Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредният въпрос...:) за Типо...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поредният въпрос...:) за Типо...

    Може да ви се стори ламерски...Къде е диагностичниет конектор на еку-то ,на Типо 1.6 i.e.OHC ’92?Autodata-та казва че е зад инжекцията,на стената на купето и е с три извода,като му правих ремот в сервиза(гарнитурите под инжекцията,ремък,масла,маншони и т.н "козметични " ремонти) казаха че е под жапката,изкара два кабела,първо каза че е пипано там и трябва да са 4,после каза че модела е с два и накрая,че компа му не може да се свърже с еку-то,нямал данни.Майстора ме препрати към друг сервиз където се свързвали директно с еку-то,каквото и да значи..??!!!Скоро взех колата и искам да мине една диагностика да и открия проблемите,защото явно има->държи 900-1000 оборота на п.х. и като отпусна газта рязко падат на 600 и бързо се стабилизират,а преди това не работеше стъпковия мотор(прекъснати два кабела) и направо гаснеше,сега той не й позволява да изгасне,притеснява ме защото понякога направо свева лампата на зареждане на акумилатора,което не е нормално.
    Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

    #2
    Под пластвасояви акапак в краката на пасажера до теб... заедно с ЕКЮ-то...

    Коментар


      #3
      Последно.....със сигурност...кое от двете е?Това до двигателя го намерих...точно както е в Autodata-та....другото под жапката е с два дълги кабела.....в шлаувка....
      Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

      Коментар


        #4
        159A3.046 това е...
        Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

        Коментар


          #5
          Vlado написа:
          159A3.046 това е...
          Здравей, Владо !Аз съм със същият мотор. ЕКУ-то е Бош, намира се в купето, зад жабката. Кабелите действително са два, но куплунга е с три извода. Вероятно при теб е изрязан (по неясни причини) само куплунга. При мен инжекциона е Бош А2.2.Приятелски съвет - преди да тръгнеш да обикаляш - по-добре звънни и питай имат ли софтуер за версия А2.2. Този инжекцион е монтиран в Пешо 206 и в Голф ... Така че в сервизи на посочените марки също трябва да могат да направят диагностика, но е факт, че до момента моето ЕКУ никой не испя да го изчете (вкл. севизите на Фиат в Русе и В. Търново) ...Успех и пиши къде са успели да ти изчетат ЕКУ-тоПоздрави
          Fiat Tipo 1.6 AGT

          Коментар


            #6
            Re: Поредният въпрос... за Типо...

            Vlado написа:
            понякога направо свева лампата на зареждане на акумилатора,което не е нормално.
            Здравей, отново )При мен проблема беше в диодната матрица на алтернатора. В нея има 6 изправителни диода, осигуряващи зареден ток за акумулатора и три диода в общ корпус, които се грижат за индикацията на таблото. При мен беше изгорял диод(и) за индикацията. Цялата матрица трува 35 лв. Но ако при теб се окаже това - свали я и отиди с нея в магазина. Има няколко различни размера и е възможно да купиш такава, която да не се събере в алтернатора.Поздрави и упсех !
            Fiat Tipo 1.6 AGT

            Коментар


              #7
              Re: Поредният въпрос... за Типо...

              BBorisoff написа:
              При мен проблема беше в диодната матрица на алтернатора.!
              Проблема не е в зареждането на акумулатора като цяло,а в това че при отпускане на педала на газта оборотите на двигателя не си застават на 900 ,а спадат до 600 при което лампата примигва защото 600 оборота са недостатъчни за алтрнатора да зарежда акумулатора и това се отчита.Днес например направо си изгасна като отнех газта на един сфетофар,дори и стъпковия мотор не можа да реагира толкова бързо че да ги вдигне и стабилизира.За мен проблема е в някой датчик ,но не знам кой,тъй като не могат да разчетат еку-то и се надавах некой от форума с подобен проблем да ми даде акъл......,или е някой скъсан кабел от датчик (така си оправих стъпковия мотор) ,но са обвити в шлаувка и не мога да ги проверя....ПП: Ама как се изкефих днес като я изрязах на трета.....баси самолета....не я бях вкарвал в червеното до сега...много ми е нова още......тия италианки наистина силата им идва след 3500 оборота...
              Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

              Коментар


                #8
                Аз ще ти дам едно нещо да опиташ:Загряваш си колата до нормалната работна температура където започва да ти прави проблемите. Загасваш си двигателя махаш кабела на датчика за температурата на двигателя (синия), и пробваш как ще се държи колата. след това замерваш съпротивлението на датчика и ни го съобщтаваш и ние ще ти кажем какво да направиш след това!Аиде и успех :P
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  ЪЪЪЪ...то хубаво ..ама...къде е тоя датчик...?
                  Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

                  Коментар


                    #10
                    опа :P Значи като погледнеш централно срещу двигателя, виждаш кутията за въздушния филтър(черното голямото), от задната му страна от ляво има мъркуч за засмукване не топъл въздух където тръгва надолу там се виждат и всмукателните килектор(от зад на двигателя) и виждаш един датчик с 2 жици(най-често син на цвят) - това е въпросния датчикАйде и успеь :P
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар

                    Working...
                    X