Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За лайната(съжалявам за думата) в бензина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За лайната(съжалявам за думата) в бензина

    deqnak__ написа:
    Колеги На някои от вас случвало ли се е да не му върви колата и да си блъска главата от какво е и накрая да се окаже че всичко идва от гаден бензин. Зареждаме от едно място (наречено бензиностанция) където има само един варел за 95 и един варел за нафта. Верно, че на Шел бензина е 1.33лв. а тук 1.25лв ама ако заради тази цена вътре са наблъскали какви ли не лайна и от това не ми върви колата няма да припаря до тази бензиностанция. Днес брат ми зареди на Лукойл. Според него свещите му започват да се избелват. Ако се окаже че всичко е от бензин ще убия бензинджииче и вие ще сте ми свидетели
    Случвало ми се е .... Едно време като карах лада, сипвах бензин от там за да паля сутрин .... Още я има тая бензиностанция - на семинарията, ама не дунев, а една зелена - пише БП... е нема нищо общо с Бритиш Пертолиум Паля сутрин - едвам едвам, с мъки, давене (тя тогава на газ неискаше да пали, беше зима), като тръгне пък все едно камион карам.... Аз тогава си мислех че кой знае какво и има на колата, сипах нормален бензин, и - тръгна .... П.С. викайте, като ше биете бензинджията, да гледаме сеир.. пък и бензиностанцията да му запалим

    #2
    Ами и аз преди да си купя типото карах едно трабантче и му спивах 92 от една бензиностанция до УНСС и ми запуши резервуара с боклуци!!! Сега на Типото му сипвам само 95 от Темпо, Шел или Лукойл. Искам да отбележа, че и от ОМВ колата нещо не върви като хората!!!
    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

    Коментар


      #3
      Nikcho написа:
      Ами и аз преди да си купя типото карах едно трабантче и му спивах 92 от една бензиностанция до УНСС и ми запуши резервуара с боклуци!!! Сега на Типото му сипвам само 95 от Темпо, Шел или Лукойл. Искам да отбележа, че и от ОМВ колата нещо не върви като хората!!!
      Шел избягвай, от Темпо само тоя с двата плюса ме кефи, ама е безпредметно скъп, добрия стар Петрол не е за изхвърляне, като се има предвид че е ръка за ръка с Лукойл, една нелюбима моя фирма, но бензина им е читав мама им........

      Коментар


        #4
        Предишната ми кола беше Сеат Ибиза 1,5 пълна инжекция и в деня, в който я купих естествено реших да я пробвам извън града. Сипах бензин от една квартална бензиностанция с 3 колонки и тръгнах .... стигнах на 5 км. от табелата за изход на града и там си останах. Дойдоха да ме дръпнат до един сервиз и на другия ден като отидох да си взема колата ми казаха, че проблема бил "комплексен" (нали съм жена не сметнаха за нужно много да ми обясняват). Обаче ме попитаха от къде съм зареждала и ми казаха да не зареждам повече на такива случайни бензиностации.... И от тогава - вече 4 год. зареждаме само на Шел и ОМВ. С Темпрата изобщо не сме си правили експерименти.Между другото имам наблюдения, че има разлика в начина по който върви колата и в разхода на гориво когато зареждаме на ОМВ и на ШЕЛ и според мен определено горивото на Шел е по-добро.
        TEMPRA 1.6 i.e. S

        Коментар


          #5
          само лукойл

          въпреки че нямам много стаж съм си патил от кофти бензини преди около година зареждах само на темпо, защото се намира близо до мен, пък и винаги бензина беше с 5-10ст по-евтин от другите бензиностанции.Всичко си беше наред ама в хубав ден колата почна да не върви, да се дави, прекъсва и разни такива неща.Баща ми тогава ме светна да си купя redex за да изчиста до колкото мога инжекциона.след този ден още два пъти сипвах там и се случваше същото.от тогава не съм ходил на темпо.а преди тази случка ми се случи нещо подобно на петрол, но тогава като вдигнеш 120км/ч и започваше зверско придърпване.вече си зареждам само на лукойл и нямам грижи.дано и те да не го развалят, тогава ще ми остане само redex-a :D :D

          Коментар


            #6
            Не вярвам лукойл да развалят горивотоИмам едно приятелче от квартала, работи в бензиностанция на лукойлТа от него знам че всяка колонка постоянно анализира горивото, което се продава и ако усети вода или друг неразрешен примес, блокира След това може да я пусне само някой отговорен от центаралата им, след нужното разследванеНе че им правя реклама, но като сипа от тяхната нафта, не се пипа педала на газта...
            Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

            Коментар


              #7
              И аз карам само с добра нафта, щото евтиното винаги излиза скъпо
              ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

              Коментар


                #8
                За мен, бензин само от LUKOIL

                Още в началото когато си купих италианката се поинтересувах от бензините.... Направи ми впечатление: НИКОЙ (във форумите) не се е оплакал от бензините на LUKOIL....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Зареждал съм и в OMV и SHELL. Моето мнение: Най-малък разход и добра мощност в LUKOIL, винаги когато съм проверявал това т.е. съм си сипвал от други бензиностанции се е усещало веднага, даже в звука на двигателя, появяват се нехарактерни придърпвания, малка мощност и т.н(говоря само за 95).. В интерес на истината искам да отбележа, че и там горивото не винаги е с еднакво качество- случвало се е и в LUKOIL, бензина да е лош, но по-рядко: примерно на 2,3 месеца 1 път!

                Коментар


                  #9
                  Re: За лайната(съжалявам за думата) в бензина

                  deqnak__ написа:
                  Колеги На някои от вас случвало ли се е да не му върви колата и да си блъска главата от какво е и накрая да се окаже че всичко идва от гаден бензин. Зареждаме от едно място (наречено бензиностанция) където има само един варел за 95 и един варел за нафта. Верно, че на Шел бензина е 1.33лв. а тук 1.25лв ама ако заради тази цена вътре са наблъскали какви ли не лайна и от това не ми върви колата няма да припаря до тази бензиностанция. Днес брат ми зареди на Лукойл. Според него свещите му започват да се избелват. Ако се окаже че всичко е от бензин ще убия бензинджииче и вие ще сте ми свидетели
                  Kаде е тази бензиностанция.За да не се преебем и ние.

                  Коментар


                    #10
                    Не сипвам друго освен Шел, в редките случай когато сипя в Темпо, колата губи мнооооого малка част от мощноста си....
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      #11
                      Аз гледам да сипвам от една и съща бензиностанция всеки път на Лукойл на бул Константин Величков. Понякога и на ОМВ, но предимно Лукойл.

                      Коментар


                        #12
                        Аз лично си предпочитам Шел, макар че някои го плюят.Служебните ни коли са с карти на Шел и само там зареждаме и може би затова по навик си зареждам и личната кола там.На газ съм и да ви кажа дори и да не е хубава газта на Шел поне винаги е еднакво лоша и мога да си настроя колата към това качество гориво.Понякога като сложа от другаде забелязвам разлики, във вървенето но най вече и в разхода ( на газ това е бичът - не знаеш дали ти наливат пропан бутан или въздух под налягане).Имал съм случай с гориво с което минавам стандарно 80-90км градско в Хасково да не успея да мина и 60 - ха тогава ми говорете за качество и количество.
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          Само да ви усведомя-Когато ви сипват газ неможе да ви сипват въздух!!!Ремонтирал сам инсталациите и за това ви казвам че лажата не идва от въздуха-грешка на много хора!Има едни клапани и там други такива които не позволяват да идва въздух.Лъжата идва от брояча който се корегира (едни импулси-хората разбиращи ще се сетят за какво става на въпрос) да показва повече!С една дума сипват ви по-малко гориво! и от там се получава "гуша" за някой!Въпроса е до каква степен се лъже!щИздавам малки тайни ама никой няма да каже нали според държавните норми по метеорлогия се допуска +-0.7% отклонениеЕстествено аз винаги ги правех да показват 0.7% в + "съжелявам" Ама като си направите сметката това са 70 грама на 10л-не се усеща За това зареждайте само на големи газостанции защото контрола е по-голям и ги е страх за продължително време да ги бъзикамеА малките дават 20лв и викат" 200гр на 10лИ го пазете като малка тайна нали...
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар

                          Working...
                          X