Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблеми с АБС-а

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблеми с АБС-а

    Имам проблеми с АБС-а на тхемата ми! МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ Значи проблемите са няколко:1-понякога като си карам колата и намалям-примерно за светофар-ама много леко натискам педала на спирачката-колкото за 100 метра да намаля от 40 на 30 примерно и изведнъж нещо щраква все едно абс-а започва да тропа(познатия звук) ама само веднъж и през това време педала става супер твърд в продължение на половин секунда примерно и ако се пробваш да натиснеш педала в това време да спреш е почти невъзможно2-от време на време ми светка лапмата за абс-а и той изключва и спирачките стават обикновенни - все едно си без абс и като изгасиш колата през това време понякога от абс-а-при двигателя- се чува все едно малко електродвигателче върти постоянно и не спира и така 5-10 мин докато не откачих акумулатора и то спря!- пак го направи този номер - загасвам колата а то продължава нещо да шуми от пред- отварям капака и бласкам по абс-а и след 3-4 тупаници сприя. като си запалих колата абс-а си работи без грижи и не свети лампата3- педала на спирачката като работи абс-а е по твърд от колкото като светне лампата и изключи абс-а-супер странно?! значи с нормални каране и проблем с абс-а педала ми е по-мек и колата спира по-добре -за нормално спиране говоря-във всекидневното каране-4- значи натискам спирачката задържам я и изгасвам двигателя-след 2-3 секунди сервото започва да се втвърдява и започва да ми качва педала-това без да помпам а само я държа натисната-след около 10 секунди вече педала е твърд-все едно изгасваш двигателя и напомпаш педала 10-20 пътиНякъкви предложения и от къде да започна да проверявам за да направа колата да спира добре-предполагам че трябва да спира по-добре от Типото-ми или поле измеримо с негоА и комфорта на по-барзо намаляване на скоростта- не да провлачиш гуми а малко преди това се губи като трябва да скочиш полу зверси върху педала в сравнение с Типото (защото за да заработи абс-а трябва да скочиш зверски с напомпани мускули )Сори за повечето писане ама трябваше да го опиша целия проблем
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Вибриране на АБС

    Колега оправи ли си АБС-а и как?И при мен е горе долу така-силно вибриране и шум при най- малко натискане на педала на спирачките и трудно спиране. После ако светне лампата-колата си спира , но не е с АБС!?Как се оправи?! :P

    Коментар

    Working...
    X