Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на 1,4 12V - духане от капачката за масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт на 1,4 12V - духане от капачката за масло

    Май ще трябва да ремонтирам двигателя. Нещо потраква и ме дразни.Като отворя капачката за маслото и духа подозрително, а и понамирисва на безин.Не ми се иска да го мъча и ще го карам в сервиз. Иматели идея за някой читав?До модераторския екип: Помествам темата тук за да мога да опиша какво се е оказало и да имаме малко инфо за проблема "духане от капачката за масло"
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    #2
    Зависи колко силно духа.. тея бутала мислиш малко ли движат картерните газове. Провери и и тоя S образния маркуч дето излиза от капака на главата. Вътре в тоя маркуч има едно като филтър от тел. Ако е много замърсено го изчисти, моето се беше позапушило. От капачката леко винаги духа...
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Re: Ремонт на 1,4 12V - духане от капачката за масло

      Lane Staley написа:
      Като отворя капачката за маслото и духа подозрително, а и понамирисва на безин.
      Това си е нормално какво ще му ремонтираш? Освен ако не духа супер силно ама ако колата си върви защо ще ходиш по съмнителни майстори само да ти вземат парите.
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        ами имаш ли проблеми с мотора,малка мощност,пушене,гори масло,цапасвещи,голям разход на гориво?
        типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
        хюндай акцент 1.5 CNG
        киа каренс +метан

        Коментар


          #5
          dan4o написа:
          ами имаш ли проблеми с мотора,малка мощност,пушене,гори масло,цапасвещи,голям разход на гориво?
          Малка мощност - ми то за тоз двигател си е нормално да е малка Сериозно - не, нямам загуба на мощностДа гори масло - за 35 дни съм минал 2800 км - да е изгорила макс 100 грама. Но по-скоро са изтекли от едно място - знам го къде е. Не мисля, че гори масло.Пушене - аз пуша повече. На газ съм и си има пушек, но не е старшно.Не цапа свещи, поне така мисля.Гплям разход - голям е, ама то е щото така карам. Последно ми даде 10 на 100 извънградско, но при средна скорост от 110 км/ч за отсечката Сливен - София това ми се струва нормално.Как да ви кажа - нещо трака и се дразня, затова искам да отворя капака на цилиндровата глава и да разбера какво става.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            Lane Staley написа:
            Как да ви кажа - нещо трака и се дразня, затова искам да отворя капака на цилиндровата глава и да разбера какво става.
            Ако маслото ти е старичко може да е загубило вискозитета и да трака от това, а иначе от спортна страст можеш да си отвориш капака, що пък не, но надали ще намериш нещо фатално щом си върви колцата.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              NikMar написа:
              Lane Staley написа:
              Как да ви кажа - нещо трака и се дразня, затова искам да отворя капака на цилиндровата глава и да разбера какво става.
              Ако маслото ти е старичко може да е загубило вискозитета и да трака от това, а иначе от спортна страст можеш да си отвориш капака, що пък не, но надали ще намериш нещо фатално щом си върви колцата.
              Маслото е на 4 000 км. Сменям го на около 7500- 8000 км. Знаеш ли кое най-много ме притеснява? Има разлика в поведението на двигателя без капачка и с капачка. Като я махна работи... някак си, а като запуша с ръка работи... иначе си.
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #8
                Lane Staley написа:
                NikMar написа:
                Lane Staley написа:
                Как да ви кажа - нещо трака и се дразня, затова искам да отворя капака на цилиндровата глава и да разбера какво става.
                Ако маслото ти е старичко може да е загубило вискозитета и да трака от това, а иначе от спортна страст можеш да си отвориш капака, що пък не, но надали ще намериш нещо фатално щом си върви колцата.
                Маслото е на 4 000 км. Сменям го на около 7500- 8000 км. Знаеш ли кое най-много ме притеснява? Има разлика в поведението на двигателя без капачка и с капачка. Като я махна работи... някак си, а като запуша с ръка работи... иначе си.
                ами помисли тогава дали не ти е запушена картерната вентилация!
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Аз мога да кажа че при мен не духа въобще, ама грам, и свещ да сложиш няма да трепне. Това на всякакви обороти, и мисля че така е нормално да бъде.
                  ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
                  Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

                  Коментар


                    #10
                    Потракването сигурно ти е от хидравличните повдигачи. Може масълцето да им идва много рядко или вече някои да са си за смяна.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Ето затова пуснах темата. Това с духането е неизледвана територия все още. Своего рода terra incognita на фиат форума ( една от малкото за щастие ) и ми се иска да хвърлим малко светлина там.Трябва ли да духа, не трябва ли, какво може да е...
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #12
                        Аз ти казвам, че при напълно изправен двигател - нов вал, кобилици, гарнитура на глава, препасване на клапани, замерена компресия 10.3-10.5 на всички цилиндри, изправна картерна вентилация - съвсем леко духа, то е като лек полъх. То ако не духа за какво изобщо да правят картерна вентилация хората
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          Lane Staley написа:
                          Ето затова пуснах темата. Това с духането е неизледвана територия все още. Своего рода terra incognita на фиат форума ( една от малкото за щастие ) и ми се иска да хвърлим малко светлина там.Трябва ли да духа, не трябва ли, какво може да е...
                          Ако е жена-твърдо да, това в кръга на майтапа, а иначе неможе да няма духане все пак буталата се движат нагор и надолу и в картера се създава някакво минимално налягане и нали то трябва някъде де отиде отива в отдушника на картерните газове а като отвориш капачката излиза от там. Друг е въпроса ако нещо не е в ред на някой цилиндър, например износени сегменти, тогава налягането от цилиндъра ще се издухва и в картера и ще духа по силно и от капачката.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #14
                            NikMar написа:
                            Ако е жена-твърдо да, това в кръга на майтапа,
                            Съгласен съм. Но аз Фичо го водя мъжки пол, затова тази склонност към духане не ми допада...А сега сериозно - смятам, че това духане в момента не е нормално. А и миризмата на бензин ме смущава. Така или иначе, решил съм да го водя на ремонт, като разбера какво е, ще споделя.
                            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                            Коментар


                              #15
                              Това че се движат буталата, не е причина да има духане - когато двете слизат, другите 2 се качват. Моята например не духа от никъде ни от щеката, ни от капачката н и от отдушника. Самото духане, не винаги е причина за безпокойство - ако има харч на масло и гориво, тогава има смисъл от ремонт.
                              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                              FIAT UNO 1.5

                              Коментар

                              Working...
                              X