Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Реклама на ФИАТ - има ли я?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Реклама на ФИАТ - има ли я?

    Позволявам си да пусна тази тема, защото ми писна да гледам реклами на ффрренсскки коли по телевизора, а мойто мнение е че с тях бая коли продадоха. Не че Пежо 607 например не е красиво, напротив, но това е защото дирайна е на "Пинифарина", а не защото французите имат мозък да го направят. Та единствената реклама, която съм виждал за Фиат е на новата "Панда", по канал "Дискавъри", а пък каква беше рекламата .... хванал съм се за главата, и съм се опулил като тоя Ами то от нея не се разбира какво се рекламира , аз стигнах до извода, че се рекламира изобретяването на прарното в автомобилите...Та бих искал да попитам някой виждал ли е друга реклама на Фиат и къде? А и тези от Фиат дали си мислят, че коли се продават само като напишеш на болида от Ф1 - ФИАТ и то с малки букви.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    ами аз наскоро видях рекламка на фиат126 ама то беше да ти кажа напражо като подиграфка.беше хумуристично направено ,а по отношение на рекламите на пежо не сам сагласен че самата реклама продава колите,защото те са толкова обикновени и нескопосано направени че едва ли биха продали и клечки за зъби.А рекламата на банда наистина си е доста семпла но това е положението ,които разбира от коли не гледа рекламите

    Коментар


      #3
      Аз имам клип на рекламата на Фиат Купе при излизането му, много е тарикатска!!!

      Коментар


        #4
        Реклама на ФИАТ съм виждал или по Дискавъри или по Експлорър, и ми се видя леко глупавичка...

        Коментар


          #5
          имаше преди една уникална с Джордж Клуни и една яка мацка на езорото Комо, до Милано, тя си оставя колата отключена и отива някъде, той си тренира нещо /бяга/ и минава покрай колата, става му много интересна и влиза вътре, в тоя момент идва мацката и го заключва вътре, и накрая пише - "Доставя се без Джордж", много яка рекламка, има много яка и на алфа 156 комби
          www.lancia-bg.com
          Безплатно публикуване на обяви в avto-borsa.com
          Lancia Lybra 20v

          Коментар


            #6
            Преди съм виждал реклами на Stilo и бяха доста добри...

            Коментар


              #7
              На мене пък тези рекламки със ямайците ме кефят. Лошото е, че по Дискавъри рекламите са на румънски и не се разбира текста, а той е доста майтапчийски. И въобще да спонсорираш ямайския отбор по бобслей ми се струва готино по идея...
              Fiat Ritmo 105TC
              1600cc 105к.с.

              Коментар


                #8
                Доколкото разбирам от постовете, и Вие колеги, както и аз досега не сме видели реклама на ФИАТ по български медии. Може би вносителите са преценили, че колите са толкова добри, че нямат дори нужда от реклама
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  Ами за да се рекламират трябва и да се бръкнат и то доста яко А пък в България нови коли си купуват само "сколасали" хора а те от своя страна предпочитат немските ........... Та в този ред на мисли да сте виждали реклами на Голф 5-ца у нас .... едва ли, поне аз не съм. Не казвам, че съм фен на Голф, но и те са на същото дереже относно продажбите. А и за какво ли да рекламират - ще продадат 10 коли повече например - и инвестицията не се изплаща. Единствено само Форд рекламира яко през годините. Нямам представа какви са им продажбите, но като съм чел статистиката не са в челото. Може би Мото-Пфое (Германия) дава пари за реклама в България.А помислете и в друга насока - в колко града в България има салони за продажба на италиански автомобили???? Преди два дни минах покрай сервиза на Фиат в Русе. Гледам спретнали салон - ама празен ........... А пък и като знам на какво забутано място е - кой ще си направи труда да отиде да го види. Ходил съм и Австрия и в Германия и като гледам там през село има салони на всички по-известни марки автомобили. За градовете да не говорим. Всичко е въпрос на политика и много пари от страна на вносителите и тъй като у нас няма покупателна способност скоро няма да гледам яки реклами. Така поне мисля аз
                  FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                  ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                  Коментар


                    #10
                    Re: Реклама на ФИАТ - има ли я?

                    kiro_of_the_day написа:
                    Та бих искал да попитам някой виждал ли е друга реклама на Фиат и къде?
                    Преди десетина години, по RaiUno/Due/Tre масово въртяха реклама на Чинкуеченто-то.2-3 години след това, по Юроспорт вървеше една много готина реклама. Не помня точно за кой модел (може да е било за Браво/Брава).Рекламата беше следната:Шумахер си кара из някакъв италиански град с болида (по улиците). В един момент вижда магазин на Фиат, веднага отбива и слиза. В момента в който дилърът му подава каталог с моделите, на заден план се вижда че "паяк" вдига болида на Шуми. Дилърът притеснен му сочи да погледне навън, но Шуми съвсем безразлично маха с ръка, дори без да се обърне, и с усмивка продължава да разглежда брошурата. :DПосле бях гледал за Мареа една, но не беше кой знае какво...Оттогава нямам спомени да съм гледал реклами на Фиат. Може би след като вече и аз съм "замесен", ще се оглеждам за такива.
                    1997 Brava 1.6, 16V

                    Коментар


                      #11
                      Re: Реклама на ФИАТ - има ли я?

                      kiro_of_the_day написа:
                      Позволявам си да пусна тази тема, защото ми писна да гледам реклами на ффрренсскки коли по телевизора, а мойто мнение е че с тях бая коли продадоха. Не че Пежо 607 например не е красиво, напротив, но това е защото дирайна е на "Пинифарина", а не защото французите имат мозък да го направят. Та единствената реклама, която съм виждал за Фиат е на новата "Панда", по канал "Дискавъри", а пък каква беше рекламата .... хванал съм се за главата, и съм се опулил като тоя Ами то от нея не се разбира какво се рекламира , аз стигнах до извода, че се рекламира изобретяването на прарното в автомобилите...Та бих искал да попитам някой виждал ли е друга реклама на Фиат и къде? А и тези от Фиат дали си мислят, че коли се продават само като напишеш на болида от Ф1 - ФИАТ и то с малки букви.
                      Тук в София имаме реклами по табелите Nuova Punto - До гара "Подуене"Как празнуват италианцияте ?И на новата Панда някъде бях видял...По "Дискавъри" дават и за Fiat Idea...
                      Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

                      КУПУВАМ: Теглич за Темпра
                      КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
                      КУПУВАМ: Спортен волан

                      http://www.tempra-clube.hit.bg
                      http://www.tempras.myfreebb.com

                      Коментар


                        #12
                        Не отделят от компанията достатъчно за маркетинг -това е заключението. Правят си колата и се надяват мълвата да се разнесе от уста на уста- ама така не става. То за това концерна е все на ръба или малко след него. Колко пъти вече се говори за фалит направо не зная. А и колко от моделите не са достигнали нивото на продажби което им е било заложено още при самата разработка също не ми се мисли. Истината е че както я карат без реклами( или поне с минимални инвестицииза реклами) - продължават сами да си съботират продажбите.
                        The world belongs to those who dare to be first

                        Коментар


                          #13
                          2fast написа:
                          Не отделят от компанията достатъчно за маркетинг -това е заключението. Правят си колата и се надяват мълвата да се разнесе от уста на уста- ама така не става. То за това концерна е все на ръба или малко след него. Колко пъти вече се говори за фалит направо не зная. А и колко от моделите не са достигнали нивото на продажби което им е било заложено още при самата разработка също не ми се мисли. Истината е че както я карат без реклами( или поне с минимални инвестицииза реклами) - продължават сами да си съботират продажбите.
                          Абсолютно съм съгласен
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            ДОЖИВЯХМЕ!!! Вчера видях рекламно табло на Гранде пунто на Овча купел. По скоро мернах емблемата и общ силует на колата, та се чудех дали не съм объркал нещо. п.с. Досто бързо минах, та затова така...
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              kiro_of_the_day написа:
                              По скоро мернах емблемата и общ силует на колата, та се чудех дали не съм объркал нещо. п.с. Досто бързо минах, та затова така...
                              Туу фаст... туу фюриъс...
                              1997 Brava 1.6, 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X