Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик колянов вал.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик колянов вал.

    От извесно време колата в ниските обороти прекъсваи лампата на дюзата присветва в този момент.На диагностиката излизала някаква грешка памет ЕКЮ.Та ми казаха це може да е от четеца на кол вал ида сменя първо него и ако не се оправи да си търся ЕКЮ.Какви магарии ви е правил на вас този четец и налагало ли се е на някого да сменя компютър.Аз пусках подобна тема но мислех че е от газта но проблема се оказа общ.Става дума за автомобила от подписа.
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    #2
    Ако двигателя е,като на Типо 1,4 ие и става въпрос за датчика на Хол,то аз имах проблем преди години,който се изразяваше в това,че колата не искаше да пали,когато е загряла и то от време на време.Майсторите ми говореха да си сменя ЕКУ-то,да ама не.Като смених датчика се оправи.Още ми седи вкъщи дигиплекса дето купих тогава....
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      На мене ми беше зачупен този датчик и като загрееше колата започваше да прекъсва и да гасне.Предполагам,че пластмасата му омекваше от топлината на двигателя и се изкривяваше на долу.

      Коментар


        #4
        По- вероятно е спукване при смяна на ангренажен ремък- за изваждане на шайбата някои майстори използват доста груби чукове и секачи и шайбата изхвърча, а датчика е на милиметър от нея. Трябва да се свали предпазната кора и да се огледа на лампа и изчистено- да няма пукнатини или да мърда.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Датчика съм го махал и мога да кажа че е в перф. състояние.По каталог излиза че е 900ома а аз като го замеря показва 980ома.
          Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

          Коментар


            #6
            Тоя четец дава на Еку- то че въобще се върти двигателя, а прекъсването при празен ход на тези с делко- МОНО ИНЖЕКЦИЙТЕ- е в самото делко- тоя датчик не е.е прекъсванията- без него въобще няма да пали, така че си направете делката, вместо да се занимавате с такива четци.
            Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

            Коментар


              #7
              Така е. Ако имаш делко, почни проверките от него. Имам Ровър, който е с делко и ми правеше подобни проблеми. Оказа се , че е от него. А на Фиата ( той все още не пали) нямям делко и смених този датчик с нов, проверих бубини, кабели и нищо. Стигнах до ЕКУ-то и до там. Успех!

              Коментар


                #8
                Аз го имах този проблем на Типо 1,4 DGT cat ie, като е студена колата и пали и вървинормално, когато се затопли и гасне и край, докато не изстине, смених датчикаи от тогава всичко е ОК, 45 лв.струва.

                Коментар


                  #9
                  КИМИ написа:
                  Тоя четец дава на Еку- то че въобще се върти двигателя, а прекъсването при празен ход на тези с делко- МОНО ИНЖЕКЦИЙТЕ- е в самото делко- тоя датчик не е.е прекъсванията- без него въобще няма да пали, така че си направете делката, вместо да се занимавате с такива четци.
                  Нямам делко а бобина.
                  Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                  Коментар


                    #10
                    Сега го смених с нов и същата работа.Остава да търся компютър втора ръка.И най лошото е че по нашите морги няма.При този "италианеца" дали ще има.
                    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                    Коментар


                      #11
                      Нали ти казах, че от този датчик няма да ти запалва въобще, или тотално ще гасне когато си поиска. Проблема може и да е в бобината- тя рядко изгаря изведнъж- обикновено получава пукнатини по изолацията на намотките и колата прекъсва- придърпва отначало, после се оправя и т.н.Не се хвърляй на компютър слепешката- поискай поне да го изпробваш на място, но моето лично мнение е че компютъра е най- здравата част на колата.
                      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        Ох не знам какво да правя вече.Днес датчик кол вал-57лв утре бобина 100-на лв....Еми еб...ти коша неземен.Лошото е че проблема е много деликатен и трябва по метода проба-грешка.Ама що все на мен бе?
                        Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                        Коментар


                          #13
                          Казах ти да идеш в една автоморга и да пробваш и ако не е от бобината- да не я плащаш- просто ти я маркират и пробваш на място и ако не е от нея- извиняваш се на момчетата и им казваш че отиваш на диагностика и няма да ти вземат пари за пробата, а монтажа на кабелите и буксата е за 30 секунди. :D
                          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                          Коментар

                          Working...
                          X