времето ми е много дефицит
                Луд фен на ФИАТ ТИПО 1.6i.e DOHC

                Коментар


                  #9
                  аз съм отварял ама преди 3-4 годиникарбуратори ли ще слагаш или пълна инжекция ?

                  Коментар


                    #10
                    Карбове или веберчета 42-ки или от мотор от някакво сузуки
                    Луд фен на ФИАТ ТИПО 1.6i.e DOHC

                    Коментар


                      #11
                      един приятел прави некви щуротий с делорто,от някакъв алфов боксер ги беше смъкнал и се получи приличноако го турбинираш май ще трябва да помислиш за "още бензинец"истината си е в карбоветезапочнал ли си нещо по колата или още не

                      Коментар


                        #12
                        в момента работата е в застой, накичих я скоро само с нови амортесьорчета каябамного добре стои в завоитесега се чудя за карбовете кои да са, а за турбина не мисля защото ще излезне доста солено а само турбинка без буталца не ми се слага защото мисля, че мотора на повече от 0,4 няма да изсържи не че това е нищо ама време има в момента мисля и събирам съвети, който може да даде хубав съвет да пише "pugsy" ти поне караше 2.0 16 кутията дали ще пасне как мислиш и твойта продаде ли я
                        Луд фен на ФИАТ ТИПО 1.6i.e DOHC

                        Коментар


                          #13
                          още не съм я продал,а дали ще стане не знами на 1.6 dohc и на 1.8 и 2.0 стартера им е отзад,полуоските видимо са същите,както и захващането,от 2.0 на 1.8 стават 100% ама за 1.6dohc съм 50/50 ....

                          Коментар


                            #14
                            карета, полуоски, стартер всичко е едно и също, но не съм сигурен за предавателното число дали ще паснезахващането на кутията е с четири болтанезнам как е на 2.0
                            Луд фен на ФИАТ ТИПО 1.6i.e DOHC

                            Коментар


                              #15
                              горе 2 големи ,отзад на голяма шпилка и отпред на голяма шпилка (не съм сигурен дали е шпилка или болт)тампона е на 2 голями шпилки и 1 малка (Средния тампон)-тампоните са 2 модела - не мисля че са в значение единя има 1 рамо което отива към задната шпилка на скороститедругия тампон е на 4 болта - като на всичкиднес ще направя снимки и ще ги постнаако можеш и ти направи да видим разлики и прилики,1е и преди беше питано дали са 1 и същи,ако не са поне да видим къде се различават

                              Коментар

                              Working...
                              X