Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подбалкански път: София - Казанлък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подбалкански път: София - Казанлък

    Здравейте,Днес по новините чух, че ще започват ремонти по подбалканския път София - Казанлък и движението ще се отклонявя по заобиколни маршрути. Споменаха за Челопеч, Пирдоп, Златица и Клисура. Ако някой има повече информация например от кога ще започват, колко ще продължат и тн., моля да сподели.Мерси
    Fiat Punto, 1.2, 75hp

    #2
    Колега, ремонти има отдавна там, маркировките са точно преди да нахълташ в дупките, така че внимавай! Аз пътувах тези дни, иначе пътя е хубав, няма проблем. Има дупки след с. Мирково, до Челопеч и после има големи на изкачването на Козница. :D
    Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
    www.fiat-bg.org/forum

    Коментар


      #3
      Аз карах в неделя по този път,само че в участъка от отбивката за Копривщица до Карлово.Пътя е хубав,само на едно място правят ремонт и движението е еднопосочно,като има и светофар за целта.
      Octavia RS
      Evo 10-служебната играчка.

      Коментар


        #4
        Blue написа:
        Колега, ремонти има отдавна там, маркировките са точно преди да нахълташ в дупките, така че внимавай! Аз пътувах тези дни, иначе пътя е хубав, няма проблем. Има дупки след с. Мирково, до Челопеч и после има големи на изкачването на Козница. :D
        Да, ремонтите там нямат край, но доколкото разбрах щели цели участъци да затварят. Досега се минаваше, въпреки стесненията и светофарите. Ще се поразровя за повече инфо и ще споделя.
        Fiat Punto, 1.2, 75hp

        Коментар


          #5
          Аз карах вчера от София до Казанлък и разклона за Стара Загора по подбалканския път и сумарно грубата ми оценката е 90% добър път 9% стар, износен, надупчен,0,9% третокласен път (отбивката през Клисура) и0,1% павета в Клисура и Карлово, центровете им.Общо взето остава още малко пари да се вкарат по този път, за да стане наистина много добър, има потенциал, но за сега, както един колега писа, той е задоволителен за служебни автомобили.Аз лично нямам служебен, за това ползвам личния.От София до Сопот и Карлово почти няма цивилизация. Архитектурен интерес (от гледна точка гледане на сеир) представляват крайпътни цигански катуни в едно от селата между София и Сопот Проблем преставлява преминаването през Клисура. Крив трето/четвъртокласен път, по който карат тирове срещу мен. Разбира се на няколко пъти спирах, за да могат да си вземат завоите. След това се залепих за друг тир в моята посока и се влачихме доста. Не са ми проблем завоите, но пътят е много тесен, при разминаване се налага да излизаш от пътя. Настилката е зле. Това са сигурно между 5 и 10 километра, но вгорчават пътуването достатъчно. След тях се излиза отново на подбалканския, който има затворен участък в ремонт.В Сопот успях да хапна на центъра и да разгледам набързо.Центърът се охранява с видеокамери.Паркирането се извършва на четирилентовия централен булевард Иван Вазов, част от подбалканския път Сопот е малък, но приятен град, за разлика от Карлово. Ако не се лъжа, имаше ЛукОйл.Между Сопот и Карлово карах зад един автобус. Ограничението е 60 и се спазва, поне от автобуса, мен и колите зад нас Минават хора, колоездачи и други от сорта В Карлово улиците са тесни, от един момент пътят става на павета. Паркирането става кой където намери, но преди да намеря, се натъкнах на платен паркинг, който, разбира се, подминах.След излизане от Карлово има липса на сигнализация на кръстовището за Бургас и Пловдив. За Пловдив има табела, но за Бургас няма. Ако не ме лъже паметта, това беше кръгово кръстовище в източната част на града.В Казанлък е цивилизовано, градът е жив и приятен. Не помня да съм имал проблем с пътя, който минава през центъра, настилката е добра, но чаках в задръстване на светофари. Постоянно се движат хора по улиците, които е добре да се изчакват.Навсякъде от входа на града още има табели към Билла, където има безплатен паркинг за клиенти БЕЗ ограничение в престоя.Близо е до центъра.Успях да намеря тракийската гробница и след това потеглих към Стара Загора.Както е означено на картата на България, той е четирилентов с мантинела, но е със завои.Оказва се проход през Средна гора с име Змеевски проход. Удоволствие е да се кара там.Към Стара Загора има място, обаче, където стават катастрофи. Пътят за момент става двулентов и минава под някакъв мост с остър завой. Означенията са от достатъчно далеч, трябва да им се обърне внимание. Разбира се точно преди моста имаше счупени стъкла от прозорец на кола.В Стара Загора имаше доста дупки по въпросната улица Августа Траяна, която имах късмета да не минавам нощем. По нея може да се паркира безплатно на тротоара. Иначе, както някъде споменах, имат паркинг автомати със монети. Платеното паркиране важи от понеделник до петък денем и събота сутрин.За пореден път не успях да уцеля разклона, който отива южно към Димитровград, за да гоня магистралата, и минах по някакъв източен път, излизащ на околовръстно, и от там вече има зелени табели. Проблем е, че в Стара Загора няма табели за новата магистрала, които да насочват чужденците, като мен, но с карта се оправих.Та идеята ми беше да видя как е подбалканския път. Долу горе съм доволен от хубавата част(тази, строена от еврофондовете), но не бих повторил с Фиата.Няма да го мъча втори път там.За частта между Сливен и Казанлък, както вече съм писал някъде, пътят ми се стори добре лятото и, освен по мостове на реки, не е имало неравности или големи дупки.

          Коментар


            #6
            fuoco написа:
            От София до Сопот и Карлово почти няма цивилизация. Архитектурен интерес (от гледна точка гледане на сеир) представляват крайпътни цигански катуни в едно от селата между София и Сопот
            Розино и Иганово.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Какво е състоянието на въпросния път в момента и заслужава ли си да се преминава по него?
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Ето какво беше състоянието от София до петолъчката предната събота: дупките от миналата година, за които говорих, си стоят (между София и Сопот на места), нови асфалтирани участъци няма почти, около Сливен са надупчили пътя на места, сигурно за закърпване. Дупките не са означени и са правоъгълни със солидни размери, така че трябва да се внимава. Гадното е, че повечето са по ширината на двете платна и няма заобикаляне. Дълбоки са около 5 сантиметра. Иначе по мостовете в посока Сливен, както и преди, е грапаво, но иначе има доста прави участъци, в които се кара нормално. Трафикът в понеделник беше учудващо голям. Имаше и светофар за една от лентите, където правеха ремонт.Като цяло с личната кола не бих минал втори път, този път ме возиха. Карах само от Сопот до разклона за Копринка през прохода - там все още пътят е добре.Ако ще ходиш с мареата от Казанлък до София, не го ползвай, слез си до Стара Загора по І-5 и през А1.Между другото сега научих, че има околовръстно около Карлово, по което не са павета за щастие.

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  fuoco написа:
                  От София до Сопот и Карлово почти няма цивилизация. Архитектурен интерес (от гледна точка гледане на сеир) представляват крайпътни цигански катуни в едно от селата между София и Сопот
                  Розино и Иганово.
                  И основно Кърнаре

                  Коментар


                    #10
                    fuoco написа:
                    Ето какво беше състоянието от София до петолъчката предната събота: дупките от миналата година, за които говорих, си стоят (между София и Сопот на места), нови асфалтирани участъци няма почти, около Сливен са надупчили пътя на места, сигурно за закърпване. Дупките не са означени и са правоъгълни със солидни размери, така че трябва да се внимава. Гадното е, че повечето са по ширината на двете платна и няма заобикаляне. Дълбоки са около 5 сантиметра. Иначе по мостовете в посока Сливен, както и преди, е грапаво, но иначе има доста прави участъци, в които се кара нормално. Трафикът в понеделник беше учудващо голям. Имаше и светофар за една от лентите, където правеха ремонт.Като цяло с личната кола не бих минал втори път, този път ме возиха. Карах само от Сопот до разклона за Копринка през прохода - там все още пътят е добре.Ако ще ходиш с мареата от Казанлък до София, не го ползвай, слез си до Стара Загора по І-5 и през А1.Между другото сега научих, че има околовръстно около Карлово, по което не са павета за щастие.
                    Минах не е толкова зле пътя ако се спазват ограниченията.Сливен защо го споменаваш колега?
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Пътувам често по този път, но до Кърнаре от Сливен!Пътя горе долу го бива ,има на няколко места където е гаден , до разклона за Николаево, след Казанлък на места има доста неравности посока Карлово.В карлово Ви съветвам да минавате по околовръстното в добро състояние е иначе през града е паваж.

                      Коментар


                        #12
                        Вижте заглавието на темата и не засягайте участъци извън Казанлък-София.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          ...

                          Днес пътувах от София до Павел баня... Пътя е добър, с малко изключение - един участък с множество дупки преди Пирдоп. Нямаше движение и пътуването беше удоволствие. Влизането в Карлово е лесно, но излизането - много зор видях. В самия град няма грам табели и се повъртях малко, преди да успея да се измъкна. В Павел баня съм до петък (15.05) и тези дни мисля да се разходя до Казанлък, до някои околни села със забележителности и евентуално - до Пловдив.
                          Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                          Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                          Коментар


                            #14
                            Re: ...

                            karloson написа:
                            Днес пътувах от София до Павел баня... Пътя е добър, с малко изключение - един участък с множество дупки преди Пирдоп. Нямаше движение и пътуването беше удоволствие. Влизането в Карлово е лесно, но излизането - много зор видях. В самия град няма грам табели и се повъртях малко, преди да успея да се измъкна. В Павел баня съм до петък (15.05) и тези дни мисля да се разходя до Казанлък, до някои околни села със забележителности и евентуално - до Пловдив.
                            Ами ако идваш до Казанлък може да се видим отпуск съм и съм свободен цял ден.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              Re: ...

                              karloson написа:
                              Днес пътувах от София до Павел баня... Пътя е добър, с малко изключение - един участък с множество дупки преди Пирдоп. Нямаше движение и пътуването беше удоволствие. Влизането в Карлово е лесно, но излизането - много зор видях. В самия град няма грам табели и се повъртях малко, преди да успея да се измъкна. В Павел баня съм до петък (15.05) и тези дни мисля да се разходя до Казанлък, до някои околни села със забележителности и евентуално - до Пловдив.
                              Колеги , всички правите една и съща грешка . Карлово е затворено за транзитно преминаване от месец , поради факта че липсва пътното платно поради ремонт. Сменя се водопровод ,канализация , полагане тръби за газ. За грешките които бях споменал са следните , още при влизане в града от всички посоки е показано че през града неможе да се преминава транзит поради ремонт . Табелите са нови и са сложени преди 2 месеца като бяха покрити с черен пайлон. В деня в който започна ремонта свалиха маскировката[найлона] и изсипаха по една купчина пясък и добавиха още знаци за начало на ремонтен участък. Но какво става на практика. Всеки избира да минава през града и необръща внимание на знаците или ги пренебрегва и се озовава пред купчината с пясък и знак "Край на пътя" Днес съм наблюдавал около час поне 20-30 коли направиха това , карат някак си по инерция и хоп изненада. Това за грам табели ще го оставя без коментар а ние се радваме че тази година добре организираха движението Затова гледай те знаците това че познавате пътя не означава че той ще е същия след седмица. В Карлово се прави голям ремонт на пътната мрежа и ще ви лишим от теста на амортесьори при преминаване през паветата. Затова пък има чудесен околовръстен път с нов асфалт и нова маркировка но с ограничение 50км./ч. , спазвай те го особедно в района на ЖП-гарата вчера там пак блъснаха човек След ЖП-гарата на две места вече редовно има автопатрул на КАТ затова спазвайте 50 ограничение за да няма излишни главоболия. Успех.
                              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                              Коментар

                              Working...
                              X