Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.6 16V запитване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1.6 16V запитване

    Здравейте, Имам фиат браво с посочения двигател със газова уредба на 10 000 км макс. LOVATOОтдавна не бях карал на бензин но онзи ден ми се наложи и ми направи впечатление ,че не форсира равномерно а , все едно прескача обороти и не форсира плавно, докато на газ си варви ок ! След около 30 мин каране на бензин мисля , че изчезна, но днес по същият начин я пробвах на бензин и ми направи същото . Искам да отбележа , че наскоро сменях въздушен филтър и един механик , увеличи оборотите от една клапа (но само на газовата) за да варви по равномерно . Та запитването ми е на какво може да се дължи това, нормално ли е , и ако не е може ли да е нещо сериозно ? Предварително благодаря за коментарите ви . П.С. Проблема с неравномерността го прави само до около 2000 2500 оборота при (в началото леко а в последствие само пря рязко натискане на педала) .. докато не изчезне :/
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    #2
    На 500 км. с газ изминавай 30 км. на бензин, като тези 30 км. не включвай въобще на газ да прочисти дюзите- те от многото каране на газ хващат налеп отдолу. Ако не си сменял горивния филтър от 20 хил. км.- смени го и него.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      откакто съм я взел а това беше преди 15 17 000 км несъм сменял горивен и дюзи несъм пипал .. мерси
      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #4
        ако си с пластвасови колектори (защото си 1998 и си на границата) нямаш горивен филтър
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          незнам дали съм с пластмасови колектори защото несъм сигурен точно за какво става дума :}} но ако нямам горивен филтър много кофти ..
          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

          Коментар


            #6
            Симптомите ти са 100% на зацапани дюзи, а щом рядко караш на бензин - може и горивото да е изветряло.Ако искаш да се оправят нещата - сложи една добавка за почистване и 20 литра силен бензин и кара с него докато ти светне лампата.После си карай на газ ама отвреме на време покарвай и на бензин.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              а идеи за някаква конкретна добавка ?? имахме 1 мицубиши каризма на което след добавка към двигателя за прочисване почна да халцука ..
              Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
              Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

              Коментар


                #8
                заsTpсъм чувал че е доста добри...но аз лично не съм пробвалили ако решиш да идиш на елкон или да си прайш дюзите ми пиши на личнище те пратя при един дето ми изчисти моите дюзи за 85 лв.
                Fiat Brava 1.6 16V 2001

                Не на войната по пътищата !
                http://media.causes.com/ribbon/478500

                Коментар


                  #9
                  B1keP_B0y написа:
                  мерси , Мисля че проблемът засега е решен защото спря да се дърпа Трябва от дюзите да е било (може и старо гориво да е) , но капнах една слонска доза Редекс и след 30 35 километра да са били най-много градско на високи обороти се държи много мазно и мисля че няма спомен от това прескачане Да чукам на дърво да не става пак, за всеки случай имам останало половин шишенце в багажника :P
                  Тая сутрин паля и същата работа. Дано като покарам още малко има ефект но засега в началото е мн - по зле даже маи се чу някакъв гърмеж а след това почти се изчиства.. Ще мъдря как да я оправям сигурно диагностика и после прочистване на дюзи .. горивен филтър ! Все пари отиват
                  Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                  Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                  Коментар


                    #10
                    Вече се дърпа от много време и ми прави впечатление,че го прави някъде 5 мин след запалване и след известно време каране се поотпушва малко :/ ако въобще са дюзи, а на газ върви даже май по-добре :/
                    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                    Коментар


                      #11
                      B1keP_B0y написа:
                      Вече се дърпа от много време и ми прави впечатление,че го прави някъде 5 мин след запалване и след известно време каране се поотпушва малко :/ ако въобще са дюзи, а на газ върви даже май по-добре :/
                      Според мен дюзи...98%..опитай да ги почистят с ултразвук.
                      Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                      Punto М2 1.2 SX 2000г.
                      МРАЗЯ НАП!!!

                      Коментар


                        #12
                        при студена кола се забелязва повече - дюзи ще саи при мен беше така, оправи се с Редексвинаги слагам Редекс в бензина, нека имаиначе само паля на бензиндоста рядко карам на това гориво, но проблеми нямам
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          Sev написа:
                          при студена кола се забелязва повече - дюзи ще саи при мен беше така, оправи се с Редексвинаги слагам Редекс в бензина, нека имаиначе само паля на бензиндоста рядко карам на това гориво, но проблеми нямам
                          и аз редекс сложих, че попрекалих малко и днеска търново -варна 110 кмтра карах на бензин и доста я поизюрках горката колца и да имаше разлика, но при палене 4 часа след това .. същата работа! Ще я глезя на ултразвук какво да я правя
                          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                          Коментар


                            #14
                            КОлега имах същия проблем.Почистване на инжекторите с ултра звук и смяна на ламбда сонда/при мен и тя се бе прецакала/ и сега сичко е ОК.И карай от време на време и на бензин щот маистора ми каза че от газта по инжекторите се образува нагар или нещо подобно ,а и слагаи добавка за инжекцион да ти чисти инжекторите
                            BRAVO 1.6 16V 103HP 97

                            Коментар


                              #15
                              tcuri написа:
                              КОлега имах същия проблем.Почистване на инжекторите с ултра звук и смяна на ламбда сонда/при мен и тя се бе прецакала/ и сега сичко е ОК.И карай от време на време и на бензин щот маистора ми каза че от газта по инжекторите се образува нагар или нещо подобно ,а и слагаи добавка за инжекцион да ти чисти инжекторите
                              дано при мен ламбдата е добре,че незнам колко пари е смяната :/
                              Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                              Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                              Коментар

                              Working...
                              X