Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Клапани на браво 1.6 16V.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Клапани на браво 1.6 16V.

    Карах на колега бравото, но на свободен ход леко притраква и при подаване на газ изтраква силно и с падането на оборотите намалява. На слух ми прилича на клапани, доколкото съм запознат те са хидравлични. Интересува ме какво им се ремонтирва и каква е цената.
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    #2
    Re: Клапани на браво 1.6 16в.

    Подменят се хидравличните повдигачи на клапаните! Обаче силмо ме съмнява да са те не, че не е невъзможно де.По ми прилича на грешно зацепен ангренаж! Чувал съм го тоя двигател при грешно зацепване бая трака наистина, че чак човек не може да повярва че може да е от туй. Иначе по памет говоря един хидравличен повдигач беше май към 16 лв.! Начи смятай 16х16....+ гарнитури....

    Коментар


      #3
      Не са хидравлични клапаните, а повдигачите. 20-25 лв. е бройката.. вдигнали са цените като гледам. Миналото лято ги взех по 15 лв. парчето.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        първо се сменя маслото, ако много изтънее, така става.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Благодаря колеги.
          Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

          Коментар


            #6
            Re: Клапани на браво 1.6 16в.

            idm написа:
            kimirai написа:
            Карах на колега бравото но на свободен ход леко притракваи при подаване на газ изтраква силно и с падането на оборотите намалява.На слух ми прилича на клапани,доколкото съм запознат те са хидравлични.Интересува ме какво им се ремонтирва и каква е цената.
            Подменят се хидравличните повдигачи на клапаните! Обаче силмо ме съмнява да са те не че не е невъзможно де.По ми прилича на грешно зацепен ангренаж! Чувал съм го тоя двигател при грешно зацепване бая трака наистина че чак човек не може да повярва че може да е от туи. Иначе по памет говоря един хидравличен повдигач беше маи към 16лв! Начи смятаи 16х16....+ гарнитури....
            Един малко глупав въпрос от моя страна, но все пак! Може ли при това грешно зацепване, да нямам загуба на динамика и колата да си върви перфектно, но все пак да има тракане и чукане?!
            Space Star 1.9 DID

            Коментар


              #7
              Ами, колега моята беше грешно зацепена, ама не тракаше нямаше хич мощност и много гореше, но това с тракането зависи може би зависи дали е зацепен с предварение или закъснение.
              Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

              Коментар


                #8
                Re: Клапани на браво 1.6 16в.

                Roko написа:
                Един малко глупав въпрос от моя страна, но все пак! Може ли при това грешно зацепване, да нямам загуба на динамика и колата да си върви перфктно, но все пак да има тркане и чукане?!
                Възможно е колега! При тоя двигател понякога при неправилно зацепване( в смисъл валовете зацепени правилно разпределителните един към друг и спрямо коляновия ) но неправилно обтегната ролката !!На мен ми бяха скроили такава шапка в ОТОРИЗИРАНИЯ сервиз на Фиат в Русе!Признаците: при запален ДВГ на студено нищо! Като достигне работна температура и се чува глухо похлопване( не бих го определил като метален звук едно тъпо такова се чува ) Няма иначе промяна във въвежа и горенето но си е дразнещо! Незнам дали след няколко обаждания до Аутоиталия от моя страна ли беше резултата но на тоз керпеден му зеха лиценза И ко стана дадоха го ся на един камионджия дет могат сички там само да бухат с чука и то с големия Използвам темата за да посъветвам всички колеги от Русе НЕ ХОДЕТЕ в оторизирания сервиз на Фиат

                Коментар


                  #9
                  Колеги знам, че съживявам доста стара тема, но моята Brava 1.6 16v има същия проблем. Та искам да попитам 7 години след последния отговор мнението ви същото ли е? И ако наистина е проблем в ангренажа, къде могат да го оправят и колко би струвал такъв ремонт? Също така какви са възможните последици ако не се оправи навреме? Малко допълнителна информация, която може да е полезна е, че Юни месец вследствие на сериозна повреда целият двигател е заменен с друг от друг автомобил (говорим за същия 1.6 16v какъвто беше и оригиналния). Нямам много информация за донора освен остатъците от големия талон (донора е бракуван). Бях уверен че двигателя е в отлично състояние, никога не е каран на газ и дойде с 6 месеца гаранция. Знам че е доста кофти история това, което съм направил, но се наложи. И сега новия двигател си трака. Звука малко напомня като на дизел, но е по-слабо. При каране из балкански пътища си личи доста загуба на мощност, за разхода не съм забелязал, но базата ми за сравнение е старият двигател, който през всичките години съм карал с дефект.
                  Fiat Brava 1.6 16v 2000г.

                  Коментар


                    #10
                    Отиди да ти проверят дали е зацепен правилно ангренажа...
                    BMW 318is COUPE 140hp
                    FIAT BRAVA 1.6 16V 66kW

                    Коментар

                    Working...
                    X