Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с хидравликата на рейката!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с хидравликата на рейката!

    Колеги моля някои да сподели дали е разглобявал хидропомпата на рейката или това е невъзможно и не подлежи на интервенция. При мен проблема е в предния лагер, иначе помпата си работи нормално
    Fiat Tipo 1,4 i.e.
    1995г.

    #2
    Голям зор ще видиш за ремонта май е по добре с втора употреба.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Tornado написа:
      Голям зор ще видиш за ремонта май е по добре с втора употреба.
      Какво ще рече това? Точно утре ще разглобявам помпата. Да очаквам ли "изненади"?
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        Rokambol написа:
        Tornado написа:
        Голям зор ще видиш за ремонта май е по добре с втора употреба.
        Какво ще рече това? Точно утре ще разглобявам помпата. Да очаквам ли "изненади"?
        Тъкмо ще потвърдиш трудността на ремонта ,но ако пък разполагаш със доста качествени инструменти и сервизно обурудване може да няма спънки.Успех.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Rokanbol пиши моля те как я разглоби и по спциално ме интересува как се маже предния лагер от хидравличното масло ли е или е капсолован и кои номер е!
          Fiat Tipo 1,4 i.e.
          1995г.

          Коментар


            #6
            Аз съм разглобявал помпата на моето типо, но тоя лагер изобщо не е търкалящ (т.е. не е със сачми или ролки)! Плъзгащ е лагера - демек втулка (или директно лагеруване на вала на алуминиевата отливка)!

            Коментар


              #7
              Фланеца на шайбата е запресован за оста, а не го ли избиеш- няма начин да раглобиш помпата- трябва преса за тази цел. Най- интересното е последващото набиване на фланеца, като се следи изнесеността на фланеца.Става, ако имаш прецизна преса, но ако не си собственик на такава- парите за ремонт в сервиз ще са повече от готова втора употреба- 70- 80 лв.
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                Значи с две думи чичо Луиджи така го е направил че да си го купиш ново!
                Fiat Tipo 1,4 i.e.
                1995г.

                Коментар


                  #9
                  Така, при мен не се наложи да се отваря помпата. Първо, проблема ми изчезна след като смених почти цялото хидравлично масло. Беше едно черно, мръсно, отврат. Преди това, обаче си сверих часовника с няколко майстора, на които имам доверие и всичките ме посъветваха, че ако се стигне до помпа, най-добре е да взема 2-ра у-ба, цената и е 80-100лв, защото ремонта на нашите помпи излизал прекалено скъп, а резултата в крайна сметка не е сигурен.Имало някакви кретенски лопатки, които не подлежали на ремонт. Tornado, мерси за насоката, иначе нямаше да ми текне да се допитам до специалисти. Сега поне знам, че стигне ли се до помпа, направо втора употреба, пък със старата естествено ще се пробвам, но спокойно и без бързане.
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #10
                    Аз маслото го смених беше станало едно такова като рядка кал сложих Dekstron 3 много готино изглежда като червено вино обаче лагера продължава да се обажда тихичко колкото да ме дразни.
                    Fiat Tipo 1,4 i.e.
                    1995г.

                    Коментар


                      #11
                      И моето масло на хидравликата беше станало като източено от дизелов двигател - черно и гадно! Викам си ще разглобя помпата и рейката и чак тогава ще налея ново! Е да, ама не - и новото си стана същата чернилка! И сега тъй си карам! Нямам проблеми с хидравликата - нормално си работи, но не знам ’що само маслото почерня!Ето снимки!
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #13
                          Мислех си и аз да сваля рейката, но само като се сетя каква мъка е, направо се отказвам. И на Типо-то не е лесно, но при Мареа-та е кошмар
                          Fiat Marea 1.8i 16V
                          Fiat Tipo 1.4i 8V
                          Fiat Punto 1.6i 8V
                          www.italauto-bg.net/forum/

                          Коментар


                            #14
                            Rokambol написа:
                            Сега поне знам, че стигне ли се до помпа, направо втора употреба, пък със старата естествено ще се пробвам, но спокойно и без бързане.
                            Колега,защо ти е втора употреба.Ти си имаш такава.От две една ли ще правиш??Ремонта е по-сигурна работа,стига да има кой да ти го направи както трябва.Става като нова и почва нов живот.

                            Коментар


                              #15
                              Stefan Hadjov написа:
                              Rokambol написа:
                              Сега поне знам, че стигне ли се до помпа, направо втора употреба, пък със старата естествено ще се пробвам, но спокойно и без бързане.
                              Колега,защо ти е втора употреба.Ти си имаш такава.От две една ли ще правиш??Ремонта е по-сигурна работа,стига да има кой да ти го направи както трябва.Става като нова и почва нов живот.
                              И аз съм на това мнение преди 5 години си взех рено еспеис и при нео се получи една аномалия в хидравликата и минаправиха ремонт на помпата с ремонтен комплект и до сега нямам проблеми.
                              Обичам си работата.

                              Коментар

                              Working...
                              X