Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунтото не пали - Моля за помощ!!!- Проблема е отстранен.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунтото не пали - Моля за помощ!!!- Проблема е отстранен.

    Колеги, карам си пунто-то от няма и месец и ето, че вече имам сериозен прблем!От петък вечер колата не пали- след 3 дни в сервиза ми казаха, че ми е заминал транспондера и сега срещу 800лв. ще ми го сменят Моля, давайте съвети какво да правя! с колегата klyuchar сме се разбрали вече, но още мнения няма да ми навредят!Промяна на заглавието според правилата.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    не разбирам- никой никога не е имал моя проблем, или просто на никой не му се занимава? наистина високо ще оценя всеки съвет, или просто споделен опит. става въпрос за punto 2, но ’99 година- 1.2, 8V.

    Коментар


      #3
      800 лв за транспондер ????? Това не мога да го повярвам. Я поразпитай и на други места, защото си мисля, че някой иска да изкара бързи пари...Относно колегата kluchar на него може и да му се доверя втори път само за ключалки. Лично аз за елетроника не бих го потърсил пак. Нищо лично, просто споделям мнение...
      www.CarProfi-BG.com
      Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
      Зареждане и ремонт на автоклиматици.
      Най-атрактивните цени в София!

      Коментар


        #4
        Може да разгледаш форума. Има много изписано за транспондера. Пък и малко повече подробности ще ориентират колегите за проблема. Примерно за лампите по таблото - кое свети кое не.....
        PUNTO 1,2 8V 2001

        Коментар


          #5
          код

          Колежке я пиши за какво Пунто става въпрос ECU- то е Magneti-Marelli WIF 59 да знаят и да питат дали може и по евтино някаде да се намери ECU вече е обиколило България и никакво решение от никаде -поне засега може още да по обиколи всеки вика смяна комплект дори и втора употреба няма
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            punto mk2 ’99, 1.2, 8V- повече от това и да искам не мога да напиша за колата.Вътре всичко си е ок- фарове, касетофон, лампи- всичко работи, но колата не пали. в момента дори не се сещам дали лампата code свети постоянно, или не. при опит за палене се чува едно реле как цъка като ненормално- пробвахме със смяна на релето- никаква промяна. в сервиза, където е колата сега са опитали и със смяна на четеца на ключа, но никакъв ефект. обясниха ми, че точно при този модел транспондера бил в самия бордови компютър, или поне аз това разбрах. ето защо трябвало целия компютър да се смени. изумява ме разликата в цената м/у двете възможности за доставка- 890лв за 10 РАБОТНИ дни или 550лв за 25 РАБОТНИ дни...излишно е да казвам, че толкова пари ми е непосилно да дам- само за самия компютър. от там нататък ще трябва май той да се обучава= още пари. а гаранцията е само 6 месеца ECU-то беше в Русе и тук в София, но и от двете места- нищо. от сервиза не ми казват да сменям ECU, а "другия" компютър, който е под/на бушонното табло.доста детайлно описах нещата дано това доведе до нещо! искам си колата-а-а!

            Коментар


              #7
              ECU е Magneti Marelli- IAW 59F- N2.

              Коментар


                #8
                Според мен проблем не е в иммобилайзера.Просто виж лампата коде свети ли?Дори и да свети пак не е 100% сигурно, че е там.

                Коментар


                  #9
                  последна информация- днес са програмирали ключовете успешно, от което следвало, че нямам проблем с BSI- това е частта, която искат да ми сменят в сервиза. според хората, които са се занимавали днес, щом ми работят ел. стъклата, щом са програмирали ключовете, следователно проблемът не е в BSI. казали са, че най-вероятно някой кабел ми е прекъснат някъде- куца комуникацията м/у ECU и BSI.освен това диагностика не може да се направи, защото изобщо не могат да се включат в компютъра.и така- пак съм наникъде- не знам към кого да се обърна, ако можете- помогнете!

                  Коментар


                    #10
                    Kaк ти е акумулатора в същност.Проблема е според мен в захранването на компира и по-точно някоя маса.

                    Коментар


                      #11
                      е колешке

                      това Пунто обиколи цяла София и страната днес пак ме питаха за него от друго място може и да стане накрая
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        ами ще обиколи като не може да се намери решение да го оставя за вторични ли? лампичката code свети постоянно, не гасне.акумулаторът беше днес вече приключил, та пробвахме с друг, но пак нищо. тази вечер ще го зареждаме и утре сме в друг сервиз. дано там вече да разгадаят мистерията на тази масова, но уникална с проблема си кола благодаря на всички, които пишат, много ми помагате!!!

                        Коментар


                          #13
                          Питай някой джамбазин- от тия, дето вкарват коли- те са в час как се прави колата да пали и с обучен чип, а после и номера да гасне лампата Коде на таблото след 2 секунди- ТЕ ги правят тези шапатаций...
                          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                          Коментар


                            #14
                            А откъде се предполага, че мога да познавам джамбазин? ако някой познава да ми пише ЛС. иначе, както kluchar няколко пъти отбеляза, много хора вече я гледаха колата. този, който успее да я оправи ще излезе най-големият специалист и обещавам да му направя голяма реклама!

                            Коментар


                              #15
                              моля мод да промени заглавието- колата вече пали! благодаря на всички, които се включиха по темата!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X