Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неясен проблем със спирачната система...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неясен проблем със спирачната система...

    Губи спирачната течност, но не мога да разбера откъде... никъде не капе, петна под колата няма... губи по около 150гр. на 3 месеца.Странното е, че когато натисна педала на спирачката и след това го отпусна - светва лампата за повреда в спирачната с-ма на таблото за няколко секунди. Това само когато нивото на сп.течност спадне до малко над минимума(но не е под него)... като долея до максимума спира да свети... Накладките са добре, поне външната част...тази, която се вижда.Един познат ме плаши, че можело да вкарва сп.течност в сервото... възможно ли е това?!Тук също обсъждахме същия Форд... педала вече не потъва(откакто долях сп.течност)... друго не съм пипал по спирачната с-ма.Дайте идеи какво да предприемам. Мерси.
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    Re: Неясен проблем със спирачната система...

    msotiroff написа:
    Един познат ме плаши, че можело да вкарва сп.течност в сервото... възможно ли е това?!
    Да, възможно е. То нали се намира м/у педала на спирачките и помпата. Така че ако е скапано бутало на помпата, като нищо ще тече в сервото. Това за лампата е нормално при ниско ниво на течноста. Свети за предупреждение. Иначе като ти свърши спирчната течност, а ти се наложи да спреш, за къй х... да ти свети чак тогава.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Най-често се скапват цилиндърчетата, които са в барабаните на задните спирачки. Ако сменяш скоро накладки сменяй и цилиндърчетата 10-12лв ги взех миналото лято от магазина на хит-ко. За сравнение на Пежо 405 бяха 35лв парчето
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Напълно възможно е сп. течност да отива в сервото.Имам горчив опит от предната кола(Алеко)-докато не смених помпата,не се оправиха нещата.Ако това е проблема,не се занимавай с разни майстори,които сменят само гумичките-няма да има полза.Сменяй помпата с нова,че със спирачките компромиси не се правят.Успех и напиши какво е станало.
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #5
          lu40 написа:
          Напълно възможно е сп. течност да отива в сервото.Имам горчив опит от предната кола(Алеко)-докато не смених помпата,не се оправиха нещата.Ако това е проблема,не се занимавай с разни майстори,които сменят само гумичките-няма да има полза.Сменяй помпата с нова,че със спирачките компромиси не се правят.Успех и напиши какво е станало.
          Точно и аз с Алеко ,но си имаше спирачки.При ремонта на помпата от сервото изкарах 400-500 гр. спирачана течност ,а най учудващото е ,че сервото продължи да си работи.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            lu40 написа:
            ...
            Искаш да кажеш, че сервото се пълни със сп.течност през помпата...?!Принципно не съм сигурен, че повредата е в помпата, иначе я сменявам моментално... ама знам ли?! Най - мразя да сменям здрави части... Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
            M-Benz E 250 TD 150hp
            M-Benz 200d 75 hp
            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

            Коментар


              #7
              Можеш да направиш такава проба - отвий двете гайки, които прикрепват помпата към сервото и я издърпай лекичко напред, да видим какво ще излезе!

              Коментар


                #8
                ///// написа:
                Можеш да направиш такава проба - отвий двете гайки, които прикрепват помпата към сервото и я издърпай лекичко напред, да видим какво ще излезе!
                Ок, само да спре дъжда, че навън как бръзкааа... Ако вкарва течност в сервото така ще разбера, а?!
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #9
                  Дам, това е варианта! А ако се запиташ: "Добре де, не се ли припълни тоз сервоусилвател" Отговора е: "Вакуумпомпата го изсмуква"По този начин можеш да локализираш наличие на спирачна течност между сервото и помпата! Ако отговора е положителен се налага смяната й!

                  Коментар


                    #10
                    Колегите са прави-течноста ти отива в сервото и ако се препълва се изсмуква през колектора и по-малко го изгазя.Може по-малко да ти изпушва през ауспуха.На предното ми типо имаше този проблем. Като махнах помпата с една спринцовка с маркуче изсмуках около 300 мл. течност от сервото.Така че сменяй помпата.
                    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                    Коментар


                      #11
                      ///// написа:
                      Можеш да направиш такава проба - отвий двете гайки, които прикрепват помпата към сервото и я издърпай лекичко напред, да видим какво ще излезе!
                      Сигурно имаш предвид тези гайки...
                      Прикачени файлове
                      M-Benz E 250 TD 150hp
                      M-Benz 200d 75 hp
                      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                      Коментар


                        #12
                        Изкарах помпата от сервото... бърках, бърках в тва серво - не напипах каквато и да е течност. Вътрешната страна на помпата (тази, дето влиза в сервото)също е суха... егаси мистерията...
                        M-Benz E 250 TD 150hp
                        M-Benz 200d 75 hp
                        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                        Коментар


                          #13
                          msotiroff написа:
                          ... егаси мистерията...
                          Абсолютна мистерия
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            #14
                            И при мен се случи това губя спирачна течност и доливам на 2 месеца по 50 - 100 гр на какво се дължи може ли да се прецака сервото ако се кара така.Иначе мен нема бърка че доливам спирачки има.

                            Коментар


                              #15
                              А при вашите коли съединителите хидравлични ли са? Защото ако са има вероятност казанчето да е едно общо и да се губи около съединителя. Скоро при една алфа имаше такъв проблем!
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X