Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.4 12V- придърпва и губи мощност?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.4 12V- придърпва и губи мощност?

    И аз да си задам въпроса макар,че сигурно е обсъждан.Имам фиат браво, газифицирано. Когато карам на газ имах проблеми, оказа се изгоряла бобина. Както и да е смених я. Сега като карам само на бензин и то само на баир колата започва да придърпва, губи мощност и спира, като превключа на газ и отлепя. От какво може да е? Интересно, че го прави само в баира на горе, иначе на равен участък или надолу няма проблем. Другото което прави е, че при спиране на кръстовище примерно на свободна понякога сама се форсира и оборотомера откача. Помагайте - какво да гледам. Колата я взех скоро и явно ще трябва да си поблъскам малко главата. Някой, ако е имал такъв проблем нека ми помогне. Благодаря.

    #2
    Филтърчето за горивото може да е замърсено.
    Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

    Коментар


      #3
      зависи дали има такав а това вдигане на обороти е от автоматичния смукачто си я дига малко за да не изгасне ама при мене е много рядко срещано това
      Fiat Brava 1.6 16V 2001

      Не на войната по пътищата !
      http://media.causes.com/ribbon/478500

      Коментар


        #4
        Мисля че всички двигатели Браво/а с тази кубатура(1.4 12v) имат такова филтърче.
        Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

        Коментар


          #5
          6ma7ka7a написа:
          Филтърчето за горивото може да е замърсено.
          Този от когото купих колата ми каза,че е сменил филтъра и други части/ангр.ремък,ролки и впрочие/,но явно проверката е висша форма на доверието.Ще проверя филтъра,но дали може да има и други причини за това придърпване и загуба на мощност в баира за да знам какво още да проверя.Благодаря

          Коментар


            #6
            може, tps , ламбда сонда, температурен датчик....на мене ми придърпваше от тпс!
            Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
            части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
            части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
            тел. 0883437022

            Коментар


              #7
              ами колега честито ше сменяш кобилици..и аз имах същите симптоми и смених 10 броя кобилици срещу 300 лева и ся колата е като нова...но преди това дадох пак толкова за датчици бубини кабели и свещи тъй че не си даваи напразно парите ами отивай в някои сервиз и търси проблема по механичната част на двигателя..
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #8
                Закарах я на майстор-смени свещите и горивния филтър,които не бяхя сменяни.Макар,че филтъра беше пълен с боклуци,а едната свещ направо се беше разцепила на две.Оказа се,че не е от това.Колата просто на високите обороти на бензин хич я няма.Но майстора каза,че разбрал проблема и я задържа за да я оправи днес.Ще видим резултата и ще ви напиша

                Коментар


                  #9
                  Закарах я на майстор-смени горивен филтър,свещи,прави и диагностика,продухва я,изчистил бил грешките,замери бензиновата помпа пред мен/всичко и беше в ред 0.9 атм./ и още няколко дреболиики.Вози ме да ми я демонстрира след като я оправи-колата просто беше пушка във всяко положение-все едно не е моята кола.След ден два-проблемите започнаха отново.Отново взе да губи мощност,отново взе да придърпва.туко не върви,туко изведнъж скача и отлита.Червената лампичка която показва проблем в инжекциона все свети.Пак му звънях обяснява ми,че още боклуци са се отлепили трябвало да се изчистят всичките.Не знам вече какво да сменям и какво да правя.Давайте акъл

                  Коментар


                    #10
                    Щом ти свети лампа вероятно трупа грешки от газовата.Като превключиш на бензин грешките си остават, трябва да се изчистят. Но ако си се трупат нови, което явно става, пак ще свети.Погледни на газаджия емулатори на дюза и ламбда сонда.Вероятно или нямаш, или са кофти.
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      GTipo написа:
                      Щом ти свети лампа вероятно трупа грешки от газовата.Като превключиш на бензин грешките си остават, трябва да се изчистят. Но ако си се трупат нови, което явно става, пак ще свети.Погледни на газаджия емулатори на дюза и ламбда сонда.Вероятно или нямаш, или са кофти.
                      газовата ми система е БРС.Газаджията я гледа и само смени бубината на изпарителя.На газ проблеми нямам.Грешките ги изчистиха,сигурно пак се натрупват ама чак пък за два дни само да натрупа толкова грешки си е егати гадоста.Ламбда сонда има- двама трима я гледаха/само я гледаха с очи/ и според тях е в ред. сега пак накарах майстора да я вземе и да си оправи работата както трябва.дано стане,че ми къса нервичките.Вмежду впрочем колко струва една ламбда сонда и лесно ли се сменя?

                      Коментар


                        #12
                        Между 100-150 лв., зависи от качеството и фирмата производител. А монтажа е 10 мин.
                        Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                        Коментар


                          #13
                          Ламбда контрол имаш ли ? Ако не - изобщо не ти трябва сондата, слагаш и един ламбда симулатор (18 лева) да не ти трупа грешки като е на газ и работата спи Аз обаче мисля, че твоят проблем е tps! Майстора добре е изтрил грешките а прочете ли ги ? Какви са ?
                          Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                          части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                          части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                          тел. 0883437022

                          Коментар


                            #14
                            Rezko написа:
                            Ламбда контрол имаш ли ? Ако не - изобщо не ти трябва сондата, слагаш и един ламбда симулатор (18 лева) да не ти трупа грешки като е на газ и работата спи Аз обаче мисля, че твоят проблем е tps! Майстора добре е изтрил грешките а прочете ли ги ? Какви са ?
                            Точно така. Трябва да се види от кои датчици трупа грешките и да се насочите на там.
                            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                            Коментар


                              #15
                              Аз също мисля, че е от тпс, а може и да имаш зацапани инжектори, което е характерен проблем при карането на газ.

                              Коментар

                              Working...
                              X