Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с алармата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с алармата

    Днес Punto-то ми направи малко кофти изнедада - давам контакт, таблото си светва, всичко нормално, после обаче стартера въобще не завърта, таблото загасва и се включва алармата. Лятото веднъж ми направи същия номер, но след откачане минуса на акумулатора се оправи. Някой имал ли е подобен проблем? Да меням ли алармата или да търся причината другаде?
    2.4 JTD

    #2
    Re: Проблем с алармата

    Ernom написа:
    Днес Punto-то ми направи малко кофти изнедада - давам контакт, таблото си светва, всичко нормално, после обаче стартера въобще не завърта, таблото загасва и се включва алармата. Лятото веднъж ми направи същия номер, но след откачане минуса на акумулатора се оправи. Някой имал ли е подобен проблем? Да меням ли алармата или да търся причината другаде?
    Наред ли е акумулатора на колата,контактуват ли добре клемите? Защото,така по описание,много ми прилича на издъхнал акумулатор,или лош контакт в клемите...Провери масата на двигателя и +на стартера за хлабави връзки...Каква ти е алармата?Това което го пиша ,важи за BOSCH-Sicurtronic,каквато е моята-монтирана в Италия,но има общо и с други модели...Ако там всичко е наред,изключи алармата (с изкл./вкл.се ресетира)-със сервизния ключ-този с ключалката отгоре...Освен това,ако алармата е с вграден автономен акумулатор,каквато е тази,може той да прави проблема-намира се вътре в кутийката ,най отгоре,като я отвориш.Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Преди малко се прибрах от бачкане, почистих клемите (+) и (-) на акумулатора и колата взе че запали. Но някакси не ми се вярва пробема да е бил лош контакт на клемите. Акумулатора не е нов, но не ми е правил проблеми и по всичко личи, че държи ток. Сутринта имаше много конденз по външната страна на стъклата и ако и под капака е имало влага, причината може да е била оттечка от скапана изолация - знам ли? Най-силно ме съмнява алармата. Сега работи в някакъв много странен режим. Първо ми се прецака дистанционното (нямам нито второ дистанционно, нито сервизен ключ ), спря да излъчва въобще. Носих го на няколко места, но майсторите само като го видят казват, че било от италианска аларма и не им се занимава. Накрая го оправиха в СКА, но от тогава работи само в купето, от вън не може нито да включи нито да изключи. Когато махам минуса на акумулатора, за да изключа после алармата сядам в колата, затварям врата, натискам два пъти бутона на дистанционото, отварям и затварям вратата - само така се изключва.Нямам никаква идея самата аларма каква е. Punto-то е внесено от Германия, майсторите казват, че пулта на дистанционното е от италианска аларма, а един колега казва, че BMW-то на дядо му (внесено от Италия) има същото дистанционно . Иначе на мен ми е трудно да иткрия алармата: сирената се вижда, обаче към нея идват кабели някъде от към купето; светодиода пък се захранва от други кабели, които се губят някъде под таблото. Явно за да се стигне до алармата трябва сериозно разглобяване.В момента търся свестен алармаджия, който да рисетва алармата и да настрои дистанционното или (ако това не помогне) да ми монтира нещо по-семпличко.P.S. Благодарности на Митко и Веско за съветите.
      2.4 JTD

      Коментар


        #4
        Ernom написа:
        Преди малко се прибрах от бачкане, почистих клемите (+) и (-) на акумулатора и колата взе че запали. .
        точно товае - типото ми го прави постоянно този номер.

        Коментар


          #5
          Ами съжелявам че съм в Варна иначе с удоволствие бих ти помогнал.По принцип алармените системи произведени в италия се правят с малък обхват на дистанционното заради радио шума - да не натоварват ефира (имат си закони хората) и от там като се разстрои савсем малко честотата на излъчване и резултатите са такива като при теб-работа само в купето на колата.Иначе и според мен проблема ти е бил в клемите на акумулатора- като дадеш на стартер и напрежението пада поради лошите връзки и алармата се захранва с по ниско напрежение и от там се рзсвирва и се държи странно.

          Коментар


            #6
            valcorvarna написа:
            ... алармените системи произведени в италия се правят с малък обхват на дистанционното ... като се разстрои савсем малко честотата на излъчване и резултатите са такива ...
            В дистанционното има един тример. Той има нещо общо с честотата на излъчване?
            2.4 JTD

            Коментар


              #7
              Re:Аларма...

              Ernom написа:
              В дистанционното има един тример. Той има нещо общо с честотата на излъчване?
              Да !Точно от него зависи точноста на настройка на честотата,респ. обхвата на действие...Настройваш най-добре с диелектрична отверка,за мах.обхват.Нещо важно:при дълга работа и особено при изтърване и падане,най-често се чупи този тример/вътрешно/...резултата е ясен...Успех !
              Ex. Grande Punto Driver

              Коментар

              Working...
              X