Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

OMV Бояна днес - не знам какво да си мисля...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    OMV Бояна днес - не знам какво да си мисля...

    Днеска бяхме с приятели на дръпките и искам да споделя просто какво ми се случи :D На първата гонка бяхме аз и корса джи си ай 109 коня. 1 пускане - корсата ме би с близо 5 коли преднина2 пускане - изпуснах скорост и направо ме размаза с около 100 метра...Победа едно за корсата... ( интересното е, че до втора все го дърпах, но след това вземаше преднина... )Натоварват се в корсата трима души по 80 кг, за да оеднаквим килограмите на мойто браво и корсата.Резултат:1 пускане - бих корсата с повече от 10 коли преднина ( явно и той е изпуснал малко скорост )2 пускане - пак я бих с близо 5-6 коли преднина..,.Този път аз отнесох победата при равни килограми. Третата гонка - мойто браво и опел вектра 2000 година 1.9 тди 16 клапана комън рейл. По талон вектрата тежи 1880 кг.1 пускане - при мен се качват четирима души да оеднаквим килограмите - вектрата ме би с 2 коли преднина.2 пускане - същите хора си стоят в колата вектрата ме би с една муцуна преднина.3 пускане - абсолютно равни !4 пускане - вече без товар при мене - бих я с 7 коли преднина...Четвърта гонка - само едно пускане - аз, хонда сивик 1.5 витек Е 90 коня и корсата.Резултата: Първа беше корсата с един капак преднина пред хондата и последен аз с 4 коли зад хондата... Как вървят тия хонди само, деева... Та така в общи линии това беше много съм доволен от бравока представи се изключително добре. Надявам се следващия път като ходя да видя някой с браво като мойто или поне бензинка 16 в да се пробваме Аз съм все още със зимни гуми, всички останали участници бяха вече с летни.
    www.CarProfi-BG.com
    Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
    Зареждане и ремонт на автоклиматици.
    Най-атрактивните цени в София!

    #2
    Комън рейл във вектра Б Ама иначе добре, само където си чупиш колата напразно
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Въпросната вектра е доста вървежна и запазена. Как успява да вдигне 200 км/ч , аз с мойто браво не мога повече от 180 и много мъничко отгоре...
      www.CarProfi-BG.com
      Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
      Зареждане и ремонт на автоклиматици.
      Най-атрактивните цени в София!

      Коментар


        #4
        Всички комън рейл Вектри са с двигател на ФИАТ - JTD, само дето там му викат CDTIИ аз мисля че си е трошене на колата тая работа. Иначе с удоволствие ходя да зяпам на пистите в Сливен и Тенево. И да чопля слънчоглед

        Коментар


          #5
          crush написа:
          Въпросната вектра е доста вървежна и запазена. Как успява да вдигне 200 км/ч , аз с мойто браво не мога повече от 180 и много мъничко отгоре...
          Колега, Опел Вектра-Б 2000 год. няма КР - мотор. Такова чудо няма. Има 82 и 100 к.с. система подобна на ТДИ на ВАГ с разпределителна гориво-нагнетателна помпа с електронно управление.А що се касае за 200-та км/час, кола 100 к.с не може да вдигне реално повече от 180 км/час. Всичко отгоре е радост от грешките на километража или е в фантазиите на собственика на колата.@ImmortalДвигателите 2000 дизел на Опел нямат нищо общо с тези на Фиат. Те са си конструкция на Опел с верига на газоразпределителния механизъм, а не с зъбен ремък и са много модерно решени двигатели. На по-късен етап се появяват като КР-мотори.

          Коментар


            #6
            Яко са те лъгали колега те такава Вектра 1880 кг. нема :D Между впрочем имая, но с пълен товар 4+1 човека + 60 кг. в багажника + пълен резеровар :D
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              Stefan Hadjov написа:
              crush написа:
              Въпросната вектра е доста вървежна и запазена. Как успява да вдигне 200 км/ч , аз с мойто браво не мога повече от 180 и много мъничко отгоре...
              Колега, Опел Вектра-Б 2000 год.няма КР-мотор.Такова чудо няма.Има 8 2 и 100 к.с.система подобна на ТДИ на ВАГ с разпределителна горивинагнетателна помпа с електронно управление.А що се касае за 200-та км/час,кола 100 кс не може да вдигне реално повяче от 180 км/час.Всичко отгоре е радост отъ грешките на километража или е в фантазиите на собственика на колата.
              Май може. Щом преди време в една друга тема ме убеждаваха, че Браво 1,4 12V ( а аз имам същото ) вдигало 200 км/ч А някои стигат от София до Варна за 2 часа и 40 минути...
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #8
                Хм темата я бях пуснал преди доста време и след 25 дена след това се намери някой да развива теории. Хубаво ! За точно какъв е моторът не знам, явно под комън рейл момчето е имал предвид именно управлението на мотора като при гтд. Ако не се лъжа тази технология по-късно се купува от италианците и я ползват при немските коли. А и относно 200 км/ч съм го виждал с очите си - вече не знам дали гумите са му по големи или по-малки от оригиналния размер. И да на големия талон пишеше, че колата тежи 1880 кг. И за справка за ситроен зх 1.4 пише, че максималната скорост е 163 км/ч аз лично съм вдигал над 175... Естествено не слезнах да сложа нивелира на асфалта ако и затова решите да ми се заяждате...
                www.CarProfi-BG.com
                Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                Най-атрактивните цени в София!

                Коментар


                  #9
                  На колегата alfa_user от Алфа форума на старата 155-ца в големия талон пишеше че тежи 3450 кг. Какво пише в талона изобщо не е мерило

                  Коментар


                    #10
                    Ето нещо подобно на тази Вектра вижда се колко тежи http://www.carexpert.ru/models/tech/opelv-1999s19.htm
                    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                    Коментар

                    Working...
                    X