Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с BRAVO 1.6 16V на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с BRAVO 1.6 16V на бензин

    Здравейте колеги.От вчера имам един проблем според мен е голям ама незнам до ква степен.Колата ми има и газов ламбда контрол поставян в Италия.Значипроблема е като запаля на бенз. и се е дно неработят сики цилиндри,нагаз няма такъв проблем.Сменил съм свещи,бобина и въздушен филтър.Понякога тва се оправя но на следващо палене /след20-сетина минути пак е същото/,Почистил съм и стъпковия мотор.В резервуара съм омешал по равно количество 98 и 95 и съм сипал две шишенца добавка на лук оил/резервуара е пълен до горе почти/.Лампата на инжекциона не свети тоест би трябвало сичко да е нормално/,пресветва за секунда самао като мина от газ на бензин и толкоз.Съмнявам се да не ми се е прецакала ламда сондата ама незнам.Аиде колеги давайте съвети от кво може да е тва.П.С.като е на бензин се едно няма мощност не може да се форсира както трябва.Искамммм помоооощ
    BRAVO 1.6 16V 103HP 97

    #2
    Еиии колеги никой ли неможе да ми помогнееее?
    BRAVO 1.6 16V 103HP 97

    Коментар


      #3
      Не съм сигурен ама може би бензиновата помпа си заминава.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #4
        не знам , но и аз съм с газова с ламбда контрол от италия , и при мене е същата работа като при теб!
        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
        Втората......пак същата!
        (_-_)______////_______(_-_)
        Punto75-Вече на жената!
        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

        Коментар


          #5
          Може ламбдата вече да си отива.
          Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

          Коментар


            #6
            А дали си сменял аджеба Горивния филтър?Ако да работата намирисва маи на запушени инжектори. Какви са симптомите като караш на Бенз Като натиснеш педала до долу на бензин забивали муцуната или след 3500об излита?

            Коментар


              #7
              КОлеги мерси на всички отзовали се.Еми колата на бенз.няма мощност и след 3500 об./мин.сутринта я закарах на тестер и ми казаха че е ламда сонда и инжектори.Като я взема ще пиша как е.П.С. а ще зема да сменя и горивен филтър.
              BRAVO 1.6 16V 103HP 97

              Коментар


                #8
                При мене до 2000 об забива муцуната , след това дръпва , това на бензин!
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  #9
                  Колеги проблема е решен.Ламбда сонда и инжектори.Смениха ламбда сондата и изчистиха инжекторите султра звук исичко е ОК.Цялата процедура струваше180лв.110Ламбда.по10 за дюза=на40 и 30 за работа тва е сичко.Мерси на всички колеги .
                  BRAVO 1.6 16V 103HP 97

                  Коментар


                    #10
                    Браво вече и аз знам какво трябва да направя!
                    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                    Втората......пак същата!
                    (_-_)______////_______(_-_)
                    Punto75-Вече на жената!
                    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                    Коментар


                      #11
                      Май и аз ще трябва да намеря пари за подобна процедура Yellow_Flash_Colorz_PDT_13 Дано поне ламбдата ми е ок Първо мисля да я поизмъча с един Редекс, дано не се доизпотроши ..
                      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                      Коментар


                        #12
                        B1keP_B0y написа:
                        Май и аз ще трябва да намеря пари за подобна процедура Yellow_Flash_Colorz_PDT_13 Дано поне ламбдата ми е ок Първо мисля да я поизмъча с един Редекс, дано не се доизпотроши ..
                        познавам един елконаджия дето ми прави дюзите ...85 лв. работатаоправи я за 5,6 часакат ще ходиш пиши ми на лс. ако искаш ще те пратя при негомно сам доволен..........гледам си от варна
                        Fiat Brava 1.6 16V 2001

                        Не на войната по пътищата !
                        http://media.causes.com/ribbon/478500

                        Коментар


                          #13
                          ivan_dmx написа:
                          познавам един елконаджия дето ми прави дюзите ...85 лв. работатаоправи я за 5,6 часакат ще ходиш пиши ми на лс. ако искаш ще те пратя при негомно сам доволен..........гледам си от варна Smile
                          Ivan_dmx мерси , ако се захълцука пак ще се обърна към теб на Л.С. Да се похваля набързо , макар че неща да си насилвам късмета Капнах си от тоя Редекс за дюзите, незнам тая вечер карах сиг 30 35 км макс но и вкарах една конска доза, засега се оправи и мн гладко си върви колцата ми Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 Моя съвет е да го пробвате най-много 4лв д сте на загуба А пък ако се оправи си свиркайте, ако ли не пийте една студена вода
                          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                          Коментар


                            #14
                            B1keP_B0yняма проблем 1 приятел така си зе добавка ама той злето я сипал цялата на 20-30 литра бензиназ знам че така само се захабяваРедекстая от де си я взе?и за кви парички
                            Fiat Brava 1.6 16V 2001

                            Не на войната по пътищата !
                            http://media.causes.com/ribbon/478500

                            Коментар


                              #15
                              ivan_dmx написа:
                              B1keP_B0yняма проблем 1 приятел така си зе добавка ама той злето я сипал цялата на 20-30 литра бензиназ знам че така само се захабяваРедекстая от де си я взе?и за кви парички
                              Ами от Шел за 4.19 лв но тая сутрин паля и пак се дърпа даже не съм сигурен май нещо изгърмя и ся ми е напушило едно ... че ще се ходи на диагностика като се опарича ..но всеки път като я пална на празни обороти върви ок като подам газ мн неравномерно до 2000 оборота от там нагоре си варви чисто. 20 30 минути каране след това се оправя на празен ход но като река да засилвам и се усеща как не набира мн свободно :/ А за захабяването нали уж не би трябвало да вреди а и етох че казвали по принцип за да има ефект да се слага ударна доза .. незнам .. :/
                              Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                              Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                              Коментар

                              Working...
                              X