Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при работа на бензин - Ясно: "трупа грешки"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при работа на бензин - Ясно: "трупа грешки"

    Дано не се повтаря темата , но не намерих проблем като моя...Преди 5-6 месеца монтирах газова уредба Ланди Ренцо при Таньо Видев в Ямбол. От тогава съм минал на газ 10-12000 километра и , да чукам на дърво съм много довволен Very Happy . Само веднъж съм ходил в сервиза да увеличат подаването на газ и това е! Управителя на сервиза Румен Николов е много сериозен специалист според мен. Препоръчвам го на всички !!! Моят Фиат е Браво 1,4 12 V и отскоро ми прави кофти номер, а именно: След определено каране на газ при опит да мина на бензин (да речем , че свършва газта ) колата почва да губи скорост рязко , забавя и спира, а на " тихи обороти " държи между 500 и 1500 оборота или направо гасне. Имам чувството , че работи на 3 цилиндъра....Паля на ново и след доста време форсиране на двигателя, май се оправя...Интересното е , че това не го правви винаги. Някой път минавам от газ на бензин без проблем....?!?!? След справка във Форума рестартирах компа, като изкл. акумулатора за 3 часа, и май се оправи - карх без проблем 1 седмица по 60 - 70 км. на ден - газ/бензин/газ без проблем, до днес: Паля сутринта да ходя на работа в Ямбол / живея в Сливен за сега / на бензин, и аха да угасне - тресе яко, не мога да тръгна, минавам на газ : 900 оборота и работи като часовник ?!?!?!?!?? Ходих 2 пъти при Hit-ko, но там работи нормално и не показва магариите си....Како ще ме посъветвате?Дааааа! Компа трупа грешки.....Сложих реленце да изключва подаването на инфо към компа когато работи на газ, и май стана ....За сега е ОК!!!Благодаря!!
    FIAT BRAVO 1.4 12 V

    #2
    Разгледай подробно раздела за Газови уредби - там има отговори на въпросите ти...
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Да, разбрах те благодаря! Ще пиша за резултатта...
      FIAT BRAVO 1.4 12 V

      Коментар


        #4
        До къде я докара колега с проблема?
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          По вероятно имаш друга причина за проблема и по точно в първоначалния момент при преминаване от газ към бензин помпата не ти доставя необходимото налягане към дюзата. Много е писано по темата за тоя модел и със сигурност мога да твърдя че компа не трупа грешки. Аз карам без емулатор на сондата вече втора година единствено то допълнение е че се изключва дюзата и помпата и когато премина от газ към бензин за части от секундата забива муцуна но това е нормално време докато се достигне работното налягане към инжектора.
          BRAVA 1.4 12v - 1998г.


          http://vbox7.com/play:124bedab

          Коментар


            #6
            Проблема го реших като разгледах темите в Газови уредби. Отидох при газаджията си - Румен Николов - невероятен специалист по АГУ и ми сложи , както ми обясни, реленце, което да изключва ламбда сондата ( когато колата работи на газ ) за да не подава информация към компа, и съответно да не трупа грешки. Процедурата отне 10 минути и слава Богу, проблема ми беше до там!!!
            FIAT BRAVO 1.4 12 V

            Коментар


              #7
              krassy_fiat написа:
              Проблема го реших като разгледах темите в Газови уредби. Отидох при газаджията си - Румен Николов - невероятен специалист по АГУ и ми сложи , както ми обясни, реленце, което да изключва ламбда сондата ( когато колата работи на газ ) за да не подава информация към компа, и съответно да не трупа грешки. Процедурата отне 10 минути и слава Богу, проблема ми беше до там!!!
              Колега,с написаното разбирам,че искаш да кажеш че контролера не трупа грешки когато ламбда сондата е изклучена и не постъпва сигнал от нея кък контролера.Това не е възможно.Не може да липсва сигнал и да не регистрира грешка.Има нещо друго изглежда,което не си разбрал.Уточни проблема.Интересно е да се разбере.

              Коментар


                #8
                Аз му писах и на лични и за другата вероятност релето изклчващо дюзата да прави номера и не отхвърлям тая версия защото ми се е случвало доста пути 12 в. релета да остават залепнали. поради лошо качество разбира се. В крайна сметка гадем само тука по форума и разиграваме варианти. След няколко дена вероятно колегата пак ще се оплаче.
                BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                http://vbox7.com/play:124bedab

                Коментар


                  #9
                  Stefan Hadjov написа:
                  krassy_fiat написа:
                  Проблема го реших като разгледах темите в Газови уредби. Отидох при газаджията си - Румен Николов - невероятен специалист по АГУ и ми сложи , както ми обясни, реленце, което да изключва ламбда сондата ( когато колата работи на газ ) за да не подава информация към компа, и съответно да не трупа грешки. Процедурата отне 10 минути и слава Богу, проблема ми беше до там!!!
                  Колега,с написаното разбирам,че искаш да кажеш че контролера не трупа грешки когато ламбда сондата е изклучена и не постъпва сигнал от нея кък контролера.Това не е възможно.Не може да липсва сигнал и да не регистрира грешка.Има нещо друго изглежда,което не си разбрал.Уточни проблема.Интересно е да се разбере.
                  Не знам, не съм голям специалист, може наистина да има нещо друго... Ще се опитам да конкретизирам проблема и ще пиша пак тук. За сега имам само реалността, че след последното ходене в сервиза на АГУ при Таньо Видев, не ми прави тези номера. Ще пиша скоро. Благодаря на всички отзовали се със мнение!!!
                  FIAT BRAVO 1.4 12 V

                  Коментар

                  Working...
                  X