Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Накладките свирят при десен волан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Накладките свирят при десен волан

    ЗНачи на предно ляво колело ми задързат накладките и диска се нагрява. Днес забелязах че като завъртя леко волана надясно и почва да скърцат накладките в движение на това колело.На какво се дължи това??И още нещо има два дълги като болта които държат спирачния апарат с накладките главите им са поставени под пласмасово капаче и се отвиват с шестогран. Може ли да ми кажете кой номер е шестограна да не купувам цял комплект?От какво ми задържат накладките?? барабана се върти доста трудно с ръка
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Както го описваш колега ми прилича на заминаващо си маркуче за съответното колело.За номера на шестограма мисля беше 7 мм.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      И аз имах съмнения че заради маркуча задържа. ина4е нали няма връзка като се завърти колелото да свирят защото и диска и спираяния апарат са заедно закачени?? за да разглобя апарата само тия два щифта ли трябва да отвия?
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        100% маркучи. Сменяй преди да си износил накладките.
        ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
        Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

        Коментар


          #5
          infineon написа:
          И аз имах съмнения че заради маркуча задържа. ина4е нали няма връзка като се завърти колелото да свирят защото и диска и спираяния апарат са заедно закачени?? за да разглобя апарата само тия два щифта ли трябва да отвия?
          Да, само тях развиваш. Шестограма Торнадо ти е казал 7мм е, обикновено няма в комплектите там са 6мм и след това 8мм.
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар


            #6
            Re: Накладките свирят при десен волан

            infineon написа:
            ЗНачи на предно ляво колело ми задързат накладките и диска се нагрява. Днес забелязах че като завъртя леко волана надясно и почва да скърцат накладките в движение на това колело.На какво се дължи това??И още нещо има два дълги като болта които държат спирачния апарат с накладките главите им са поставени под пласмасово капаче и се отвиват с шестогран. Може ли да ми кажете кой номер е шестограна да не купувам цял комплект?От какво ми задържат накладките?? барабана се върти доста трудно с ръка
            Този проблем съм го имал с едно УНО , но там проблема беше в спирачния апарат! Така че провери, може да не е от маркуча!

            Коментар


              #7
              При мен бяха клеясали спирачните апарати, след като колата престоя един месец в сервиз. Накладките стояха притиснати към дисковете и не се отделяха. Маркучите бяха здрави. Punto MK2 1,2

              Коментар


                #8
                ilko-gd написа:
                infineon написа:
                И аз имах съмнения че заради маркуча задържа. ина4е нали няма връзка като се завърти колелото да свирят защото и диска и спираяния апарат са заедно закачени?? за да разглобя апарата само тия два щифта ли трябва да отвия?
                Да, само тях развиваш. Шестограма Торнадо ти е казал 7мм е, обикновено няма в комплектите там са 6мм и след това 8мм.
                Но здрав и със име шестограм не от тия от магазин по 1-2 лева.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар

                Working...
                X