Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Одисея с проблем при ниски обороти...Купе 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Одисея с проблем при ниски обороти...Купе 1.8

    Преди половин година колата ми започна да губи ниските обороти,дори гаснеше.Посъветваха ме да се изчисти дроселовата клапа,както и моторчето за ниските обороти.След тази манипулация разлика-никаква.В същия сервиз ,където ми почистиха клапата и моторчето ми обясниха ,че след направена от тях диагностика се оказва,че трябва да сменя ТПС датчик.Намерих,смених...разлика-няма.Добре ,че не го бях платил .Следващ ход-щом не е ТПС значи е моторчето,така казаха....познайте какво-сложиха ново моторче и.....тук вече психиката ми започна да се пречупва...нямаше резултат от моторчето.Продължих да си карам колата така още няколко месеца и така до вчера.Закарах я в друг сервиз и техниците започнаха по познатия сценарии.След диагностиката ми казаха ,че всички датчици работят безотказно само ламбда сондата била свършила.Бях доста скептично настроен,че след смяната и нещо ще се промени,но ....ЕВРИКА оборотите заспаха.Пс.:Дано да спестя нервите на някой колега с подобен проблем
    I like my sugar with coffee and cream

    #2
    Аз бях писал подобна тема преди три годии тук във форума.Тъкмо си бях купил колата.Смених ламбда сондата и колата се оправи.
    COUPE 1.8 16V
    Volvo XC90 T6

    Коментар


      #3
      При мен имаше нещо подобно ,но се оказа че меката връзка уребрената се беше сцепила ,а отвън по нещо не личеше
      NO PAIN NO GAIN fiat COUPE

      Коментар


        #4
        spirit76 написа:
        При мен имаше нещо подобно ,но се оказа че меката връзка уребрената се беше сцепила ,а отвън по нещо не личеше
        И при мен така. И добре че случай я видяхме!
        Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
        Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
        FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
        Powered by Total & Fobos LPG

        Коментар

        Working...
        X