Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампата на маслото на типото присветва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампата на маслото на типото присветва

    Та не се смейте че се чудя защо го прави, тъпото е, че го прави дори и при 800-900 оборота. Маслото е в нормата. Мисля да ходя някъде да измеря дебита на помпата, дори обаче не съм наясно дали е само механична, от кой ремък се върти(ангр. трябва), както и дали може да се е запушил някой маркуч. Маслото е сменяно, на 2000км е.Лампата присветва главно като не е на скорост, особено при някой баир.Друго нещо, днеска докато карах към София в дъжда и изведнъж изгасна, поседях си 10-на мин и запалих, преди това не искаше. Интересното е, че тогава намаляха тези присветвания на лампата, ама пак си ги има. Тия работи с тая мизерна лампа ги прави и на газ, и на бензин.Та някой ако има предположения, да казва, щото аз половин ден мисля, ама нещо освен гореспоменатите не мога да измисля.
    N.Y. State of Mind

    #2
    Ми значи, нормално е да присветва лампата за маслото при по-ниски обороти - защото тогава и нейните обороти са по-ниски. Поради тази причина, ако проблемът е в нея, то тя ще създава по-малко налягане на маслото, което пък ще се отчете от датчика, който е свързан с помпата. От друга страна, възможно е проблемът да е в самия датчик, който дава грешни показания и шофьорът закономерно почва да се шашка. Съветът ми е да се закара в сервиз, където хората дето им плащат да си разбират от работата да погледнат какъв е проблемът и да го отстранят.
    Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
    Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

    Коментар


      #3
      Колега 800-900 при свободен ход за мене не са ниски.Интересно би беше също така как може да се прецака помпата, в смисъл ако е механична не ми идва на акъла как няма да качва масло, като се задвижва от ремъка.За сервизите то вярно, че на хората там им се плаща, но колко разбират е друг въпрос.Друго се сетих, дали може да е от таблото, имам предвид това с бушоните и релетата
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        Може маслото да не е правилния тип. Помпата разбира се е възможно да не енаред, но тя обикновено и идва времето, когато целия двигател е за ремонт. Най-вероятната причина за мен е , че лагерите са за смяна - от там идва загубата на налягане.
        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
        FIAT UNO 1.5

        Коментар


          #5
          Отиди да ти замерят налягането- завива се щуцер с манометър на мястото на датчика и ако е в нормата- проблема е в датчика. Другия вариант е направо да го смениш тоя датчик- 5-6 лв. е.
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            КИМИ написа:
            Отиди да ти замерят налягането- завива се щуцер с манометър на мястото на датчика и ако е в нормата- проблема е в датчика. Другия вариант е направо да го смениш тоя датчик- 5-6 лв. е.
            При мен пък проблема беше някъде по жичката от датчика към таблото... явно някъде опираше на маса и присветва лампичката... така и не го оправих... Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Даже две теми бях пускал по въпроса:ПърватаВторатаУспех.
            M-Benz E 250 TD 150hp
            M-Benz 200d 75 hp
            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

            Коментар


              #7
              sachma написа:
              Колега 800-900 при свободен ход за мене не са ниски.Интересно би беше също така как може да се прецака помпата, в смисъл ако е механична не ми идва на акъла как няма да качва масло, като се задвижва от ремъка.За сервизите то вярно, че на хората там им се плаща, но колко разбират е друг въпрос.Друго се сетих, дали може да е от таблото, имам предвид това с бушоните и релетата
              Моят хубавец забива 1000 оборота на празен ход и не мърда от там. Колкото до помпата, не съм виждал разглобена на Фиат, но повечето представляват зацепени зъбни колела, които при въртенето си изтласкват попадналото покрай тях масло. към самата помпа обикновено има монтирани редуциращи клапани, които следят за подаваното налягане. Същите се запушват от утайки в маслото и други боклуци и почват проблемите. Иначе са възможни и другите причини, посочени от колегите - окабеляване, датчик, привод на помпата и др. Разпитай за читави монтьори в читав сервиз и действай. Искай обаче на направят нужната диагностика, за да не те вътрят за излишни пари.
              Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
              Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

              Коментар

              Working...
              X