Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем на 2-ра при BRAVO 1.6, 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем на 2-ра при BRAVO 1.6, 16V

    Здравейте,искам да попитам някой имал ли е подобен проблем: в момента, в който превключа на 2ра бравото глъхне, не набира ваобще и сякаш спира да върви. отделно от това ми дава16-18/100 градско. Сменявах датчик, свали разхода за известно време и сега пак е така. Свързани ли са двете неща? Ако някой знае нещо по въпроса да пише, моля.

    #2
    А на трета и 4-та как е/
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Няма проблем на 3-та и 4-та. Само на 2-ра

      Коментар


        #4
        При мен беше подобен проблема само че при мен не вървеше хич и гореше яко и представете си от какво беше от ангренажния ремък бяха ми объркали два зъба май закъснение не си спомням.
        Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

        Коментар


          #5
          След като видях мнението ти се обадих на човека, който ми сменява ремъка. Каза , че го е сложил в съответствие с предишните белези.....как може да се разбере дали все пак така е правилно? Ако я закарам на диагностика дали ще ми кажат повече? и по този повод- кажете добър диагностик, че от предишния вдигнах ръце.

          Коментар


            #6
            Колега и аз така утивам при същя който ми сменя ремаците глегаги вика всичко е точно аз му обяснявам след като сменихте ремаците колата не върви и гори повече той каза точно му помня думите ""Всичко е ток""ток мале утивам после в друг сервиз гледат ремаците и викат кой ти слага ремаците и аз нищо не казах взеха ми 20 лв но колата се промени и то много а в онзи сервиз повече няма да утида името не сервиза ще го запазя за себе си защото не искам да имам проблеми с идиоти пак се извинявам ама неска само тъкива теми да се сещам и да се ядосвам за минали работи.
            Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

            Коментар


              #7
              Кажи го тоя сервиз дето на 1.4 мотор не са могли да сменят ремъка с кривите си ръчички
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                само за протокола - колежка съм, не колега и благодаря за отзивчивоста

                Коментар


                  #9
                  Колега, само ще ти кажа, че е на края на Меден рудник до една безиноностанция Петровин близко е.
                  Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                  Коментар


                    #10
                    Хм... Странен проблем! Не виждам връзка с 2-рата и нормалното ускорение, а в същото време на другите предавки да няма проблеми... освен... просто предположение, което да е най-логично - евентуално вместо на 2-ра по някаква причина да включваш на 4-та, а в същото време да си мислиш, че си на 2-ра!Хайде направи такъв опит: Потегли на 1-ва нормално и после превключи директно на 4-та и се опитай да ускориш (само гледай да не нацелиш задната!!!!!!!!)! Разлика има ли?

                    Коментар


                      #11
                      колега, ти се базикаш с мен! това , че съм жена не значи, че не различавам 2ра от 4та!!!! давала съм колата и на други хора- мъже, казват същото, което усетих и аз. просто наистина няма никакво ускорение, натискаш педала до ламарината и пак нищо- набира съвсем леко.

                      Коментар


                        #12
                        Виж сега - не се бъзикам ни най-малко! И освен това за мен няма никакво значение пола на колегата/колежката от форума! Просто искам да помогна!Та сега конкретно на проблема! Идеята ми е следната - при положение на скоростния лост на 2-ра, по някаква причина самата скоростна кутия си включва 4-та! За да се убедя обаче на 100% в мнението си те карам да направиш този безобиден опит, който няма да ти струва нищо, но за мен е ценна информация!Хайде сега запали колата и потегли нормално на 1-ва, после 2-ра! И втория експеримент - потегли на 1-ва, после превключи директно на 4-та! Има ли разлика в ускорението на колата при двата опита?

                        Коментар


                          #13
                          ок, разбрах те. ей сега излизам да я пробвам и като се върна ще пиша пак.

                          Коментар


                            #14
                            ами пробвахме се с фичо определено има разлика, когато превключа директно от 1-ва на 4-та - мотора започва да тресе и аха да угасне, а на 2-ра не прави така, просто не иска въобще да набере колкото и газ да подаваш

                            Коментар


                              #15
                              След като изчетах мненията по проблема една мисъл ми мина, да не би когато се включи на 2-ра някъде лостовата система да натиска или опира в някой кабел, който да е с нарушена изолация или пък да е пречупен вътрешно без да е скъсана изолацията му. Не е лошо да се провери и това, защото не виждам друго логично обяснение да го прави само на 2-ра предавка, освен ако няма проблем в самата скоростна кутия.
                              FIAT PUNTO 1.7 TD
                              CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

                              Коментар

                              Working...
                              X