Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto 1.6 90 к.c. - Малък еВтин и много пъргав автомобил.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto 1.6 90 к.c. - Малък еВтин и много пъргав автомобил.

    Пускам темата, за да видя мненията за този тип Фиат Пунто Yellow_Flash_Colorz_PDT_42 Yellow_Flash_Colorz_PDT_28
    Прикачени файлове

    #2
    по-добре Punto II 1.2 16V - вървят горе-долу наравно, но 1.2 е по-икономично (при смесен цикъл разликата е почти 2л/100км) a и вече са на достъпни цени.
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      Аз лично не мога да разбера смяната на 1.6 двигателя при Пунто с 1.2 16V. Може да ускоряват еднакво, но на дълъг път сигурно се задъхва това 1.2 и освен това малките двигатели имат относително по-къс живот според мен, защото работят при по-високи обороти и следователно има повече триене. За мен лично Пунто 1.6 е идеалния FIAT, стига да го намериш в добро състояние. Аз имам Браво 100 16V 1999, но бих обмислил предложение за бартер с такова Пунто, естествено с доплащане от другата страна
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        #4
        PuNtO

        Наистина казват че този модел на пунто е един от наи добрите и е определено по здрав от браво мареа или брава

        Коментар


          #5
          Колега, най-напред добре дошъл във форума! Определено си избрал най-добрия вариант на Пунто. Аз също имам такова, дори няколко теми под твоята има моя тема за гонката ми с един Голф GTI. Можеш да прочетеш ако ти е интересно. Ако имаш някакви въпроси относно колата, питай :D
          Understeer - when you hit the wall with the front of the car. Oversteer - when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower - how fast you hit the wall. Torque - how far you take the wall with you.

          Коментар


            #6
            dikanio написа:
            Аз лично не мога да разбера смяната на 1.6 двигателя при Пунто с 1.2 16V. Може да ускоряват еднакво, но на дълъг път сигурно се задъхва това 1.2 и освен това малките двигатели имат относително по-къс живот според мен, защото работят при по-високи обороти и следователно има повече триене. За мен лично Пунто 1.6 е идеалния FIAT, стига да го намериш в добро състояние. Аз имам Браво 100 16V 1999, но бих обмислил предложение за бартер с такова Пунто, естествено с доплащане от другата страна
            вместо да предполагаш, може да погледнеш при какви обороти двата мотора достигат максимални мощности и върт. мом. когато към това се прибави динамиката и разхода, май ще ти стане ясно защо от фиат са сменили мотора п.п. и щото гледам, че предпочитате да пишете и да се самонадъхвате, вместо да проучите въпроса, ще ви дам жокерче 1,6 мотора дотига макс. мощност при 5750 об/мин, а 1,2 при 5000....
            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

            Коментар


              #7
              charlie написа:
              вместо да предполагаш, може да погледнеш при какви обороти двата мотора достигат максимални мощности и върт. мом. когато към това се прибави динамиката и разхода, май ще ти стане ясно защо от фиат са сменили мотора п.п. и щото гледам, че предпочитате да пишете и да се самонадъхвате, вместо да проучите въпроса, ще ви дам жокерче 1,6 мотора дотига макс. мощност при 5750 об/мин, а 1,2 при 5000....
              Колега, не те знам от къде ги вадиш тези данни, ама си мнооооого в грешка. Чисто технологично по-малката кубатура като правило достига максимална мощност на по-високи обороти от голямата. И за да не съм голословен ето ти и цифри от сайта с най-точна информация, който съм намирал след дългогодишно ровене из Интернет и сравняване:http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2970.html http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2983.htmlИ каква стана тя сега? Мотора 1.2 16v - макс. мощност 86к.с. при 6000 об/мин, макс. въртящ момент 113 Nm едва при 4500 об/мин!!!!!????? А мотора 1.6 - макс. мощност 88к.с. при 5750 об/мин, макс. въртящ момент 127 Nm още при 2750 об/мин!!!!!????? Така че колега, най-напред чети и след това коментирай и давай "компетентни" мнения А и се съмнявам да си карал която и да е от двете модификации, а аз съм ги имал и двете и не случайно съм избрал 1.6
              Understeer - when you hit the wall with the front of the car. Oversteer - when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower - how fast you hit the wall. Torque - how far you take the wall with you.

              Коментар


                #8
                Re: PuNtO

                V@cho написа:
                Наистина казват че този модел на пунто е един от наи добрите и е определено по здрав от браво мареа или брава
                :P :P Колега имам и БРАВО 2-20в и ПУНТО 1.2 16в спортинг и смятам че като здравина на двигатела бравото е по-здраво. :P :P
                BRAVO-HGT PUNTO-1.2 16V SPORTING

                Коментар


                  #9
                  Re: PuNtO

                  momo-wrc написа:
                  V@cho написа:
                  Наистина казват че този модел на пунто е един от наи добрите и е определено по здрав от браво мареа или брава
                  :P :P Колега имам и БРАВО 2-20в и ПУНТО 1.2 16в спортинг и смятам че като здравина на двигатела бравото е по-здраво. :P :P
                  ти колега как разбра да не си правил ремонт на ПУНТОТО или просто си приказваме празни приказки

                  Коментар


                    #10
                    Re: PuNtO

                    DUCATO_2.5 DIESEL написа:
                    momo-wrc написа:
                    V@cho написа:
                    Наистина казват че този модел на пунто е един от наи добрите и е определено по здрав от браво мареа или брава
                    :P :P Колега имам и БРАВО 2-20в и ПУНТО 1.2 16в спортинг и смятам че като здравина на двигатела бравото е по-здраво. :P :P
                    ти колега как разбра да не си правил ремонт на ПУНТОТО или просто си приказваме празни приказки
                    и още нещо господина до теб ли е

                    Коментар


                      #11
                      PuNtO

                      Не говоря за здравина на двигателе пичове а за сякакви други компоненти дружки на вратите например и др. Просто нештата са им по чупливи тва Е Истината си е истина бес да се засягате колеги

                      Коментар


                        #12
                        Имам възможност да купя Пунто 1.6 96г. ELX на добра цена но се колебая. Видях темата и веднага реших да питам собственниците как е откъм разход градско/междуградско? Почти не откривам никакво инфо за тоя двигател. Пълна или моноинжекция е? Има ли нещо дето не се намира като части по него? Изобщо всичко дето се сетите да споделите ще ми бъде от полза. В момента карам Пунто 1.1, много ми харесва но ми е слабо и затова искам да го сменя, но не знам дали няма да се прецакам с нещо скъпо и сложно за поддръжка. И още какво влиза като екстра стандартно точно на тази модификация ЕLX 1.6 5 врати? Благодаря предварително за инфото.
                        Пунто 1.1 1994 г.

                        Коментар


                          #13
                          На моята Темпра е същия двигател- 1.6 90 к.с. пълна инж.- много бяга на градско, разхода на газ е към 8/100.
                          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                          Коментар


                            #14
                            punTo

                            Колега разхода не е малък ,ма четох в интернет че маи куде 8 или 9 на 100 маи градско ама трябва да знаеш че пък върви много чесно имам го от 6 месеца вече но за сега съм доволен много.Пълна инжекция е и и части се намират винаги стига да имаш кинти :D Инак няма да сгрешиш този модел на двигатея се намира трудно и колата си струва а ЕЛХ означава че има всички екстри за модела Yellow_Flash_Colorz_PDT_19 Ако имаш оште въпроси питаи но да са конкретни

                            Коментар


                              #15
                              Re: punTo

                              Точно това най ме притеснява че се среща рядко тоя двигател и затова питам. За разхода не вярвам да е 9/100. Аз и сега с Пунто 1.1 стигам до 8/100 градско. Останалата част е като на другите Пунто предполагам. Малко хора му разбират и ако се строши нещо по него сигурно голямо търсене настава а и парите сигурно са все едно поддържаш БМВ. А на кои други коли се слага тоя двигател - конкретно като модели?
                              Пунто 1.1 1994 г.

                              Коментар

                              Working...
                              X