Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Промивка ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Промивка ?

    Здравейте колеги, предстои ми поредната смяна на маслото на моя фиат (1.4 12V). Сменям маслото на 7000 километра, но не съм правил промивка до сега.Питам ви: Хубаво ли е да направя промивка и с какво масло ?Ясно е маслото което ще използвам за каране : selenia gold
    Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
    части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
    части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
    тел. 0883437022

    #2
    Промивка се прави на 5 смени на минерално масло или на 15 на синтетика.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      С какво масло? Колко време да стои това масло ?
      Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
      части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
      части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
      тел. 0883437022

      Коментар


        #4
        Най- добре е тези, които ти сменят маслото да ти направят и промивката- иначе няма нищо сложно:слага се добавка за промиване(има я по всички магазини за авточасти) в старото масло и работи на празен ход 5 минути- и после всичко се източва.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          КИМИ написа:
          .... в старото масло и работи на празен ход 5 минути- и после всичко се източва.
          ...и ще видиш каква чернилка ще излезне
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #6
            а негативни последици възможно ли е да има? може би най-добре е да се съчетае със сваляне на картер или няма смисъл?
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Няма сваляне на картер- това е тънко масло с разтворител за смолите и черните нагари- за 5 мин. на празен ход ги отмива и всичко излиза със старото масло.После, разбира се освен новото масло се сменя и масления филтър.Както писах по- горе- такава промивка е добре да се прави на 5-6 смени на маслото, ако е минерално и на 10- 15 смени за синтетичните.Добавката се продава в расфасовки около 0.5л. и е към 5-8лв. в магазините за авточасти.ако като свалите капачката на маслото и отдолу е черно от много от смоли и отлагания- добре е да се промие.
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                Миналото лято такава промивка и направих, че ще ме помни цял живот. Ново масло Селения 20К, след 500км сваляне на глава, минаване на главата на пароструйка и цял ден киснене в нафта. Сваляне на картер и отново с нафта стана като нов. Същата процедура и с маслената магистрала. И накрая ново масълце пак. Преди това главата беше черна отвътре, това лепкавото като катран не знам с тези промивки колко се маха. То с пароструйката трудно се свали..Сега вече двигателчето свети А маслото което източих на 500км - гледаш го на щеката прозрачно като олио, а като го източих в една 5л туба от минерална вода - чеееерно. Така че щеката изобщо не е мерило за състоянието на маслото.
                Прикачени файлове
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  Re: Промивка ?

                  Rezko написа:
                  Здравейте колеги, предстои ми поредната смяна на маслото на моя фиат (1.4 12в). Сменям маслото на 7000 километра но не съм правил промивка до сега.Питам ви: Хубаво ли е да направя промивка и с какво масло ?Ясно е маслото което ще използвам за каране : selenia gold
                  Промивка се прави с малко за промиване.Ето това например. Лявото от снимката имам предвид Около 11лв/4 литра.Продават се и някакви адски субстанции като тези, за които говори Кими.Те се сипват в старото и след няколко минути работа се източват с него.Аз обаче гледам с дълбоко подозрение на тази идея.Струва ми се прекалено агресивно и никога не съм ползвал такива способи.Само промивно масло.
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    Re: Промивка ?

                    Esper написа:
                    Rezko написа:
                    Здравейте колеги, предстои ми поредната смяна на маслото на моя фиат (1.4 12в). Сменям маслото на 7000 километра но не съм правил промивка до сега.Питам ви: Хубаво ли е да направя промивка и с какво масло ?Ясно е маслото което ще използвам за каране : selenia gold
                    Промивка се прави с малко за промиване.Ето това например. Лявото от снимката имам предвид Около 11лв/4 литра.Продават се и някакви адски субстанции като тези, за които говори Кими.Те се сипват в старото и след няколко минути работа се източват с него.Аз обаче гледам с дълбоко подозрение на тази идея.Струва ми се прекалено агресивно и никога не съм ползвал такива способи.Само промивно масло.
                    абе и аз единствено на това промивно бих разчитал. добавки ала бала ..... много се чудя да направя ли една промивка- мотора ми е супер, не тракат повдигачи, като изключим момента наскоро когато предното ми масло стана на около 8-9000 км и беше 15в40 и взеха да лопат, но след смяна с 10в40 всичко точно, не е отварян никога, не е сменяна никаква гарнитурка, дори на картера не е пипана.... та се чудя дали сам да си го такоам отзад или да не пипам като работи? какво ще кажеш за тва промивното, да се пробвам ли като уж всичко ми е наред?
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Re: Промивка ?

                      pakumba написа:
                      Esper написа:
                      Rezko написа:
                      Здравейте колеги, предстои ми поредната смяна на маслото на моя фиат (1.4 12в). Сменям маслото на 7000 километра но не съм правил промивка до сега.Питам ви: Хубаво ли е да направя промивка и с какво масло ?Ясно е маслото което ще използвам за каране : selenia gold
                      Промивка се прави с малко за промиване.Ето това например. Лявото от снимката имам предвид Около 11лв/4 литра.Продават се и някакви адски субстанции като тези, за които говори Кими.Те се сипват в старото и след няколко минути работа се източват с него.Аз обаче гледам с дълбоко подозрение на тази идея.Струва ми се прекалено агресивно и никога не съм ползвал такива способи.Само промивно масло.
                      абе и аз единствено на това промивно бих разчитал. добавки ала бала ..... много се чудя да направя ли една промивка- мотора ми е супер, не тракат повдигачи, като изключим момента наскоро когато предното ми масло стана на около 8-9000 км и беше 15в40 и взеха да лопат, но след смяна с 10в40 всичко точно, не е отварян никога, не е сменяна никаква гарнитурка, дори на картера не е пипана.... та се чудя дали сам да си го такоам отзад или да не пипам като работи? какво ще кажеш за тва промивното, да се пробвам ли като уж всичко ми е наред?
                      Изобщо не се притеснявай, че третирането с това масло може да доведе до негативни последници.Дори да приемем, че няма да има положителен ефект, със сигурност няма да загубиш нищо повече от 10-12лв.Нещо в което не съм сигурен за добавките.Давай смело, по принцип е добре да се налее на топъл мотор и толкова, колкото събира нормално.Работи 15-20мин. изливаш, сменяш филтъра наливаш новото и си готов.Другия начин за който съм чувал но не съм практикувал е да насипеш нафта в маслото преди смяната, пак работи малко и изливаш.Предполагам, че също е ефектно, и пак 100 пъти за предпочитане пред онези помии.А най-добре както разбравя колегата - мотора в едно корито на часто и на перостуйката
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        Re: Промивка ?

                        Esper написа:
                        pakumba написа:
                        Esper написа:
                        Rezko написа:
                        Здравейте колеги, предстои ми поредната смяна на маслото на моя фиат (1.4 12в). Сменям маслото на 7000 километра но не съм правил промивка до сега.Питам ви: Хубаво ли е да направя промивка и с какво масло ?Ясно е маслото което ще използвам за каране : selenia gold
                        Промивка се прави с малко за промиване.Ето това например. Лявото от снимката имам предвид Около 11лв/4 литра.Продават се и някакви адски субстанции като тези, за които говори Кими.Те се сипват в старото и след няколко минути работа се източват с него.Аз обаче гледам с дълбоко подозрение на тази идея.Струва ми се прекалено агресивно и никога не съм ползвал такива способи.Само промивно масло.
                        абе и аз единствено на това промивно бих разчитал. добавки ала бала ..... много се чудя да направя ли една промивка- мотора ми е супер, не тракат повдигачи, като изключим момента наскоро когато предното ми масло стана на около 8-9000 км и беше 15в40 и взеха да лопат, но след смяна с 10в40 всичко точно, не е отварян никога, не е сменяна никаква гарнитурка, дори на картера не е пипана.... та се чудя дали сам да си го такоам отзад или да не пипам като работи? какво ще кажеш за тва промивното, да се пробвам ли като уж всичко ми е наред?
                        Изобщо не се притеснявай, че третирането с това масло може да доведе до негативни последници.Дори да приемем, че няма да има положителен ефект, със сигурност няма да загубиш нищо повече от 10-12лв.Нещо в което не съм сигурен за добавките.Давай смело, по принцип е добре да се налее на топъл мотор и толкова, колкото събира нормално.Работи 15-20мин. изливаш, сменяш филтъра наливаш новото и си готов.Другия начин за който съм чувал но не съм практикувал е да насипеш нафта в маслото преди смяната, пак работи малко и изливаш.Предполагам, че също е ефектно, и пак 100 пъти за предпочитане пред онези помии.А най-добре както разбравя колегата - мотора в едно корито на часто и на перостуйката
                        е ръчно си е най-добре ама ако отворя мотора само да го почистя фиат ше земат благодарствено писмо да ми пратят. а маслената магистралка имаш ли представа дали може да се запуши, като се има предвид, че при мен липсват онези малки тънки тръбички като при 1,4 мотора на браво/а. четох по нета и един московец му се беше запушила маслената магистрала, не от добавки де ама теоритично....?
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар

                        Working...
                        X